Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Koliko muzika utice na nacin zivota?
koja vrsta muzike mislite da ima mozda i najveci uticaj na ljude, pogotovo na mlade?
volim muziku... uzivam da je slusam, a i da plesem... Smile
muziku slusam i kad sam vesela, i kad sam tuzna, usamljena...
cesto znam da slusam muziku dok setam... i to me dosta opusti i zaboravim na brige...
od muzike mogu da slusam skoro sve, ai ne volim bas metal..
bar po nekim statistikama, je dokazano da metal i tehno lose uticu na mlade jer ih na neki nacin nateraju da koriste drogu... ja, volim tehno i mogu da ga slusam ijako ne koristim nikakva pomocna sredstva...
Za mene je muzika nesto bez cega ne mogu.Ne bi mogao da izdrzim jedan ceo dan a da ne slusam muziku.Kad se probudim,prvo pustim muziku i tek onda se oblacim,namestam krevet...I sta god da radim slusam muziku,naravno ne slusam neku divlju pesmu dok npr ucim,tada su neke balade,opustene stvari na listi.Cesto ljudi oko mene mogu da vide u kakvom sam raspolozenju po vrsti muzike koju slusaju,ako je neka balada onda sam opusten-zaljebljen,ako je neka pesma u kojoj pevac vristi onda sam ili nervozan ili igram Call of Duty2Smile...A ako slusam heavy metal onda ili trazim inspiraciju ili sam vec poceo nesto da crtam.
Mislim da na mlade najvise ima loseg uticaja narodna muzika,jer slusati te tekstove je isto kao udarati glavom u zid.Ta muzika jednostavno zaglupljuje ljude,jer neko ko nezna padeze i da se ponasa ne moze nista pametno da saopsti slusaocu kroz muziku i ostavi neku poruku pesmom.Npr. kakvu poruku ostavlja sledeci teks:``Alkos,alkos nema perspektivu...``-jadno,a to slusa recimo neki desetogodisnjak...Cesto mi se desavalo da upoznam neku devojku i da u startu provalim da slusa narodnjake,jer je vise gola nego obucena,pokusava da bude fina sto je cini jos vise smesnom i onda jos kad pocne da prica...bedak.Ali svako ima svoj ukus i pravo na izbor.Ako se ja pitam NARODNJACI STOP!!!
Sto se tice droge,potpuno se slazem sa njom(Maycat).To nema veze kakvu muziku slusas da bi se drogirao.Ja slusam metal i nikad u zivotu nisam probao bilo kakav narkotik a napijem se kad odem na neku proslavu ili lokal u kome se narodnjaci pustaju(sa drugovima,koji me odvuku tamo) zato sto mi je od te muzike dosadno i onda spas nadjem u nekom pivu ili vinu...a vadka je da totalno izbrises taj dogadjaj iz secanja....Smile))
Bez muzike ne bih mogao da zamislim svoj život.
Ona me pokreće i stavlja mi osmeh na lice.
Volim da igram i da se zezam, a bez muzike to je nemoguće.
Slušam razne muzičke pravce, ali progressive je definitivno
ono što mnooogo volim da slušam. Smile))
ja nonstop slusam muziku; Uvek i svugde; Kuci, na poslu u autu...a ako nema muzike onda jednostavno pevam.

Slusam muziku po razpolozenju od zabavne do turbofolk, preko techno i rmb i jazz. Cak i klasicnu muziku volim ponekad.

Muzika mi napija dusu....

A sta se tice dorge i alkohola; Da na velikim rave - party´s gde sam bila sa 18 ili tako svi su se drogirali i bili pijani. Sve vrste droge su mladi uzimali, ja mislim da su vece sebi sa tim pokvarili jer su izaostavili da vide poznate DJ jer su bili u "delirijumu".
Slusam muziku i dok spavamSmile) Ne verujete? Nisam ni ja verovala, ali sam ujutro pevala totalno nepoznatu pesmicu i pitala se odakle mi toSmile Onda sam saznala da su je te noci 3 puta pustali na radiju koji mi je tokom noci bio ukljucenSmile)
Muzika me uspavljuje i budi...Vazan je deo mog zivota..Mogu sve da slusam, SEM NARODNJAKA, jer to u stvari, i nije muzika...
Najvise volim da slusam muziku u kojoj se pronalazim, bez obzira, da li su to jace i brze stavri, ili balade...
dobro ljudi znamo da volite da slusate muzikuSmile
ali poenta je bila da mi kazete sta mislite koja vrsta muziek kako utice na ljude?

na sta ih podstice?
mozemo li muziku da krivimo kao faktor koji utice na nas, na ponasanje i stavove?
Mislim da je presudno uticati na decu od malih nogu, ili im pruziti izbor..U mojoj kuci se slusala "Kosa" i rock, pa ni ne cudi sto sam od malih nogu sklona ka toj vrsti muzike. Isto tako, gotivila sam kao klinka Branka Kockicu, a ne ko danasnji klinci kada pocnu da pevaju "Mahinalno" u obdanistu...Katastrofa!
Najveći uticaj na mlade imaju imaju techno i narodnjaci...
I u odnosu koju muziku slušaju - tako se mladi i razvijaju.
Ako budu dovoljno pametni i shvate da muzika nije razlog za alkohol ili drogu napraviće nešto od sebe.
Ja lično ne slušam narodnjake, a skoro celo moje društvo sluša.
Nema veze koju muziku slušaš, jedina bitna stvar je da li si pozitivan lik ili nisi.
Don't just think positive - Be positive Smile)
E tu se slazemo.... Be positive all day ! Meni je reggae nesto najbolje sto se pojavilo od muzike (pored old school hip hopa), mada ukusi su razliciti. Iskreno muzika treba da te ispunjava i da ti daje snage kad ti je potrebna, tako je bar sa mnom...
Muzika svakako utice na ljude u nekoj meri ali ne skroz... Znam puno ljudi koji slusa recimo techno muziku i duvaju, ali znam i neke koji cak nisu ni zapalili cigaretu... Nema pravila...
Takodje nadovezacu se ma Marijin post, mene je keva kljukala od malena narodnjacim i htela da me uci da cepam kolce ali nikako ne volim narodnjake... Mozda zbog matorog koji je slusao Stonse, Hendriksa itd... Ko ce ga znati...

Toliko ....
Zivot bez muzike je nezamisliv. Slusam je dok vozim, tokom sex-a, kada se uspavljujem ili budim... Deluje stimulativno dok se rekreiram. Ranije sam imao i muziku za masturbaciju. Prosao sam razne faze (disko, pank, metal, hard-rock...) sve osim turbo-folka i modernih narodnjaka. Izvorni, pravi narodnjaci mi ponekad jako prijaju, narocito starogradska muzika, cak i "patriotska". Sada sam uplovio u neke ipak mirnije vode, pa mi je i muzicki ukus varirao u tom pravcu. Nikada nisam mogao da se vezem za odredjeni pravac. Desavalo mi se da odslusam album "METALLICA" a odmah nakon toga pustim F.Sinatru. Za takve varijacije, u to vreme, okolina nije bas imala razumevanja jer se npr. Pankeri i Metalci nisu podnosili.
Muzika svakako ima ogroman uticaj na moj zivot...pre svega na raspolozenje.
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 2:46 am.