Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Da li praktikujete dobrovoljno davanje krvi i da li ste za to da se vasi organi iskoriste za pomoc drugima u slucaju vase smrti???
igraju Drakula i Frankeshtajn pokera u lesheve
kazhe Drakula:
pooko sam, nemam vishe ni jednog!!!

shta kenjash, poon ti podrum lesheva...

a, toooo, to su shetjerashi, chuva ih keva za pekmez!!!

mislim, lako je donirati, a dje riziko winkwinkwink
Praktikujem dobrovoljno davanje krvi, i naravno da bih donirala organe nakon smrti.

Trebala bi da se povede veca kampanja oko ove stvari i onda bi sigurno bilo manje posla za crno trziste.
organe bih dala..a sto se tice krvi imam aristokratsko bledilo ( da ne kazem anemiju ili ti nemam bas uvek ni za sebe kada mi se zarvti u glavi) a i plasim se bockanja u venu oops
DA, NARAVNO DA BIH BILA DONATOR ORGANA, NAKON SMRTI. JEDINO NE ZNAM DA LI BI IH UZELI U OBZIR....ZBOG STAROSTI... lollollol

SHALU NA STRANU. UVEK ME JE FASTZINIRALO NA FILMOVIMA, KADA JE ORGAN NEOPHODAN, A NEMA GA, I PATZIJENT UMIRE.... ZAISTA JE OV VEOMA BITNA STVAR, KOJU BI TREBALO ZAKONSKI UREDITI...(AKO U OVOJ DRZHAVI TAKO NESHTO MOZHE DA PRODJE UOPSHTE..)
Sto se organa tice - planiram da ih licno istrosim do kraja! Davalac sam krvi i to aktivni, dao sam cca 15 puta. Ako sam time spasio 15 zivota i jos jedno 5 ovako licno i neposredno, onda sam na dobrom putu da se iskupim za sve one sto sam upropastio lollollol
Ranije sam uredno davao krv i uvek ih obradujem jer sam AB+, a ta im grupa često manjka pa su mi uzimali i po 450-500ml. lol
Sad odmaram jer sam malo zeznuo zdravlje, ali za koji mesec se vraćam u igru.

Što se tiče donacije organa, u poslednje vreme intenzivno razmišljam o tome. Ne znam da li bih baš bio spreman da to uradim za života mi moga, ali ako mi se nešto (ne daj Bože) desi, šta imam da izgubim, a nekome to može da omogući - sve ono što život predstavlja... Smile
Kao mladja sam bila dobrovoljni davalac krvi. Gubili smo casove u skoli i masovno se prijavljivali za to. U tim godinama nisam ni bila svesna da cinim dobro delo. Kasnije sam shvatila koliki je problem "rezervna krv" po bolnicama. Zaista je humano biti dobrovoljni davalac krvi i svako ko to moze trebalo bi da ima moralnu odgovornost za tako nesto.

Sto se tice donacije organa, jesam za to. U nekim zemljama se prijavljuje kao donator i to se upisuje u vozacku dozvolu. Malo tuzno zvuci, ali je isto tako humano. Spasavas zivot nekom u trenutku kada toga nisi ni svestan,a taj neko ti je zahvalan bezgranicno za tvoju pelemenitost i odluku koji si doneo jos za svoga zivota.
das krv za dz, dobijes jedan sendvic a onda oni prodaju tu krv. i to je humanost?
Plutja su puna katrana, jetra u predtziroznom stanju, bubrezi peskoviti, zhuch se ne presadjuje, .....chuka nam preskache, ne bavimo se nikakvim sportom.... :? shock

da li chuvamo zdravlje, i tako mislimo i na sebe i na druge???
O zdravlju obicno ne mislimo i ne cuvamo ga, sve do momenta kada nas nesto strefi. Onda kazemo, e sto nismo malo vise vodili racuna...
E AJDE DA VIDIM KO CE DA MI DA KRV Unhappy JA SAM MALOKRVA I SVOJE NE DAJEM A I NECU DA ME BODU IMAM VISE TRAUME OD IGALA Unhappy
daj meni malo krvi bas mi treba za sledeci nivo lollol
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 11:46 pm.