Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Anketa: Da li treba vratiti smrtnu kaznu?
Avgust 9, 2014 od
Imali smo diskusiju ranije na ovu temu, ako se dobro secam, odnos za i protiv je bio oko pola, pola.
Nasao sam mir.
ne, nikako...
razumem povod, za ponovno nametanje, ove teme...ali, ne mogu da razumem, one koji, pale svece, i, mole se, a zahtevaju smrtnu kaznu, za nekoga...
ukidanje smrtne kazne, je civilizacijska tekovina...
koliko vas, koji se zalazete, za smrtnu kaznu, bi mogli da je realizujete/izvrsite, nad nekim, ko je na nju osudjen, bez obzira, sta je uradio...?
uzgred, po meni, smrtna kazna, nije najteza kazna...dozivotna, bez prava na pomilovanje, je daleko teza...
p.s. zna se, kako silovatelji, i ubice dece prolaze u zatvoru...pozelece on smrt, svakoga dana...
Poslednja izmena Avgust 9, 7:55 pm od eol1974.
"kada je neko Glup... ni to mu, ne mozes, objasniti..."

Vucicu, Pederu...! izvinjavam se, pripadnicima Gay Populacije, zbog poredjenja, sa Premijerom...!
tema nema poseban povod, osim mozda samo to sto smatram izuzetno licemernim da se politicari zalazu za smrtnu kaznu posle svakog zlocina, a pred izbore nemaju hrabrost da tu temu aktuelizuju.
sto se zivota u zatvoruu tice, mislim da treba da bude dostojan coveku. ako su istinite price o seksualnim i drugim zlostavljanjima, takav kazneni sistem nije odgovarajuci jednoj drzavi koja drzi do sebe. svaki zatorenik ima pravo da tuzi zatvor i da od drzave trazi odstetu i sigurnost. i to bi spadalo u civilizacijske tekovine.
1
licno smatram da je i postojanje smrtne kazne pitanje dostojanstvenosti jedne drzave. drzati u dozivotnom zatvoru coveka koji je na primer pobio 70 mladih, je potpuna iracionalnost po meni.. sta bi bilo da je postavio A bombu, a posle se predao? neke kazne trebaju imati neku principijelnu tezinu.
Nasao sam mir.
slazem se, da zivot u zatvoru, treba da bude dostojan coveka...ali, cinjenica je, da je svuda u svetu, postoje zatvorska pravila...i, svuda u svetu, najgore prodju, oni koji su silovali...
ako se ne varam, u Norveskoj je, lik pobio 70 mladih, i dobio 20, ili 23 godine...to je tamo, maksimalna kazna...cak ne, ni dozivotnu...
postojanje smrtne kazne, dozvolja i mogucnost, da se ona izvrsi, i nad nekim, ko je nevin...bilo je takvih slucajeva..a, onda, nema odstete...

slazem se, sto se tice licemerja...
Poslednja izmena Avgust 9, 8:22 pm od eol1974.

Vucicu, Pederu...! izvinjavam se, pripadnicima Gay Populacije, zbog poredjenja, sa Premijerom...!
eto mile, samo tebi pitanje.

da li net smanjuje ili povecava broj ludaka?
Nasao sam mir.
Bojim se, da si u pravu... I, bice "pucanja", sve vise, i vise...Dok se drustvo ne suoci, sa prosloscu, i dok, ne dozivi katarzu , to je neminovnost...
Poslednja izmena Avgust 9, 8:58 pm od eol1974.

e sad, da li bi odmazda trebalo da bude oblika teskog i iscrpljujuceg rada ili bi trebala biti takva da osudjeni pozeli da se sam ubije? mozda neka dusevma tortura da se osudjeni pokaje?
Nasao sam mir.
Citam, i ne mogu, da verujem...!!! Verovatno je, bilo i na RTS-u, uzivo...
Ceca, na koncetu u Guci, povetila pemu "Pile", ubijenoj devojcici, publika plakala...
STRASNO!!! MORBIDNO!!!! BESRAMNO!!!!
Zena, koja je, osudjeni kriminalac, Legijina kuma, ciji je, pokojni muz, ko zna, koliko dece, zavio u crno...daje sebi, tako nesto za pravo...!!!!
A, Dacic, seta ambasadore, po Guci...!!!
Jadna li si, Srbijo!!!!!

kako ti mile sve to tako dobro znas? da nisi sluzio zatvor?
Nasao sam mir.
Ide_Mile kaže...

Druže beogradski, to što ti apostrofiraš je samo jedna strana "priče".
Postoji i druga.
Ikona srpske estradne scene, simbol uspeha i uspešnosti u Srbiji, samohrana majka, idol mladih.

pa to je i problem, smislite idol i onda napravite mlade!
Nasao sam mir.
u svome bogatom zivotu, ja sam susreo dva oblika agresije:
1. agresiju jakog, uvereno moralnog, lovca, profesionalca
2. agresiju gnjide, olosa, koji je jedva docekao sansu da svoju najbolesniju agresiju izivi u trenutnom pravnom vakumu.
Nasao sam mir.
Zašto ne?

Pa smrtna kazna je neuporedivo inteligentnije rešenje nego zatvor?
Humanije?

Nije dilema doživotna ili smrtna, već svrhe zatvora kao takvog.

Znači, civilzacija kao takva ima neka pravila, a 'ko ih se ne pridržava biva mu civilizovano uskraćeno da se kreće među ostalim civilizovanima, a uz naku imaginarnu nadu da će u odsustvu da se popravi.
I sve to u društvu ostalih prekršioca regula?! shock

Zbog čega ih bar ne oraganizuju na zajedničko kookanje kako im je teško ili kad su već odstranjeni, pa nek' budu u samicama.

Btw. Indijanci su imali mnooogo logičnije rešenje.
. . . to imamo, neg' nema Dušana. lol
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 9:12 am.