Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Dragi svi...ako ima neko iz Surdulice ili okolice, ili ima tamo nekog od starosjedilaca, ko bi mogao da prepozna neke mlade osobe sa slike slikane u Surdulici 1960. godine. Radi se o osobi iz moje uže familije, a ženski likovi su baš iz Surdulice. Ovo mi je dosta važno jer istražujem povijest ove fotografije, koja mi je ostala od davno preminule muške osobe, pa me zanima može li se prepoznati ikoga na slici, ma da je fotka veoma stara. Istražujem sve ovo, jer je moguće da imam izgubljene rođake tamo, a da to ni ne znam.
Poslednja izmena Septembar 2, 2:33 pm od Dreamcatcher.
Lovče na snove, ulovi mi snove i ponesi ih gdje rađaju se anđeli, a umire svijest
Na poleđini slike piše datum i imena, između ostalog imena ove dvije djevojke slikane u Surdulici 15.01.1960. - Branka i Stojanka.
Da probam zakačiti fotku...
Lovče na snove, ulovi mi snove i ponesi ih gdje rađaju se anđeli, a umire svijest
nema...... niko nikog ne zna.........
Poslednja izmena Novembar 14, 8:32 am od Dreamcatcher.
Hvala što si se javio, posebno mi je važno za ovu visoku Stojanku, je li imala sina 60.to godište, sad bi čovjek imao 54 godine. Važno mi je jer kako rekoh neko od mojih u HR bio je u JNA tamo, i ima nekih priča da je ostavio tragove... ,ali ja nemam nikakvih podataka ni dokaza, osim ove slike.
Mile_Macak kaže...

Kralju moj, Lovče na snove, ulovi moje snove,
i dok spavam, i na javi… u svoj meki zagrljaj
i ponesi ih gdje rađaju se anđeli, a umire svijest
i beskrajnom milošću ispuni mi srce
budna dok sanjam…
Jer ti ćeš uvijek za mene biti moja tajna, moj san, moj ljubljeni,
A ja ću za tebe samo sanjati…

Ja sam to pisala, duša mi je PRE romantična i PRE emotivna ako je to moguće da bude.
Moje srce ukrao je ..... neko.... ostao mi je samo komadić toliko da kuca da preživim.
Ali, duga je večnost, tako je trebalo biti.
Mile_Macak kaže...

Ja sam čuo da su Hrvatice mnogo dobre kuvarice.

Kod mene u čaršije se priča, ne znam da li je tačno, mada se verovatno ne bi ni pričalo da nije tačno, da u Hrvatskoj postoji ta neka tradicija još od ranije.

Majke uče svoje ćerke da kuvaju i to od njihovih malih nogu.

Tako da one, mislim Hrvatice, kad stignu za udaju, znaju sve da kuvaju i dobre su domaćice i kućanice.

Ima tu nešto, kod mene je to genetski, od majke familija, babine strane su uvijek kuhale po svadbama i slavljima, i znam uvijek kad neko prolazi kroz hr kaže - idemo navratiti kod nje, tamo se uvijek dobro pojede. Kod mene nije neka nauka, nego mi urođen smisao za kuhanje.
Mile_Macak kaže...

One su tu neku slavnu srpsku istoriju izgleda shvatile bukvalno i misle da više ništa ne mora da rade, a ni da se trude.

Ne znam engleski pa ne znam ni kakav ti je ovo naziv nicka.

Prevedi to na srpski, pa da onda znam kako da te zovem.

To je lovac na snove, snovolovka
Zare74 kaže...

Upropasti ženi temu i pokušaj da nađe rodbinu......ali barem je saznala da jom je poreklo od najstarijeg gena iz male azije.

ma ok, neka bude malo neobaveznog razgovora, ionako nikoga ne poznajem ovdje, i prijatno mi je razgovarati sa svima vama. smile
Pa to hoću nekako saznati ako imam krvi dole, da znam, da upoznam, normalno je da me nešto povuklo, dugo već ja znam za tu priču, ali sudbina je htjela da me sad zainteresira.
Mile_Macak kaže...

Ako nismo u stanju da nadjemo njih dve, onda stvarno i nismo nizašta.

hahaha, pa ti si strateg prva liga, svaka čast. Razvio čitavu strategiju, krizni štab, hahaha, pa baš sam se obradovala, od srca. Meni je Stojanka nekako "sumnjiva", jer se nakalemila uz onog što je naš, al ga ja izrezala sa slike, momak vojnik, tamo imali neki izlazak pa se ... upoznali sa lokalnim stanovništvom. E al ja nisam pretpostavila da su to Romkinje, jel misliš da jesu? Nije mi to važno, onako samo, meni nisu ličile na dotične. Možda makedonka ta Stojanka, znam da je ovaj neku makednosku ploču sinlicu sa nekom pjesmom donio sa sobom odozdo, dugo smo ju imali, spominje pendžere i zaboravila sam šta dalje.
Znam da ovo sad izgleda kao šou program, ma ja sam mislila, ako ima neko neku babu il dedu tamo, možda se prisjeća djevojaka sa slike, pa bi moguće znao da li je koja živa, ima li djece, gdje je završila itd... Mlađe generacije sigurno da neće znati ništa, ali stariji ljudi možda prepoznaju. Pa nije ni ta Surdulica da je 1960. imala milion stanovnika. Ove djevojke sa slike su sigurno negdje oko 1940. - 1943. rođene. Barem ja tako mislim.
skoro da nema mesta u Srbiji, gde se ja nisam okrenuo i skoro da nema clanice sa sajta, sa kojom nisam kafu popio.

nestale mi clanice, sada sam poceo da kafu pijem sa parovima lol
-Sta radi zena koja ne pije pivo, na Oktoberfestu?
-Izlaze grudi.

ako cu vec da istrazujem okolinu Nisa od presudnog je znacaja da se setis i najmanje sitnice tako da to zaboravljanje ne dolazi u obzir jedino da bacim pasulj mada sam u tome vesta...

i ja znam bacit pasulj, hehehe, uvijek izađe dobro... obližu se tanjuri,
al nije mi mnogo pomoglo po pitanju krvnih veza

ovde bre starijih nema ali mi mladi cemo pomoci koliko smo u mogucnosti.

ok ma dobro, možda neko ima tatu il mamu il babu koja je tih godina, a živio tamo 1960,
e al ja ne znam jel si ti muško il žensko, kako da se obraćam
Zare74 kaže...

Đole je najlepši muški ženskać iz južnih delova naše zemlje i obraćaj mu se sa VI i nećeš pogrešiti.....voli ona da joj persiraju.

hahaha, pa sad je ovo il ono il u množini
Poslednja izmena Septembar 4, 1:42 pm od Dreamcatcher.
Mile_Macak kaže...

E, ako su baš to godište, onda se stvar menja u korenu.

Moj Ćalac je rodjen 1940. godine. Taj je svojevremeno bio veliki Vetropir i retko mu je koja promakla od Niš i Vranje na jugu do Sente i Subotice na Severu... Pri tome je naročito preferirao ove Crnomanjaste, kao što Stojanka i Branka.

Ću mu pokažem ovu sličku, možda ih On prepozna.

PS: Ja sam pošten momak i nisam nalik na Ćaleta.

Pa da, ako je slikano 1960., a djevojke su mlade, nadam se da su iznad 15, onda bi to bilo otprilike to godište. Ovaj dilber koji je tamo JNA služio je 1938. godište bio.
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 10:44 am.