Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pregled samo jednog posta.
Tema: RICHARD BACH
Egziperija svi znate ili ne??
autor je knjige "Mali princ", "nocni let", "zemlja ljudi"

Tvrdjava je njegovo poseldnje delo, do skoro nije ni obajvljivano.

prevedeno je kdo nas konacno pre par godina ( preveo je Zivojin KAra-Pesic, arhitekta takdoje - egziperi je studirao arhuitektutru ali je odustao zbog letenja naravno)

Sam je za Tvrdjavu rekao "necu to delo nikada dovrsiti - to mi je posthumno delo".

njegova sala - Bozija zbilja

"Zuta munja kraj gleznja - jednim je ujedom odnela malog princa."

letelica kojom je Egziperi upravljao kobnog dana bio je americki Lightning - munja. nestao je nad podrucjem koje se (slucajno) zove Baie des Anges - zaliv andjela

razlikuje se od svih njegovih knjiga vise je skup nekih beleski koje su post festum sakupili i objavili.
moze se reci da lici na andriceve znakove pored puta
ai nije sredjeno abecedno i po temama vec se jedno na drugo nadovezuje, bez reda .

nekako je setna, zrela ali i puna tezine u prozorljivosti. nije njegov stil definitivno, makar ne onaj vedri koji pamtimo iz ranijih dela. Puno je toga prosao, osavio iza sebe, stradalih drugova u ratu, razocarenja, klisea u koje se ne uklopi nikada i ... to se oseti u knjizi.

pri tom tekstovi nisu "obradjivani", vec su skup zapisa originalnih. sto naravno nije lose jer je EGziperi covek slobode i spontanosti.
Ali, oseti se umor, iznurenost - nije lako plivati uzvodno ceo zivot.

"ali oni su potcinejni, moji generali, potcinjeni slici vojnih smotri i kazu da su u redu samo predmeti koji se vise ne razlikuju jedni od drugih." najvise su ga izmucila ta politicka previranja , osporavanja u zemlji (Petenovci i de Gol-ovci).

Odlicna je zaista ali i teska, turobna na trenutke cak i kada "osecas" Egziperija - meni je bila teska,.

Takdoje ne moze da se procita kao druge dela. Knjiga te muci, umara, tera da je ostavis da bi "slozio" sta si procitao, da bi shvatio nekad... ali sav trud vredi.

toplo preporucujem svima koji vole EGZIPERIJA bas kao i citaocima R. Bacha - svidece im se.
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 5:25 pm.