Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Ne znam da li je bila neka slicna tema ali znam da bih ovdje zelio da procitam zanimljivosti vezane za kafu iz raznih dijelova svijeta...

Na primjer: nacine spremanja, rituale i obicaje, recepte za napitke na bazi kafe, recenzije aparatura itd...
ceo dan pijuckam kafu... skuvam i legnem da spavam... da imam kad ustanem... nes...vruca voda i prst hladnog mleka...
samo da jos ima zelene salate...
...
lepa tema Morski, gledala sam neku reportazu o zeni koja ima plantazu kafe u Africi u Obali Slonovace, preko dana se zrna kafe sushe na suncu napolju a uvece se skupljaju u dzakove i unose u kucu tj u sobu gde ona spava i gde ona tu kafu u stvari cuva od kriminalaca koji pljackaju. Inace je Obala Slonovace treca zemlja u svetu po proizvodnji kafe posle Brazila i Kolumbije.
Mocha ili Mocca kod nas poznatija kao Moka kafa (od koje se pravi ukuvana kod tebe u Tb) je pre oko 400 godina iz Jemenskog grada luke Mokka dosla u Evropu, uzgred grad luka Mokka je i dobio naziv po ovoj vrsti kafe. Interesantno je da se jos uvek na isti nacin uzgaja kao i pre 400 godina i da se sushi na krovovima kuca.
Ne vezano za uzgajanje kafe i konzumiranje, u parfimerijama se pored svakog rafa sa parfemima nalazi i chinija sveze pecene kafe zato sto miris kafe neutralise miris parfema pa mozes na miru dalje da njushkash i isprobavas parfeme bez da se oni pomesaju i da tvoje culo mirisa poshandrca lol
Volim miris sveze pecene kafe ali mi se smucio pre mnogo godina u tvom gradu, u jednoj maloj przionici kafe blizu Obale Luke Vukalovica su skoro svakodnevno pregorevali kafu tako da i sada kad pomislim na pecenu kafu setim se tog pregorelog otuznog mirisa kafe iz te przione lol Dzaba sam oshla u svet kad me prati to tvoe Tb wink
Bečka kafa

2 štangle čokolade
2 dcl jake kafe
4 kašičice slatke pavlake
1 kašičica šećera
1 kašičica šlaga
prstohvat cimeta ili kakaa

Istopite čokoladu i dodajte slatku pavlaku i šećer. Polako sipajte kafu i mešajte na tihoj vatri. Sipajte u šolju i na vrh stavite šlag. Ukrasite cimetom ili kakaom u prahu. Služite u visokim čašama.

(http://www.grandkafa.rs/sites/default/files/images/image/becka.jpg)
naravno ne bih stavljala recept da nisam roll
ja nisam neki kuvar, u spremanje mesa se razumem, al nesto mi ne stima...
...
lepa tema Morski, gledala sam neku reportazu o zeni koja ima plantazu kafe u Africi u Obali Slonovace, preko dana se zrna kafe sushe na suncu napolju a uvece se skupljaju u dzakove i unose u kucu tj u sobu gde ona spava i gde ona tu kafu u stvari cuva od kriminalaca koji pljackaju. Inace je Obala Slonovace treca zemlja u svetu po proizvodnji kafe posle Brazila i Kolumbije.
Mocha ili Mocca kod nas poznatija kao Moka kafa (od koje se pravi ukuvana kod tebe u Tb) je pre oko 400 godina iz Jemenskog grada luke Mokka dosla u Evropu, uzgred grad luka Mokka je i dobio naziv po ovoj vrsti kafe. Interesantno je da se jos uvek na isti nacin uzgaja kao i pre 400 godina i da se sushi na krovovima kuca.
Ne vezano za uzgajanje kafe i konzumiranje, u parfimerijama se pored svakog rafa sa parfemima nalazi i chinija sveze pecene kafe zato sto miris kafe neutralise miris parfema pa mozes na miru dalje da njushkash i isprobavas parfeme bez da se oni pomesaju i da tvoje culo mirisa poshandrca lol
Volim miris sveze pecene kafe ali mi se smucio pre mnogo godina u tvom gradu, u jednoj maloj przionici kafe blizu Obale Luke Vukalovica su skoro svakodnevno pregorevali kafu tako da i sada kad pomislim na pecenu kafu setim se tog pregorelog otuznog mirisa kafe iz te przione lol Dzaba sam oshla u svet kad me prati to tvoe Tb wink

E, pa vidi, Blondojaniko, na ovo ti moram reagovati i to ne iz lokal patriotizma... Nigdje ne popijem esspresso kao sto ga popijem u svom mjestu... To ne tvrdim samo ja nego i mnogi poznanici i rodbina koji zive sirom svijeta...

Sta se to zadrzalo u tvojim nozdrvama i od cega potice neugodni "smell" veoma je diskutabilno... Mozda ne znas ni ti??! Da ti malo pomognem, ispricacu jedan vic...

Zasto Mujo, dok jede burek, otkopca slic na pantalonama???

Da se muve ne kupe na burek... 8)
Ne znam da li je bila neka slicna tema ali znam da bih ovdje zelio da procitam zanimljivosti vezane za kafu iz raznih dijelova svijeta...

Na primjer: nacine spremanja, rituale i obicaje, recepte za napitke na bazi kafe, recenzije aparatura itd...

Aaaaaa mislis na onu sto se Kaffeebohne opere, kad ga azijske macke pojedu pa opet iseru.................... lollollollol
Das Herz ist ein Kind, es hofft so, wie es wünscht.
ti seres godinama a niko da opere forum... 8)
ti seres godinama a niko da opere forum... 8)

Pa peri ga eto................. TI! lollollol

Rodjen si da mi sluzis. 8)
Das Herz ist ein Kind, es hofft so, wie es wünscht.
Ja pijem nes bez mleka. 8)

Vise volim samo moka kafu ali se retko nadje dobra.Neverovatno ali istinito najbolju sam pio iz aparata.U Beogradu je dobra u Grinetu,bar ono sto ja znam.

Volim i produzeni espreso(ebe mi se sto kazu da to nije pravi espreso,pravi espreso se pije iz naprstka od soljice i toliko je jak da koliko god secera stavis ne moze da ubije kiselost,bude jos gore )

Ali hteo sam nesto o aparatu za espresso,onom kucnom.Niposto ne uzimajte ako mu je pritisak ispod 15 bara.To je najvaznije,ostalo zavisi od budzeta,ko hoce da se izd*kava ima kucnih verzija od 2000e i vise....
Kafa je out ja pijem isključivo čaj i to onaj za prostatu jbg oće nekad da pusti bez mog odobrenja :? :? :? :?
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 2:38 am.