Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Lujza L. Hej
Moramo da se otrgnemo od proslosti i da svima oprostimo!
Mi sami jesmo oni koji pate ako neprestano zalimo za prosloscu.
Mi sami dajemo dogadjajima i ljudima iz svoje proslosti moc nad
nama, i te iste situacije i ljudi drze nas u mentalnom ropstvu.
Oni nastavljaju da nas kontrolisu ako se trvrdoglavo drzimo
"neoprostivog".
Kako oprostiti nekome ko te je bezbroj puta povredio i nastaviti
zivot dalje...
pametna ta Lujza.
treba smoci snage da se otrgnemo i da krenemo dalje, ali dal bas treba uvek i da oprostimo je pitanje.
sve mi se cini da ta borba da se trgnemo i da li oprostiti ili ne nas samo vrti u krug i drzi u istom polozaju. mozda je to neka veza koja nam ne da da se odvojimo jedno od drugoga Unhappy
Kako oprostiti nekome ko te je bezbroj puta povredio i nastaviti
zivot dalje...

Lepo... Kada shvatimo, da i mi nosimo deo odgovornosti jer smo dozvolili, da se to ponovi bezbroj puta. Wink Kada to uradimo, lakse cemo krenuti dalje.
Dobra tema Gago.
Smatram da treba oprostiti, jer sve dok ne oprostis opterecen si tom osobom. Kad se oprosti polako stvari odlaze u zaborav, setimo ih se, ali nismo toliko gnevni i ne opterecujemo se vise tom osobom i njenim postupcima.
Naravno, osobu koja nas vredja treba izbegavati ili istisnuti iz svog zivota. Nepotrebno je ziveti i druziti se s takovm osobom, jer, u tom slucaju, stradamo mi, stradaju nase emocije, pretvaramo se u nesto sto nismo.
Postoje dve vrste oprastanja:

Oprostiti - i zaboraviti!
Oprostiti - ne zaboraviti !

Zavisi od tezine slucaja, prva varijanta je za manje grehe, uvrede,
ponizavanja itd... gde se brze prasta i zaboravlja, u svim zivotnim
situacijama, medjutim druga je bolnija, oprastas a ne zaboravljas!
Naravno, zavisi sve od nas samih, od naseg karaktera i jacine
licnosti kojoj se prasta!

VELICINA COVEKA JE DA PRASTA :!:
oprosti da bi te opet povredili evil
Gde si, Aco? lolwink Sta cekas, brisi teme sto je Somebady trazila da se brisu, a posvecene su njoj.
evo me, neko me probudiocry ne mogu nisu na mom sektoru
U pravu si Aco, mislim da to uglavnom i radimo, prastamo,
prastamo, a oni vredjau, vredjajuuu.. i tako u krug lol
evo me, neko me probudiocry ne mogu nisu na mom sektoru

Jeste jedan na tvo, dobro jutro, cestitke i ostalo... wink
nije vise lol
upropastismo dobru temu cry
Necemo vise Unhappy Sorry Gago. Tema je stvarno dobra. Smile
bicu dosadna i ponovo napisati svoje misljenje na ovu i slicne teme.

oprastanje nekom je licno oslobadjanje na prvom mestu.

ako ne mozemo da oprostimo nekom, u stvari ne oprastamo sami sebi, sto je i najteze. i sami sebe drzimo u mentalnom i emotivnom ropstvu.

ako oprostimo, oprostili smo!

nema oprostio i zaboravio ili oprostio, a ne zaboravio. ako nismo zaboravili, znaci da nas jos proganja.

naravno, pod zaboraviti ne mislim na bukvalno zaboraviti, vec osloboditi se jeda i gorcine kojima sami sebe ispunjavamo.

svako iskustvo treba da nas necem nauci. da li ce, to zavisi od nas samih.
da vam pojasnim... u pitanju je maltretiranje od strane jednog roditelja (koji nije medju zivima), nesto sto sam dozivela u detinjstvu i do skora sam uspevala da se nosim sa tim, a onda sam sanjala i prezivela sve to ponovo u snu... problem je isplivao i pokusavam da se izborim sa tim ali ne uspevam stalno je ispred mene... kazu da treba da oprostim... a naravno to ne mogu da zaboravim!!! cry
[quote="gaga_Bgd"]da vam pojasnim... u pitanju je maltretiranje od strane jednog roditelja (koji nije medju zivima), nesto sto sam dozivela u detinjstvu i do skora sam uspevala da se nosim sa tim, a onda sam sanjala i prezivela sve to ponovo u snu... problem je isplivao i pokusavam da se izborim sa tim ali ne uspevam stalno je ispred mene... kazu da treba da oprostim... a naravno to ne mogu da zaboravim!!! cry

TO JE UPRAVO ONO STO SAM PISALA, NARAVNO IZ ISKUSTVA,
OPROSTILA SAM ALI NISAM ZABORAVILA.... cry
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 2:41 am.