Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Nešto već godinama sam prilično alergičan (osim na polen i kućnu prašinu i)na lik i delo starkelje po imenu Deda Mraz.

Pa pazi samo; isti, kao Genuine product of Coca~Cola, a sve u skladu sa politikom kompanije uspeo je da natera (skoro) sve roditelje da saznaju od dece šta bi želela. Zatim kupe im poklon i onda u krajnje kretenoidnom maniru kažu; ne da su im to oni kupili, već neki imaginarni Coca~Cola starkelja. (koji, btw. ima baš papski crvenu odeždu, a što me dodatno iritira)

Elem, Deko, pa nećeš ga majci.

Ove godine sam svom četverogodišnjem nasledniku obasnio neke stvari.

Dece ima mnogo, baš mnogo i za početak, taj džangrizavi starkelja nema vremena za bilo šta, osim da cele godine špijunra decu (strašnog li zanimanja) i lupa pluseve i minuseve za svako delo.
Naravno, nema vremena čak ni da se udubljuje u razloge i motive dečjeg postupka, već samo krajnje birokratski + oder - pa na kraju godine im pokloni ono što su deca želela. Možda je suvšno da pominjem da razne sindikalne organizacije dele redom nekakve kese sa čokoladama i slatkišima, a naravno, bez obzira na dečije želje.

E, pa sine. Pusti ti tog starkelju već se drži Taje. On je cele godine sa tobom, razume te više nego sve belobrade starkelje zajedno.
Može i da sasluša i da oprosti, a i pokloni dolaze cele godine, a ne samo jednom.

I još što se lika i dela dotičnog tiče. . .

Zbog čega on ulazi kroz dimnjak? Hm?
Pa sav pošten svet pokuca na vrata, zar ne?

A i nos mu je crven - pijandura garantovano!
Optimisto!

Lepo sam objasnio da se pod tim likom krije sklerotična kleptomanska pijsndura. lol
DeAlmasi kaže...

I još što se lika i dela dotičnog tiče. . .

Zbog čega on ulazi kroz dimnjak? Hm?
Pa sav pošten svet pokuca na vrata, zar ne?

A i nos mu je crven - pijandura garantovano!

eh, moje iskustvo je da nema dva identicna slucaja. svako dete je razlicito i svakom se servira drugacija prica. ti si tu glavni odgovorni da procenis sta valja ciniti... Wink

Stocni veterinar i lokalni doca, vlasnik suma i njiva. Veliki strucnjak za zenska srca.
ne budi tako ozbiljan...sveps...
...
stavio sam smajli iza ... smile

Stocni veterinar i lokalni doca, vlasnik suma i njiva. Veliki strucnjak za zenska srca.
nisam video...
ti sad mozes i da dopisujes...
kako te ne mrzi...lol
...
Kada su onomad meni objasnili da ne postoji deda mraz, ni bozic bata, ni zeka, odjurio sam komsinici (koja je uzgred moja generacija) i ispricao joj radosnu vest uz napomenu da mom mladjem bratu ne odamo tajnu, jer je on jos mali. Na to je komsinica odjurila kuci i pitala, postoje li gore navedeni subjekti, a na to je njena mama odgovorila da postoje. Iz toga je usledio medjukomsijski sukob vecih razmera medju matorcima.

Zato sam resio da svojoj cerki necu saopstiti vest do njene sedme godine. Tako je i bilo, kada je napunila 7, tata je seo sa njom da muski porazgovaraju o bitnim pitanjima zivota i ispricao joj kako to stoje stvari sa deda mrazom. Ok, rekla je ok. zagonetno se smeskala...
Pre par meseci (sada je vec odrasla osoba) prica ona svoje uspomene u vezi starik velikoporodicnih okupljanja, kaze... ej, kada sam videla strica da ulazi u kupatilo i posle par minuta iz kupatila izlazi deda mraz, kaze, tako sam se razocarala, imala sam izgradjenu svest o tom carobnom trenutku i ispala je sve samo sarena laza... jbg. nije lako biti pametan.

Piše mali Perica pismo Deda Mrazu:

"Dragi Deda Mraze, molim te, pošalji mi za poklon malu seku!"
Odgovara Deda Mraz:

"Dragi Perice, nema nikakvih problema, ali prvo ti meni pošalji mamu!"
Bolje da ćutim i da me smatraju glupim, nego da progovorim i otklonim svaku sumnju
Deda Mraz je peder i tiranin...Tlacitelj....Zivi sa patuljcima...Pa vi vidite sad....
71sasa kaže...

Deda Mraz je peder i tiranin...Tlacitelj....Zivi sa patuljcima...Pa vi vidite sad....

i pedofil, ne zaboravi!
a da niste vi dobili premalo roditeljske brige, pa nabacili sebi frustracije, sto se odrazava u pesimistickom nepoverenju prema spoljnjom svetu? roll

Kandinski kaže...

i pedofil, ne zaboravi!

Hajde da razjasnimo nesto..Da vidim jesam li razumeo..Pricamo li o Deda Mrazu ili shumici?

Nije mi jasno...
71sasa kaže...

Hajde da razjasnimo nesto..Da vidim jesam li razumeo..Pricamo li o Deda Mrazu ili shumici?

Nije mi jasno...

Shumica je jedan nadasve normalan i ostvaren covek. Tvoj dolazak na sajt sa seksualnom konotacijom i misli o pedofiliji nasuprot, govore o tvom patoloskom karakteru. Vidi se da si dugo vremena bio izlozen rusilackom mentalitetu `90-ih!

Ko te hvali?...Taja,maja i pomalo sama......

Najvise od svega mi se svidja sto si me procitao kao knjigu....Svaka ti je na mestu....
Poslednja izmena Januar 7, 3:06 pm od 71sasa.
DeAlmasi kaže...

E, pa sine. Pusti ti tog starkelju već se drži Taje.

Bravo Tajo.
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 11:41 pm.