Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Volim sve vrste umjetnosti,muziku,knjigu,film,pozoriste....
ali jedno nikako ne mogu prozvakati.To je balet.Gledao sam ga nekoliko puta.Cijenim Baresnjikova,Nujereva ili tako nekako,(ma cijenim qrac,cuo sam da su popularni u svojoj bransi,pa ja kao cijenim) ali u konacnici mi ta umjetnost ne lezi.Bas neki dan gledam.On u pripijenim hlacama,muda mu nabrekla, na prstima trckara po bini.Sa druge strane njegova "drugarica" u jurnjavi po bini mlati rukama i na prstima se vrti u krug.I tako se oni vrte i mlataraju i polagano gibaju jedno prema drugom.E onda je on konacno primi za batak jednom rukom a drugon za guzicu.Krug vamo,krug tamo i zavitla je u zrak.I...padne mu opet u ruke i nastavi se okretati u krug.I tako je bacukne dvadeset puta i nikako da mu ispadne.Muzika tiho jauce,babe u dvorani cvile a njih dvoje se rolaju i trckaraju kao da su popizdili.Probam ja to smisleno dozivjeti ,i ne ide.Hajde kad su dvoje ,jos i nekako.Ali kad na binu izadje cijelo jato ,moras van htjeo, ne htjeo.E onda nastane opsta jurnjava po bini.Svi mlataraju rukama,skacu u zrak,prave piruete ...i to je umjetnost.Dobro ,mozda ja i ne kontam....a Vi???
Ni ja. Ne volim balet. Moja školska drugarica se zabavljala sa momkom koji igra balet u SNP ( još uvek se zabavljaju, tačnije žive zajedno ), i beskrajno puta, zahvaljujući toj činjenici, imala sam prilike da prisustvujem čak i samim probama. Zaista osećam neku odbojnost, posebno prema baletanima. Ne znam, deluju mu nekako previše feminizirani.
Sa druge strane, umetničko klizanje volim da pogledam, što je, recimo, slično.
Pozorište obožavam, volim ga više nego bioskop ili film u kućnoj varijanti, volim da osetim koliko se glumci ustvari daju ulozi i koliko je zaita doživljavaju, što, čini mi se, na platnu ne može baš uvek da se oseti.

Viking, možda je to samo posledica nerazumevanja pomenute umetnosti.
Svaka umetnost je prica za sebe i ima svoju draz,ali moja najdraza draz je

(http://www.fotorola.com/uploads/105a95859d.jpg)

(http://www.fotorola.com/uploads/6bb032de5c.jpg)
na prvoj slici je ples, a nisam najbolje shvatila koja je draz sa druge slike wink
Ma da nell.Kao sto ti napisa,umjetnicko klizanje je slicno,ali super za pogledati.Ostavlja dojam elegancije,ushicenosti i neke bistrine,koja te odvuce u svijet cistine i nekog "bezgranicnog" prostora.
Ali balet jbt.,niti je umj.klizanje niti cirkus,....ali posljedica mog ne razumijevanja,i to prihvatam.
corinna i meni je ples o.k.,ali balet nikako,ali bas nikako ne kontam,a vjeruj,trudio sam se skontati i ne ide.
na prvoj slici je ples, a nisam najbolje shvatila koja je draz sa druge slike wink

ti si bar nesto shvatila, a ja tebe nista.. rollwink
Zavrsio sam muzicku skolu. Bio na milion opera, prestava, glumio u jednoj, bavim se horskim pevanje vec 15-16 godina ali balet.... priznajem ne razumem. Pokusao sam 2-3 put i nije mi nista bilo jasno... uzivao sam u muzici.... sklopim oci i slusam... sama scena... nisam je kontao. To je od mene.

Da sumiram:

Nemam lose misljenje o baletu ali ga ja licno ne kontam

Ako si shvatila kao i ja draz druge slike,onda je bolna,naj bolnija m.tacka.
Nekada nisam razumeo umetnicke filmove, sada obozavam!
Nekada nisam podnosio ozbiljnu muziku, sada obozavam!
Operu sam sazvakao sa nekih svojih 35 godina, od tada obozavam!

Mogu zamisliti ushicenost pri stvaranju sekvencije kretanja mase tela, koristeci do ekstremizma mogucnosti tela i principe fizike!
Nema lepseg od skladnog kretanja dvoje tela, kada treba parirati inerciji mase tela, gravitaciji, biti elegantan, biti savrsen.

Balet nije ples! Balet je mnogo vise od toga!
Razumeti mogu samo oni koji se mogu uziveti u sve to. Tada fizicki izgled baletana i ne igra ulogu.
Koja feminiziranost? Imidz izrazite muskosti je rezultat seksualne revolucije a balet ima tradiciju vise vekova!
corinna i meni je ples o.k.,ali balet nikako,ali bas nikako ne kontam,a vjeruj,trudio sam se skontati i ne ide.

pa pazi ni ja ne mogu shvatiti operu ne zato sto neko samo `zeva`,vec sto ocigledno nisam satkana za sve vrste umetnosti..
izvini ja nisam shvatila da je tema balet,mislila sam da svako treba da iznese svoju omiljenu `vrstu`...
a balet po mom skromnom misljenju nije puko zamahivanje,vec izuzetan stil,gracioznost,timska poslusnost i sto je najbitnije izuzetno razvijena moc prodiranja dvaju tela i takta plesaca za plesacicu (naravno ukoliko je par u pitanju)...kao i kod svih vrsta plesa...

Ako si shvatila kao i ja draz druge slike,onda je bolna,naj bolnija m.tacka.

eto kad me vec corina nije razumela bar sa nekim da se razumem wink
dobro je sto se ne razumemo,u suprotnom bi svi bili isti...a ima malo i u karakteristikama ``riba``..

roll
opet ja tebe nista ne razumem...
kakve ribe? roll
Binic bi me razumeo sigurno.. i za njega znam da je riba! 8)
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 6:54 pm.