Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pregled samo jednog posta.
Nearh, zaista si se potrudio da dosta toga preneses o dzezu i ponesto o bluzu. Jeste da ova tema nije bila namenjena tome, ali nije lose sto smo ipak mogli nesto o tome da procitamo. S obzirom da si svako svoje jutro napisao ponesto ili si odradio copy-paste, uopste nije bitno, bitna je tvoja dobra volja. Povod toga, smatram da je red i mi nesto da dodamo o tome, a posto sam ja postavila temu, evo nesto i da kazem o dzezu i bluzi. :D Nadam se da nemas nista protiv? lolwink

Nisam bash "poznavalac" te vrste muzike, i necu puno da davim, reci cu samo ono sto je mozda i neko licno misljenje.

Sto se tice Dzeza, postoji jako puno kvalitetnih i dobrih muzicara sa te scene,ali su manje vise za prosecne slushaoce anonimusi.
Svojevremeno sam pratila dzez fest "San Diego" i bila, blago recheno, odushevljena.
Djanga Reinharta, rec je o americkom ciganinu koji je svojevremeno razbijao, zanimljivo za njega je to da je ziveo u prikolici sa zenom (Hmmm...napomenuh da je dzipsi) i da se prikolica jednom zapalila i da su coveku ostala sprzena i trajno nepokretna i nefunkcionalna dva prsta. Ali je covek ponovo nauchio skale i melodije i napravio josh vece uspeh(e).

E sad...sto se tice bluza
Znamo da je nastao na jugu, crnci su ga svirali, bili su tuzni...pandan na belachki kantri ... i da ne duzim, svima je to poznato.
E sad, koliko sam ja shvatila, u originalu postoji samo tkz. Delta bluz, pa je kao nastavak kasnije nastao Cikago bluz.
Meni se Delta vise svidja iz dva razloga. Prvi je jer je skroz minimalisticki i dosta se koristi slajd i preporucujem, pre svega, legendarnog Roberta Johnsona.
Sledece vazne licnosti iz ove oblasti su BB King, Johnny Lee Hooker, Stevie Ray Vaughan, Bo Diddley, Muddy Waters, Vinnie Moore...To je kao klasika.
Naravno malo Hendrix-a i Clapton-a nije na odmet. Od nasih,
Anu Popovic. Za nju se moze reci da vazi za, ako ne najbolju, ono bar u top 5 bluz dama. Odlicna je. Ima jos imena koja bih mogla navesti, ali mislim da nema potrebe. Mozda je i ovo suvisno s obziorm da je jako malo interesenata za ovu temu i oblast, sto bih rekla iz prilozenih komentara.
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 10:45 am.