Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

"Covjek je covjeku vuk", stara je latinska izreka koja se pripisuje Plautu, a označava spremnost covjeka da nanosi zlo drugom čovjeku, što proizlazi iz njegove prirode…
Ne bih ja vređala životinje...
“Ako moj narod propadne na kusnji, neću za njega proliti ni suze. Drugo i ne zaslužuje. To je njegova sudbina. Može kriviti sam sebe…. Život ne prašta slabost. Ta tzv. čovječnost samo je svestenicko blebetanje. Saosjećanje je iskonski grijeh. Saosjećanje prema slabima izdaja je prirode. Najjači mogu pobijediti jedino iskorijenivši slabe. Uvijek sam poštovao taj zakon prirode ne dopustivši sebi da ikad osjetim saosjećanje. Bezobzirno sam tlačio domaću opoziciju i surovo slamao otpor stranih rasa. S time se jedino tako i može. Majmuni, npr., nasmrt izgaze svakog došljaka. Što odgovara majmunima, još više odgovara ljudima….”. Adolf Hitler
Slozio bih se sa N. Mislim da samo psstoje trenutci kad se covek prepusta u potpunosti svojim instiktima. Ja se na primer potpuno prepustam instiktima i ne maarim mnggo za morralne ovakve ili onakve vrednosti. Ne verujem u pravila, vec se vodim instiktima i sslobodnom voljom. Nebih rekao ni da su ljudi u potpunosti zli, vec da su to samo pojedinci, malo degenerativno poremeceni. Al u sustini svi smo mi nekom dobri, nekom losi. Postajemo vukovi kad nam se ukljuci insstikt za prezivljavanjem. A to je kao i u coporru, uvek prezivi ili vodi igru najjaca jedinka
"Covjek je životinja koja se usavršava, i to ne samo kao individua, nego takođe, i (to) najviše, kao vrsta."
sslozzio bih se 100% - ko jje cenjeni autor ? nisam cuo ranije misao
"Covjek je životinja koja se usavršava, i to ne samo kao individua, nego takođe, i (to) najviše, kao vrsta."

IMMANUEL KANT
"Covjek mora biti podložan prinudnim zakonima, što je dokaz da je on po prirodi zao."
"Dobro u civilizovanom covjeku samo je posljedica prinude koja mu neprimjetno oduzima divljinu i, suzbijanjem samoljubivih, razvija moralne pokretačke snage."
"Ljudi su životinje. Katkad smo monstrumi, ponekad divna stvorenja, ali uvijek životinje. O sebi volimo misliti kao o posrnulim anđelima, a ustvari smo uspravljeni majmuni. Sve što činimo urođeno nam je i ima svoju genetsku osnovu, a sve naše aktivnosti veoma nalikuju aktivnostima ostalih životinjskih vrsta. Međutim, za razliku od njih, mi smo neke od tih aktivnosti razvili do neslućenih razmjera, a druge, opet, potpuno zatomili, uz vrlo štetne posljedice."
Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr........................... twisted

Volim biti zivotinja. 8)
Das Herz ist ein Kind, es hofft so, wie es wünscht.

Volim biti zivotinja. 8)

Volis taj dio sebe???

Ja bas i ne... cry

Volim biti zivotinja. 8)

Volis taj dio sebe???

Ja bas i ne... cry

Svaka zivotinja moze da se ukroti. Svaka osim mesozdera. lol

Sve ima svoje granice. Ali sve te granice postavljamo MI, zar ne? wink
Sjebase ti temu......................... TZ.................. TZ.............. TZ :D
"Covek je slobodan da radi sta zeli, ali nije slobodan da bira sta ce da zeli"
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 8:29 am.