Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Познавала сам човека чији су и отац и стриц били бисексуалне особе, те се на крају испоставило да је и он сам такав. Питам вас да ли је настраност наследна? Да ли се ти настрани пориви у човеку носе у генима и преносе са колена на колено?
Само вас молим добро размислите о томе, или се консултујете са неким за кога сматрате да је упућен у проблематику, само ми не скрећите са теме. Ако на овом сајту има неко стручан, била бих му захвална на стручном одговору.
oops :?
ne verujem. nisam strucna, ali to je moje misljenje. poznajem devojku koja je gay ali roditelji i sva uza i sira familija su straight.
Ne znam da li je nastranost genetska, ali genetika je definitivno nastrana......

Ako hormoni uticu na nas karakter i ponasanje, a fizioloska struktura se nasledjuje, onda geni verovatno snose deo odgovornosti.....

Ali zar gay populacija ne tvrdi da je njihovo opredeljenje stvar izbora a ne nagona (prirode)?
Imaš već odgovor na ova pitanja... Dan za danom sam se raspravljao sa homofobnim malograđanima, ja sam njima naučno dokazivao da prvo homoseksualnost nije, niti će ikada više biti tretirana kao nešto nenormalno i/ili bolest, a oni su mene počašćivali sočnim psovkama i uvredama...

Čak je i Kina pre 9 godina donela deklaraciju kojom se homoseksualnost tretira kao normalna pojava! Nekada su većina društava tretirala homoseksualnost kao bolest, istina, ali je isto bilo i sa ženama, npr. u malo daljoj prošlosti... Ja stalno ističem da je ravnopravan tretman žena neraskidivo vezan za ravnopravan tretman osoba sa homoseksualnom sklonošću!

Homoseksualnost jeste genetska stvar, recesivni gen koji u 5-15% osoba uzrokuje homoseksualnu sklonost.

Najbolje je ovo objasnila devojka sa username-om Indra u svom verovatno jedinom postu dala je stručno objašnjenje homoseksualnosti. Ja sad to ne mogu da nadjem, ali ako te ne mrzi da izdvojiš sate za čitanje, ovo je ta tema: http://www.upoznavanje.net/forum/viewtopic.php?t=8...

Ali, Ljudmila, ljubazno te molim da ovu temu obrišeš, jer će vrlo brzo doći do provale govora mržnje, prostakluka, primitivizma... Gilgamešu će se opet vratiti nekrofilna želja da mi "jebe raspalu majku", Karlu Nestašnom da me zove "ustaškim kukavičkim jajetom" i slično...

Dakle, Ljudmila, nemoj ovde na sajtu da tražiš objašnjenja. Imaš valjda nekog prijatelja lekara, antropologa, psihologa, pa najbolje nju/njega pitaj... Ovaj forum je samo mesto za lečenje kompleksa i nikakva se naučna istina na njemu ne može etablirati.
Ne znam da li je nastranost genetska, ali genetika je definitivno nastrana......

Ako hormoni uticu na nas karakter i ponasanje, a fizioloska struktura se nasledjuje, onda geni verovatno snose deo odgovornosti.....

Ali zar gay populacija ne tvrdi da je njihovo opredeljenje stvar izbora a ne nagona (prirode)?

Već sam ovo detaljno objašnjavao. Kod većine gay osoba se homoseksualna sklonost razvije u detinjstvu, kada spoznaju sebe i kako to pedagozi nazivaju "granice svog tela"... Ali kao što je poznato da su neki umetnici svoj umetnički talenat tek otkrili u 30-im i 40-im godinama života (ovoga puta ću pomenuti velikog Robert-a Bresson-a, koji je svoj prvi film režirao u 43. godini života) isto se može desiti i sa homoseksualcima...

Homoseksualnost mister BR, dakle, nije stvar izbora, barem ne u većini slučajeva... Inače bi svi homoseksualci vrlo lako mogli biti i biseksualni! A znamo da to uopšte nije slučaj.
Imaš već odgovor na ova pitanja... Dan za danom sam se raspravljao sa homofobnim malograđanima, ja sam njima naučno dokazivao da prvo homoseksualnost nije, niti će ikada više biti tretirana kao nešto nenormalno i/ili bolest, a oni su mene počašćivali sočnim psovkama i uvredama...

Čak je i Kina pre 9 godina donela deklaraciju kojom se homoseksualnost tretira kao normalna pojava! Nekada su većina društava tretirala homoseksualnost kao bolest, istina, ali je isto bilo i sa ženama, npr. u malo daljoj prošlosti... Ja stalno ističem da je ravnopravan tretman žena neraskidivo vezan za ravnopravan tretman osoba sa homoseksualnom sklonošću!

Homoseksualnost jeste genetska stvar, recesivni gen koji u 5-15% osoba uzrokuje homoseksualnu sklonost.

Najbolje je ovo objasnila devojka sa username-om Indra u svom verovatno jedinom postu dala je stručno objašnjenje homoseksualnosti. Ja sad to ne mogu da nadjem, ali ako te ne mrzi da izdvojiš sate za čitanje, ovo je ta tema: http://www.upoznavanje.net/forum/viewtopic.php?t=8...

Ali, Ljudmila, ljubazno te molim da ovu temu obrišeš, jer će vrlo brzo doći do provale govora mržnje, prostakluka, primitivizma... Gilgamešu će se opet vratiti nekrofilna želja da mi "jebe raspalu majku", Karlu Nestašnom da me zove "ustaškim kukavičkim jajetom" i slično...

Dakle, Ljudmila, nemoj ovde na sajtu da tražiš objašnjenja. Imaš valjda nekog prijatelja lekara, antropologa, psihologa, pa najbolje nju/njega pitaj... Ovaj forum je samo mesto za lečenje kompleksa i nikakva se naučna istina na njemu ne može etablirati.

Пријатељу мој, ја сам професор, предајем руски језик и немам пријатеље међу докторима, јер код њих не идем. Здрава сам ко бик, ако се прехладим, сама се лечим травкама, тј. традиционалном медицином. У осталом, да сам хтела струјчно мишљење, нашла бих милион страница исписаних на ту тему...А ти немој да се плашиш напада, јер те кроз комп нико не може нокаутирати.
Nesto ne kapiram....... Ako je homoseksualnost genetska, tj. nasledna, a nisam cuo da su dve osobe istog pola uspele da dobiju potomstvo, zar po teoriji "O poreklu vrsta", uvazenog C. Darvina, ne bi trebalo da je gay populacija izumrla (a ne bi se dalo lako objasniti ni kako je nastala)........

A sto se homofobije tice, nesto se ni tu ne uklapa. Gay populacija insistira da ima pravo da bude razlicita od mene, a meni ne priznaje pravo da biram s kim hocu da se druzim........
mozda ti genetski postaju od majmuna cry
Nesto razmisljam i kao laik, koji je ponesto citao o tome, sumiram da se mozda u odredjenom broju slucajeva radi o poremecaju hromozomskog djelovanja, medjutim ono sto mene zabrinjava je cinjenica da je taj poremecaj dobio epidemijske razmjere, posebno u Evropi. Sad sam malo zbunjena, sa necijim komentarom, gore napisanim, da sami homoseksualci tvrde da je to stvar opredeljenja, ako je tako, onda se moramo dobro zabrinuti.....

P.S. Skiperu, procitavsi tvoj post samo mogu ti reci da sam trazis svadju, ocito ti je postalo dosadno... roll
lepo sam vam rekao, visak zenskih hormona u vodama i lancu ishrane, poremecuje cao ekosistem a ne samo ljudsko ponasanje.

Hermina, nije istina za homoseksualizam i Evropu, imas grad San Francisko koji je postao nezvanicni glavni grad homoseksualaca.

Homoseksualnost zavisi od mnogo cega a jos ne znamo ima li genetsko nasledje uticaj na to. Isto tako se jos ne zna, da li masovne ubice, kriminalci, sadisti imaju podlogu u genetskom nasledju (vrlo interesantno pitanje, posebno ratnih zlocina, da ji su i genetski uslovljena). U svakom slucaju postoje istrazivanja koje teze da dokazu.

Sigurno jeste da vaspitanje utice na razvoj seksualnih navika, kao i svih drugih oblika ponasanja.
Poremecaj ponasanja koji je posledica hormonalnog disbalansa u organizmu.

Neki smatraju, a uz to prilazu i obimne studije, da je uzrok cesce pojave pomenutog poremecaja niz hemikalija koje su usle u lanac ishrane, poput odredjenih vrsta herbicida i pesticida.

Pomenute studije veoma precizno mere koncentraciju odredjenih hemikalija u vodi i biljkama.

Sprovedena istrazivanja uticaja tih hemikalija na ribe, zabe, miseve i nize primate pokazuju da cak i u veoma malim koncentracijama dovode do fizioloskih promena i poremecaja hormonalne ravnoteze, nekad i manje od 2 milijardita dela zapremine.

Ja vama predlazem domaci sir, cvarke, slaninu i prsutu.

ebo MEKdonalds

pu
Bitere, pederi se skupljaju u SF zato sto se u Marine County, 60 milja severozapadno od SF nalazi Bohemian Grove, pa se nadaju nekoj "tezgi".
Nesto razmisljam i kao laik, koji je ponesto citao o tome, sumiram da se mozda u odredjenom broju slucajeva radi o poremecaju hromozomskog djelovanja, medjutim ono sto mene zabrinjava je cinjenica da je taj poremecaj dobio epidemijske razmjere, posebno u Evropi. Sad sam malo zbunjena, sa necijim komentarom, gore napisanim, da sami homoseksualci tvrde da je to stvar opredeljenja, ako je tako, onda se moramo dobro zabrinuti.....

P.S. Skiperu, procitavsi tvoj post samo mogu ti reci da sam trazis svadju, ocito ti je postalo dosadno... roll

Ne tvrde oni da je to opredeljenje, vec orjentacija. To je njihova sexualn aorjentacija.

Nista tim ljudima ne fali. Sve su to predrasudi. Kad ne znate da je neko homosexualno orjentisan verovatno s njim komunicirate kao i sa heterosexualcima. Pricate, ddruzite se, razmenjujete misljenje.
ne znam zasto se kupljaju u SF, citao sam da je iz zbog liberalnih zakona i zbog zivotnog stila (ogroman broj sing osoba).
cini mi se da je po statistici, 30% stanovnistva tog grada homo ili bi orijentacije.
men samo nije jasno čemu tolika raspredanja o tome ko koga i šta voli u seHu

jbt, pa to je intima koja ne bi trebala nikoga od nas da zanima, niti da tera da o tome pričamo javno

bolimeuvce s kim spavate, ako mogu sa vama normalno da razgovaram
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 4:36 am.