Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

MOST PREKO VECNOSTI

Mislimo ponekad, neam vise zmajeva. Ni jednog hrabrog viteza, ni jedne princeze u setnji tajnovitim sumaam da svojim osmehom ocarava jelene i leptire.
Ponekad mislimo da je vreme u kome zivimo bez granice, bez avantura. Sudbian to je nesto van horizonta; sjajne utvare prolazeci u galopu, pr emnogo vremena, sada su nestale.

Kakvog li zadovoljstva ne biti u pravu. Princeze, vitezovi, carolije i zmajevi, misterij ei avanture... ne samo da su ovde i sada, vec j eto sve sto je ikada postojalo na zemlji.
U nasem veku su se, naravno, promenila odela. Zmejevi danas nose drzavne uniforme, islednick aodela i opremu za unistavanje. Demoni drustva vriste i obrusavaju se na nas usudimo li se samo da dignemo pogled sa zemlje , ili da skrenemo desno tamo dgde3 su nam rekli da diemo levo. toliko su vesti postali i ovi priovidi da princeze i vitezovi mogu biti sakriveni od seeb samih.

ipak u snu nas jos uvek posecuju gospodari stvarnosti govoreci nam da jos nismu izgubili stit potreban za borbu sa zmajevima, ona strujanja plavog plamena kojim mozemo menjati svet po svojoj zelji. Intuicija sapuce istinu: nismo prasina, mi smo magla.
OVO JE PRICA O UMIRUCEM VITEZU I PRINCEZI KOJ AMU JE SPASILA ZIVOT. to je prica o lepotici izverima i cinima i zamkovima, o silama smrti koje su privid i o silama zivota koje su stvarnost. To je prica o avanturi za koju mislim da je najvaznija u bilo kom od vremena.
Ovo je isecak iz knjige Jedno u kojoj je on vec pronasao nju. To su one ljubavi koje se desavaju u zrelosti, najcesce bez dece i ostalih sitnih radosti ali sa jednom snaznom sponom koj apovezuje jace od svih drugih.

Jedno,

Kada smo se upoznali pre 25 godina, bio sam pilot, omadjijan letenjem, trazio sam smisao u komandama i brzinama. pisao sam galeba. koliko si mogao pretpostaviti, bio sam usamljena dusa s glvom punom pravaca leta i visian skrivenih iza ekrana ispisango recima. Najzda sampoverovao da t edovoljno dobro poznaejm da bih timogao reci kako su moje pustovlovine mogle biti i tvoje, one srecne i one druge. Pocinejs da shvatas kakao svet funkcinise.? I ja.
Bio si nemiran i usamlenu onome sto si naucio? Ja takdoje. Celog zivota si tragao za jednom jedinom pravom ljubavi. I ja sam to cuinio i nasao je umeostu preko vecnosti. Upoznao sam te sa svojom zenom Lesli Perish – Bach.

Zahvaljujuci mostu, porodica citalaca postalaq je toplija.
Pustolovima koji su samnom leteli u prethodnim knjigama pridruzili su se oni koji ceznu za ljubavlju i oni koji su je nasli – nasi zivoti su ogledala njihovog, stalno nam pisu. Da li je moguce da smo se svi promenili ogledajuci se jedni u drugima?
u dubokoj starosti Lesli Perish – Bah pita Richarda Baha:
“sta bi sada rekao nasoj deci da ih imamo”:

“rekao bih im da razmisle o svemu. Da li stvarn hocu ovo da uradim? Nije bitno sta radis, bitno je da li zelis to da uradis!””Rekao bih im da niko ne krece u zivot sa namerom da zavrsi u osrednjosti, ali to se desava, deco, desi se sem ako ne razmisljate o svemu sto cinite, sem ako svaka odluka koju donesete nije najbolja koju umete”.

i jos jedna lepa recenica iz knjige kojom se sretna Lesli obraca voljenom:

“Richarde i ovako smo jedva uspeli? Posle svega sto smo naucili jedva smo uspeli. “
prvu knjigu "galeb Dzonatan Loivingston" pretpostavljam da ste svi citali, to je knjizica ukojoj on oseca da je drugaciji, da moze vise i krece usvoju pustolovinu.
u knjizi prividjanja kolebljibog mesije, govori o svojoj potrebi da pobegne od ljudi
sto se desava svima nama koji zelimo kvalitetnije da zivimo. neko vreme mora covek odbaciti sve da bi se nasao. divan je ima puno sjajnih misli u toj knjizici i naravno u vek i sve se vrti oko letenja.
druga knjiga je most preko vecnosti u kojoj govori o svojoj potrebi za proanlazenjem srodne duse, jednako slobodne kao sto je i on, jednako samsotalne a vec zasicen prolaznim burnim ljubavima.
naravno poranalazi svoju drugu polovinu jabuke u vidu jedne jak ei samsotalen zene. ne pise o njihovom odnosu vec o prepoznavanju - kako je on nju prepoznao a kako je ona njega spazila odmah i naravno kakao ga je lagano pripitomljavala.
u knjizi jedno - govori o svesti o sudbini o fatalizmu i o mogucim kreativnim momentima. znaci u odredjenom zviotnom trentuku svi pravimo neke odluke. svesno ili ne. od tih odluka nam zavisi daleji zivot e on je pokusao da prikaze paralelu, sta ako izabreemo sigurniji - laksi put ili put po sopstvenom izboru. znaci to ej dar najveci od Boga - mogucnost izbora jer sudbnina nije kao jednosmeran ulica, vec nalik nbg Gazeli sa vise izlaza, nadvoznajka, isljucenja i ukljucenja...
knjizica poseldnja- "izvan sebe" njegova prevedena je u izdanju naraodne knjige
i to je knjiga koj agovori o centru inteligencije o kontaktu sa kreativnim centrom izvan ovgo naseg sveta o kolektivnom nesvesnom sto bi rekao jung ili o otme koliko moramo biti sens da bismo mogli napraviti kontakt sa visim znanjima i bili kreativni u zviotu u svim segmentima.
MOST PREKO VECNOSTI

“Mislimo ponekad, neam vise zmajeva. Ni jednog hrabrog viteza, ni jedne princeze u setnji tajnovitim sumaam da svojim osmegom ocarava jelene i leptire.

Ponekad mislimo da je vreme u kome zivimo bez granice, bez avantura. Sudbian to je nesto van horizonta; sjajne utvare prolazeci u galopu, pr emnogo vremena, sada su nestale.

Kakvog li zadovoljstva ne biti u pravu. Princeze, vitezovi, carolije i zmajevi, misterij ei avanture... ne samo da su ovde i sada, vec j eto sve sto je ikada postojalo na zemlji.

U nasem veku su se, naravno, promenila odela. Zmejevi danas nose drzavne uniforme, islednick aodela i opremu za unistavanje. Demoni drustva vriste i obrusavaju se na nas usudimo li se samo da dignemo pogled sa zemlje , ili da skrenemo desno tamo dgde3 su nam rekli da diemo levo. toliko su vesti postali i ovi priovidi da princeze i vitezovi mogu biti sakriveni od seeb samih.

ipak u snu nas jos uvek posecuju gospodari stvarnosti govoreci nam da jos nismu izgubili stit potreban za borbu sa zmajevima, ona strujanja plavog plamena kojim mozemo menjati svet po svojoj zelji. Intuicija sapuce istinu: nismo prasina, mi smo magla.
OVO JE PRICA O UMIRUCEM VITEZU I PRINCEZI KOJ AMU JE SPASILA ZIVOT. to je prica o lepotici izverima i cinima i zamkovima, o silama smrti koje su privid i o silama zivota koje su stvarnost. To je prica o avanturi za koju mislim da je najvaznija u bilo kom od vremena.
Mi smo most preko vecnosti, luk iznad mora, iz uzivanja ulazeci u avanture, prozivlajvajuci misterije iz zabave, birajuci katastrofe, trijumfe, izazove,
nemoguce rizike , proveravajuci sebe iznova I opet, uciti ljubav I ljubav I LJUBAV.

Digo pero, sedoh na postelju bez daha, pogledavsi u moju zenu.
“ziva si “- rekoh.

Oci su joj iskrile “zivi smo zAjedno.”

neko vreme vladala je tisina a onda je ona opet progovorila: “jednom sam prestala da te trazim” rekla je. “Bila sam srecna sama sa soboM u LA, sa mojim vrtom I muzikom, mojim idejama I mojim prijateljima. Dopadalo mi se da zivim sama. Mislila sam da cu takO ziveti do kraja zivota.

“A ja bih se sretno nasukao sa svojom slobodom” rekoh ja, “ne bi bilo lose, bilo bi ono najbolje sto bi svako od nas znao. Kako bi nam moglo nedostajati ono sto nikada nismo ni imali?”

“Ali nedostajalo nam je Richie!, povremeno, kada si Bio sam, bez obzira da li je oko tebe bilo ljudi ili ne, zar se nikada nisi osecao tako tuznim da bi mogao zaplakati, kao da si ostao jedini od svoje vrste na svetu!” ona ispruzi ruku da mi dodirne lice.

“Da li si ikada osecao”- rece ona- da ti nedostaje neko koga jos nisi uopste sreo?”
r.bach most preko vecnosti
ima li neka skrcena verzija ovoga 8)
„Ne znam gde se nalazis, ali sigurno zivis negde na zemaljskoj kugli i jednog dana cemo ti i ja dodirnuti ovu kapiju upravo ovde, gde je ja sada dodirujem.

Tvoja ce ruka dodirnuti kapiju bas na ovom mestu! Onda cemo proci kroz nju u stvarnost punu buducnosti i proslosti, jedno cemo drugome biti ono sto niko nikome nikada nije bio. Jos se uvek ne mozemo sresti, ne znam tacno zbog cega. Ali jednog ce dana nasa pitanja postati odgovori i naci cemo se obasjani jakom svetloscu... Svaki moj korak je korak blize preko mosta koji moramo preci da bismo se sreli. Ne dozvoli da predugo cekam. Molim te?“

R.Bach
a da se dogovorite fonom pa da se nadjete wink
a da se dogovorite fonom pa da se nadjete wink

A ko kaze da nismo wink
i sta je pisac hteo da kaze twisted
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 9:07 pm.