Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Anketa: Verujete li da u srbiji prikazuju lazno prorocanstvo?
Jun 1, 2014 od
Jovan Tarabić, poslednji potomak čuvenih proroka Miloša i Mitra Tarabića, tvoraca Kremanskog proročanstva, preminuo je u svom rodnom selu Kremna, u 92. godini života

KREMNA - Ugasila se loza čuvenih srpskih proroka na obroncima Tare. Jovan Tarabić, poslednji potomak tvoraca „Kremanskog proročanstva“, Miloša i Mitra Tarabića, preminuo je u 92. godini u Kremnima. Nekoliko godina pre smrti, on je obelodanio da se originalni spis njegovih predaka, a za koji se mislilo da je nepovratno izgubljen, nalazi u flaši koja je uzidana u jednu staru kuću u centru Užica.

Potomci Tarabića u Kremnima nikada nisu želeli da ih smatraju novim prorocima. To ih nije moglo sačuvati od brojnih pitanja radoznalaca iz celog sveta, najviše je bilo onih o vidovnjacima Milošu i Mitru, usudu države i naroda... Starac Jovan, poslednji Tarabić, strpljivo je tumačio proročanstvo običnim ljudima, ali i važnim gostima...

Vojislav Koštunica je septembra 2000. posetio Kremna, kao tadašnji predsednički kandidat. Čim je ugledao gosta, Jovo je pozdravio: „Dobro nam došao, budući predsedniče“...

- To se ostvarilo, a Koštunica je ponovo dolazio da poseti Tarabiće, kao predsednik, bio je kod mene gost u kući. Pitao je kako ja vidim stanje u državi? Ja mu rekoh, nesloga nas ruši - da smo bolji, bilo bi nam bolje - govorio je svojevremeno najstariji Tarabić.

„Srba će ostati koliko za pod jednu šljivu“, ova izreka dugo je pripisivana Tarabićima. Upravo je poslednji među njima, Jovan, do kraja tvrdio da su bezbroj puta ponovljenu izreku smislili neprijatelji Srba. „To moji preci“, govorio je, „nikada nisu ni izgovorili, ni zapisali, ali jesu rekli da ce srbi govoriti da nijesu srbi“(tarabic je govorio a to stoji i zapisano ,, Srbi ce govoriti, ja nijesam srbin"). Kada je govorio o KiM, obično bi rekao da sada žanjemo posejano u Titovo doba.

- Nismo mi Srbi što smo nekad bili. Pogazili smo svoju veru i običaje. Bogata smo zemlja, ali su političari sve prodali strancima. Kada počne novi svetski rat, Srbija u njemu neće učestvovati... - govorio je prethodnih godina Jovan Tarabić u pero užičkih dopisnika i novinara. - Piše u proročanstvu da će kad taj rat počne, sa istoka doći čovek na belom konju, to je budući ruski car, on će osloboditi sve pravoslavne zemlje.

Proroci ili tek mudraci, Tarabići su po jednom ostali zapamćeni: od pamtiveka, u njima su se sabirali nemi glasovi i nemoćni uzvici srpskog seljaka. Oni su činili da progovori narodna mudrost, pomešana sa nadom u bolje sutra.

Jovan Tarabić je ponovio upozorenje njegovih predaka ,,Doci ce doba kad necemo prepoznati koje musko a ko zensko celjade", ,,Mislicemo da sve znamo a da nista od toga nece biti tacno" .

- Laznih ce proroka biti.
- Sve sto nismo zeleli , docice sa zapada.
- Osoba koja ce spasiti buducnost ekonomije i prikazati novi zivot ce biti Rus, a to sto neki nasi srbi govore da ce ridji covek biti srbin koji ce spasiti samo srbiju to su puste price.

Sta vi mislite o ovoj istini, znam da vecina ne veruje i vadice se na to da je citala knjigu, ali samo oni koji su je dobro procitali i protumacili shvatice ovo gore da je istina prava. Mnogo je laznih prorocanstva po internetu, pa cak i o tome kako ce teci reka krvi i bolesti sto se desilo poplavom, tek kad se to desilo rekli su tacno je prorocanstvo, a zasto nisu UPOZORILI ako su znali to nego cutali i onda kad se desilo objavili to prorocanstvo .

VERUJETE LI U PROROCANSTVO SRBIJE KOJE NAM OBRCU, OKRECU I PRETVARAJU U NEISITNU ?
... svoj vernik u boga jednog jedinog...

pa ako je istina onda verujem!

i posto ankete obozavam ja cu i da glasamroll

Zavisi opet kako gledas na tu njihovu istinu koju pretvaraju u laz. A ne zaboravimo da su poceli po srbiji ovi politicari i mediji da stvaraju sudbinu srbije uz pomoc "Bice ovako, ako ne tako onda ovako" a u to narod zaslepljen i ne veruje ovome sto su i tarabici i pravi tumaci objavili o nama, recimo ko moze sa hrabroscu da kaze pod kojom stranom vlascu ce srbija i kako ziveti od 2080 ili recimo 2120 godine? Gde je zapis prorocanstva srbije od tog do daljnjeg doba buducnosti, jer ako sve zemlje imaju do te 5000 i neke godine prorocanstvo pa cak i nemacka,austrija,amerika,rusija,kina,japan i one zemlje dole ka iraku avganistanu, zasto ne objave politicari i mediji koji vec znaju pravu istinu, ali zele da je sakriju zbog srpskog straha...

Obzirom da neravnomernu rasporedjenost tih nekih izvora energije na planeti Zemlji, kao i na činjenicu da ljudski rod isuviše sporo napreduje u osvajanju tih nekih svemirskih prostranstava, kao logičan se izvodi zaključak u tom smislu da je taj neki novi, veliki svetski rat neminovnost u budućnosti i da se ne može izbeći. Pitanje je samo kada će izbiti i koji će povod za to da bude.

Obzirom na to koliko ljudi ulažu u proizvodnju i dalje usavršavanje tog nekog oružja, naoružanja i raznoraznih borbenih sredstava, kao logičan se izvodi zaključak o tome da će taj novi, treći po redu veliki svetski rat biti veoma razoran, najrazorniji do sada i da će "pečeni ljudi" verovatno i zaista tokom toga rata padati sa nebesa...

Obzirom koliko su Srbija i srpski narod "iskrvarili" i stradali najpre u Prvom, pa onda i u Drugom svetskom ratu, imajući u vidu pri tome do koje mere je Srbiju i srpski narod "koštao" taj neki "krvavi" raspad Jugoslavije tokom devedesetih godina prošlog veka, logično je pretpostaviti da će Srbija i Srbi u tom nekom, novom, trećem po redu svetskom ratu biti neutralni i da više neće "krvariti" za račun tudjih i tudjinskih interesa...

Slazem se sa tvojim misljenjem o ratu...
Samo mi je smesna jedna stvar u redu blagosloveni smo i necemo ratovati to svako od nas zeli, dok recimo zapad nas poziva pod njegovom vlascu u EU u redu je to ja cenim taj korak zbog ukidanja viza da bi lakse odputovali, jedino znam da ce bar 40% omladine da kad ode pocne raditi na zapad zaradjivajuci novac donosice ga u srbiju potrositi malo i opet se vratiti da radi gde je bolje, po tome sto kazu bice bolje ekonomski da naravno ocekuje se ne zbog toga sto prorocanstvo kaze da ce biti bolje ali znamo da su sami najavili bolji ekonomski zivot. Jedno znam, u inostranstvu se radi satnicom negde i ceo dan, ali jedino kod nas se ne priznaje satnica koja vredi od 6 do nekih 10 ili 15 eura zavisi od posla, kod nas je i uvek ce biti i kad udjemo u EU dnevnica, ili kopanje po metru, kubiku ili po dogovru i nikad kod nas nece biti satnice a cene zarade ce ostati iste kao i do sad i necemo imati platu kao sto je tamo na zapad minimalna od 500 eura kod nas ce uvek biti taj minimalac od 200,250eura pa nadalje.

Krivo mi je to sto previse lazu narod nekim prorocanstvom koji je recimo zapisan za rusiju, oni ga preokrenu u srbiji i kazu da je za srbiju, i kad se to ne desi recice ima vremena nije jos doslo to vreme ili recice nesto se drugo poremetilo pa ce taj dolazak desavanja biti kasnije, dok oni tako nas lazu, te druge zemlje uzivaju u svojoj veri, ateistici i uz svoju porodicu prezivljavanjem u dzungli.

Istorija koja pokazuje sta ce biti i sta je bilo prestaje za danasnju javnost od 2080 godine za srbiju.

Mnogo je toga u sta srpski narod veruje, ne shvatajuci da lazu svoj narod i svoju buducnost to jest potomke...
Cak mrzimo sami sebe, u politickom smislu, zelimo da nam bude bolje lazirajuci sve i svasta u politici i protiv nje , napadali su i lagali za vreme poplave misleci da ce tim smejanjem protiv tih politicara koji se bore za spas u poplavama drugima pokazati koliko su jaki, a ne shvataju da su oni koji su bili osteceni i u opsanosti vrlo dobro odnosno odlicno zahvalni tim politicarima. Po tome sta se desava napadajuci sadasnju politiku ne shvataju da napadaju sami sebe svoju buducnost.

Mnogo se greska cine i cinice se i dalje...

Ono sto sam takodje procitao a nije bas u javnost interneta jeste to da cemo ostati sa nasom verom ali cemo prihvatiti i veru sa zapada, nije tacno da ce oni nasu veru prihvatiti vec cemo mi njihovu veru i nacin zivota, kome smeta ovo slobodno nek nastavi sa zivotom u ponoru nistavila i praznoverija.
Mi srbi smo nezasicen narod, narod haha kako to gordo zvuci kad se izgovara za srbe, hteli bi sve i svasta i ako na kraju izgubimo tu bitku. Lazemo jedni druge, lazemo sami sebe i to bas u najgorim slucajevima i dozvoljavamo. Sta je bilo pre par godina kad se digli svi protiv seksualnog opredeljenja, svi protiv cak i crkve pozivale na batine, a ne shvataju da ulazak u evropsku uniju ce nam doneti takav narod da necemo prepoznati ko je musko a ko zensko koje homo a ko hetero pa ce se tranvesticijalna seksualnost da se siri po srbiji , priznali to ili ne moracemo da cutimo jer nam zapad diriguje. eto pre neki dan bugarskoj zabranila evropska unija da kopa za onaj gas od rusa, haha smesno znaci ako za tvoju zemlju nesto dobro nesmes dok ti evropa ne odobri, nije samo bugraska to prosla vec sve zemlje , to mi srbi ne shvatamo i nece niko ni da shvаti a bice mnogo toga, druge zemlje traze izlaz iz evropske unije samo srbi pametni traze ulazak .haha.

Sve sto srbi rade protiv, gube istog momenta tu bitku jer evropa je sloboda, pa ce i sve vrste seksualnosti i svakakvi ljudi i stoke setati srbijom a ovi koji su sad protiv ce cutati ko malo mahovo zrno.

Nema vise iskrenosti ni u pravog Boga. Gresnici smo mi srbi, cak smo nasilje i ostal stvari pomesali sa verom no nam ne valja , jer to rade samo amerikanci.

[додатак] Neznam cemu sva ta borba protiv neceg sto se ne moze pobediti, zamislite samo koliko je takvih protivnika srba seksualne pripadnosti u inostranstvu ali tamo nesmeju uraditi nista sto rade ovde, takav ce zakon biti kod nas ulazkom u EU oni jos ne shvataju da ce mozda uciniti nesto protiv ali ce debelu kaznu placati sudski i zatvorom. Ovi sto sad sa vrha nezavisne i slobodne televizije koji su dobili veca prava i od samih gradjana srbije ce tada cutati i ako su sad protivnici i pozivaoci na nasilje protiv toga sto je dozvoljeno u Evropsku Uniju. A dokle god mediji budu imali veca prava od samih gradjana srbije, srbija ce i dalje biti a i ostati diktator za svoje domacine bas zbog greske u zakonu odnosno rupi u zakonu koja nekima dozvoljava sva prava a domacinu NE. [додатак]
Poslednja izmena Jun 4, 10:22 am od zora_rica.
uskoro na more, jej!
Pozivaju se na patriotizam, izgovarajuci kako su ove reci cist protivnik srbije i srba. A ne shvataju greske koje cine , to nece shvatiti sve dok ne udju u evropsku uniju pa ce se tad ucutati i ko lizaci guzova ce poceti da govore sve sto evropa zeli da cuje.

Nije me stid sto zivim u Svedsku, stid me je da tamo kazem da sam srbin jer sam okruzen svim tim zabranama koje postoje u srbiji. Pa hajde sad recite nesto u tu zemlju slobode da ste protivnik toga , sama rec im je ko samar cak i skuplje pa dal vam se isplati da uzustite nesto tako ko sto bi u srbiji pozivali na nasilje i mrznju.

Sve drzave imaju zakon, mediji imaju ista prava kao i gradjani samo ovde u srbiji nije tako, mediji, tajkuni, mafijasi itd imaju veca prava od gradjanina srbije to jest domacina svoje zemlje srbije.
uskoro na more, jej!
Cista odgovor na sve ovo nam daje dokaz o religiji, recimo ako mafijasi i tajkuni pozivaju na ubistvo i batine, to je dozvoljeno kad svim sredstvima lazi krenu protiv neke osobe, a pokusajte ubiti nekoga ko je njihov ima da vas nema van zatvora ili kovcega,,smeh"
pa sad sami zakljucite koliko daleko iz greske u gresku ide srbija. I ako je u knjizicama i bibliji zapisana zapovest bozija , niko od srba je ne postuje, njihovo postovanje prema bogu je sledece " lazi,ubiji,mrzi, pljuni i voli boga makar svako prorocanstvo raznih proroka bila laz i prevara za navodljiv zivot srba. ". Zar nije tako?
uskoro na more, jej!
Imas ciganski DIJAlekt! lol

Ja, jaaaa.... Svi su cigani - srpski cigani!!! Mua HAHAHA....
Sta li je tebi TO u SvedskU zabranjeno matere ti.... neutral
Das Herz ist ein Kind, es hofft so, wie es wünscht.
THELEMA kaže...

Imas ciganski DIJAlekt! lol

Ja, jaaaa.... Svi su cigani - srpski cigani!!! Mua HAHAHA....
Sta li je tebi TO u SvedskU zabranjeno matere ti.... neutral

Tamo je zabranjeno pljuvati , omalozavati i vredjati svaciju slobodu, kako seksualnu tako i ostalo... Citaj malo bolje shvati sta se pise a ne ovako brzinski bez mozga...
uskoro na more, jej!

Pošto nema nijednog glasa, a ni lajka, pretpostavljam da ovo niko ni ne čita, pa bolje da idem da se istuširam i da pogledam vesti.

Baba vanga ako se ne varam a pise o tome da je rekla " Kada bi ljudi znali ono sto ja znam istog momenta bi napustili ovaj svet " E sad dal je mislila na portal drugog sveta nasih komsija ili je mislila na ono " posle smrti vecni zivot ", niko to i ako pretpostavljaju sta tacno znaci , niko nece shvatiti sta je tacno stime htela da kaze jer je to precutala u daljem govoru.
uskoro na more, jej!

Ni vama i Švedskoj tamo nije lako.

Prosek plate 1.500,00 evra, a pri tome ne smeš ni da pisneš, a ako ti se desi da pljuneš na ulici, kazna 500 evra.

Jebeš ti takvu državu.

Zasto mislis da nije lako, sasvim je super, uzivas ne vredjamo nikog i niko nas ne vredja ne pljujemo i niko nas ne pljuje . svako gleda svoj zivot i brine o sebi i porodici. A u srbiju je suprotno ako je neko ljubomoran on ce da ga ogovara izmislja lazi, pljuje a takvi ne kapiraju da nije bitno sta neko radi gledaj svoja posla i brini o svojima i sebi. Svugde gde sam isla na odmore , ljudi su milion puta bolji narod od srba.
Za srbe jeste da trebaju da se vrate u skolu i uce o bontonu, zamislite da neka od skrivenih kamera koju mi imamo pocne posao u srbiju kod vas odmah bi ih istukli . Tamo je svako srecan jer vodi brigu o sebi zakon je na njihovoj strani imaju dobre plate i putuju gde zele. A u srbiju em zakon je vise na strani medija, policije i politicara, svako vodi brigu o svakome ko kako zivi i sta radi, nema dobre plate i slusaju uvek lazove pa zato i nece biti nikad bolje.
uskoro na more, jej!
Dzaba srbiji evropska unija i velike plate , prvo narod treba da se uci bontonu pa tek onda da napravi taj korak u Evropsku Uniju. Mada videla sam kako se ponasaju vecina i onih koji dodju iz inostranstva voze preko ogranicenja, otvore prozor bace kesu djubreta kroz prozor, glupiraju i luduju, a kad se vrate u EU mirni ko bubice, mada nisam ni pomislila da samo nasi iz EU to rade rade cak i nasi iz srbije domacini to voze srpske tablice udalje se od grada i bacaju kroz prozor auta djubre.
uskoro na more, jej!

Zoro, ja ti proričem da ćeš se udati za Srbina i da ćeš kao udata žena srećno živeti baš u Srbiji, koju toliko kudiš.

ja kad sakupim u kesi ostatke od cipsa casu jogurta i ostalo, zavezem kesu stavim dole pored sedista i tako putujem dok ne naletim na neki grad selo gde ima kante, kontejnera. Bar to izdrzati nije tesko.

Tamo gde sam ja desava se da covek stane pojesti sendvic, a recimo kantica za sitne otpatke kesa je udaljena recimo 150m covek i ako ne ide u tom pravcu ustane sa klupe ode do tamo baci kesu i vrati se u smeru gde je i krenuo, ja sam znala kesu da nosim pesaka skoro 5 minuta dok nisam naisla na kanticu. Bolje da taj novac sto bi platila kaznu sacuvam za drugo nesto nego da me zaustave na ulici i pred prolaznicima ponizavaju zbog kese sa smecem.
uskoro na more, jej!
Skrenuli smo sa teme gringrin

Citala sam po internetu u vezi slobode ljudskih prava na internetu u srbiji, ovi drzavni sajtovi poput televizije policijen i vlade, nije mi jasno zasto toliko lazu narod da NSA ne spijunira po srbiji shock i te kako spijunira ali ne svakog vec posebne dok ostatak gradjana spijuniraju sopstveni domacini, pricaju da to rade hakeri srbije a ovde kod nas svi znaju da u srbiji nsa ima sva prava.

Laz sve je laz sva prorocanstva koja dolivaju narodu srbije je laz, zalosno je sto su i crkve pocele da budu na strani tog desavanja. Ovde se kod zna da ce srbija uzivati posle ulaza u EU narednih 20 do 25 godina, ali posle toga ce ponovo biti zemlja koju poznajemo danas.
uskoro na more, jej!

Zoki uživaj u životu jebo nsa,bbc,wbo,wba i ostale kategorije.......život je kratak da ga trošimo na gluposti......jbt.

Kakvi uzivanje grin salim se ma ja uzivam ali u tudjoj zemlji, a kad god se vratim
u nasu srbiju zaplacem zbog toga sto je srbija krenula krivim putem, nije narod kriv
krivi su politicki zakon, mediji, novi svetski poredak ( prorocanstvo,manipulacija )
Kasno je mozda da ljudi progledaju, ali nikad nije kasno da shvate pravu istinu i zive bolje.
Dzaba nekome da kaze, ej ma neka boli me uvo za to uzivacu dok mogu. A niko ne shvata da privatnost vise ne postoji kako na internetu tako i u reali. sad
uskoro na more, jej!
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 9:25 pm.