Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Mozgam ja mozga, i setim se koje teme jos ovde nema.. imamo sve, od sexa do sexa... ali nemamo temu kako da ocuvamo svoje telo, kao recimo u "u zdravom telu zdrav ....duh" ...pa da ne bude da kod nas toga nema, da se i mi ne brinemo o zdravoj ishrani, vezbama, bla bla bla... evo teme gde cemo davati korisne savete..hraniti se zdravo i mesto sexa upraznjavati vezbe...trcanje, aerobik, i taK to lol
- For God´s sake, Effie, why can´t you be like other girls?!
-Because the world is overcrowded with other girls Smile

pre nego sto me iskometarises, potrudi se da si jebeno savrsen/a
pih kaki ste.... roll

Fizičko vežbanje može zaštititi mozak u kasnijem životnom dobu i smanjiti rizik od problema sa pamćenjem za polovinu, pokazalo je najnovije istraživanje. Poznato je da se mozak smanjuje u veličini kako starimo, ali istraživači su otkrili da jednostavno hodanje od najmanje deset kilometara nedeljno pomaže da siva moždana masa ostane netaknuta.

eh sada... nekima ne pozmaze ni 30km za sive celije, ali necemo ooooo tome mrgreen

(http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/936918_369046299866763_1044108955_n.jpg)

Medicinska istraživanja pokazuju da prokelj snažno štiti od pojave svih oblika kancera. Čisti organizam od štetnih sastojaka tako što ubrzava pražnjenje creva. Izuzetan je izvor vitamina C, A i K, folne kiseline, kalijuma, mangana i celuloze, a 100g svežeg prokelja sadrži samo 43 kalorije.

(http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/935242_368656313239095_1499777831_n.jpg)

kod kuce mi jedemo raznovrsnu hranu, a najvise volemo povrce spremnjeno na razne nacine...pored mesa dabome Wink

(http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/183099_368345516603508_480488898_n.jpg)

Komorač ili fenel je još jedan šampion ukusa i nutritivnih sastojaka, sa minimalnom količinom kalorija - na 100 g, ima samo 31 kaloriju. Predstavlja izvanredan izvor kalijuma, koji pomaže kod snižavanja visokog pritiska, jednog od rizičnih faktora koji mogu uticati na srčani ili moždani udar, mangana i vitamina C. Odličan je izvor dijetetskih vlakana koja pomažu u pravilnoj funkciji creva i na taj način učestvuje u sprečavanju razvoja raka debelog creva. Vlakna vežu na sebe otrovne i masne materije u crevima, hodstranjujući tako otrove iz tela i smanjujući nivo kolesterola i masnoće u krvi.

U svakom plodu ima stotinak semenki bogatih vitaminima i mineralima, naročito kalcijumom, koje se koriste kao začin. Semenke i koren komorača su sastavni delovi čajeva za čišćenje organizma, što se pripisuje eteričnom ulju koje suzbija nadutost, smiruje grčeve želuca i creva.

lol

eh, ma da je tema sex i rostiljanje uz pivo, svi bi nesto napisali... :?

(http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/551457_368286213276105_916766581_n.jpg)

Cvekla čuva srce i usporava starenje, a čaša soka od cvekle dnevno može pomoći u redukovanju povišenog krvnog pritiska!

Probajte ovaj detox eliksir, koji eliminiše višak tečnosti iz organizma i podstiče rad želuca i crevne flore:

6 listova zelene salate
2-3 cveta brokolija
1 manja cvekla
1/2 korena komorača (fenel)

Iscedite i odmah popite! lol

(http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/71443_368034196634640_1838741390_n.jpg)

Rukola je vrlo ukusna namirnica, karakterstičnog, gorkastog ukusa. Gotovo da i nema kalorija, masnoće i holesterola, a bogata je vlaknima, vitaminima A, C i K, kao i drugim važnim hranjivim materijama uključujući kalijum. Savršena je u salatama ili kao dodatak čorbama i drugim jelima u koje možete dodati zeleniš.

mmmm a jos kada je na pizi njami Smile))

samo jana i limi ce da pisu na ovoj temi os se kladis lol
Redovno bacam gvozdje a za "ciscenje" mi je dovoljno da povremeno posetim forum ... zivecu kao gavran ...
Najbolje od rukole i komorača dobijate ako ih poslužite sveže! Vrlo su zanimljive kombinacije komorača s povrćem i voćem u raznim salatama: s avokadom i narančama, artičokama i parmezanom, mandarinama i narom ili s pršutom i kruškama...

SALATA OD RUKOLE, KOMORAČA I CITRUSA

Potrebno (za dve osobe):
1 komorač srednje veličine
1 pomorandža
1 mandarina
2 šake rukole

Preliv:
2 kašike maslinovog ulja
1 kašika balzamika
so, biber

Za posipanje:
1 kašičica semena komorača

Komorač očistiti tako što ćete mu odseći grane, prepoloviti glavicu i odseći vrh. Zatim ga izrežite na kriške, dodajte rukolu i na krugove isečene pomorandžu i mandarinu (isecite sa korom, pa onda oljuštite, da se ne raspadne). Dodajte preliv i pospite semenom komorača.

(http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/163519_368041273300599_202288558_n.jpg)

Redovno bacam gvozdje a za "ciscenje" mi je dovoljno da povremeno posetim forum ... zivecu kao gavran ...

znaci ipak pozitivno se deluje na tebe ovde... drago mi je Wink

sada odem da zavrsim rucak, a vama zelim lep dan... i hranite se zdravo Smile)))

Napisao sam nesto tek onako, glupo mi je bilo da se bojkotuje tema.
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 5:29 pm.