Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pregled samo jednog posta.
Tema: BALET
Volim sve vrste umjetnosti,muziku,knjigu,film,pozoriste....
ali jedno nikako ne mogu prozvakati.To je balet.Gledao sam ga nekoliko puta.Cijenim Baresnjikova,Nujereva ili tako nekako,(ma cijenim qrac,cuo sam da su popularni u svojoj bransi,pa ja kao cijenim) ali u konacnici mi ta umjetnost ne lezi.Bas neki dan gledam.On u pripijenim hlacama,muda mu nabrekla, na prstima trckara po bini.Sa druge strane njegova "drugarica" u jurnjavi po bini mlati rukama i na prstima se vrti u krug.I tako se oni vrte i mlataraju i polagano gibaju jedno prema drugom.E onda je on konacno primi za batak jednom rukom a drugon za guzicu.Krug vamo,krug tamo i zavitla je u zrak.I...padne mu opet u ruke i nastavi se okretati u krug.I tako je bacukne dvadeset puta i nikako da mu ispadne.Muzika tiho jauce,babe u dvorani cvile a njih dvoje se rolaju i trckaraju kao da su popizdili.Probam ja to smisleno dozivjeti ,i ne ide.Hajde kad su dvoje ,jos i nekako.Ali kad na binu izadje cijelo jato ,moras van htjeo, ne htjeo.E onda nastane opsta jurnjava po bini.Svi mlataraju rukama,skacu u zrak,prave piruete ...i to je umjetnost.Dobro ,mozda ja i ne kontam....a Vi???
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 8:43 am.