Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

"Moj sin ovo neće čitati"
Jedna majka zamolila je školu svog sina da ukloni “Uspavanu lepoticu“ iz svoje literature zbog neprimerene poruke koju ova bajka šalje.

Sara Hol iz Tajnsajda tvrdi da čuvena bajka šalje pogrešnu poruku deci i da mališani ne treba da je čitaju. Kako kaže, dok je čitala bajku svom šestogodišnjem sinu Benu shvatila je da bajka opravdava postupak ljubljenja žene u snu.

“U 'Uspavanoj lepotici' imamo klasičan primer seksualne radnje bez pristanka druge strane. Da li je to normalno?“, rekla je, aludirajući na scenu u kojoj princ poljupcem budi lepoticu iz dubokog sna.

Ona se brine da će deca poučena ovom pričom smatrati da je sasvim u redu poljubiti ženu dok spava.

“U današnjem društvu, to nije prikladno – moj sin ima tek šest godina, oponaša sve što vidi, a nije dovoljno veliki da tako nešto pretvorim u konstruktivan razgovor. Ne mislim da treba ukinuti ovu bajku. Za stariju decu je savršen povod za diskusiju da li je to u redu ili nije, kako se princeza osećala i slično. Ali govorim o jako maloj deci koja ne treba to da prihvate kao normalno ponašanje“, kaže ona za britanske medije.

Šta vi mislite, da li ova mama ima pravo?
Attachment-i
Život brzo prolazi
Ma to su vegani, garant. Ne uzimaju meso usta.

Idem putem jedem bonbonjeru, na te mislim zveknem u banderu!
To je neka dokona majka koja ima viska slobodnog vremena, pa ispravlja krive drine roll
Moja je sreća srneća, a grešno mi je smešno. Ako me neko čačne, u oči ove plačne, nije to neutešno...ja umem od suza da pravim-klikere lepe, prozračne
novi fazon je da ljube decu u usta

Ko je video da se osoba u besvesnom stanju budi poljupcem?Trebao je da je polije ladnom vodom.Sarl Pero je bio latentni manijak. roll
Glavno pitanje je koje asocijacije kod čitalačke publike, prevashodno dece, može da izazove ljubljenje uspavane lepotice. Najpre, ta uspavanost traje jako dugo, godinama, pa je pitanje da li je ona uopšte živa. Da li je taj poljubac zapravo nekrofilija? Tongue
Život brzo prolazi
A čitajući Crvenkapicu devojčicama, kažu ovi pametnjakovići, one posvesno doživljavaju, nasilje, gubljenje nevinosti...
- For God´s sake, Effie, why can´t you be like other girls?!
-Because the world is overcrowded with other girls Smile

pre nego sto me iskometarises, potrudi se da si jebeno savrsen/a
A inače te bajke u kojima se mlade devojke udaju za bogate kraljeviće podstiče podređenost žena muškarcima. Uvek je on taj koji je bogat i jak, a ona ta koja je lepa i mlada, pa ona praktično tako ispada prodaje svoju lepotu za njegovo bogatstvo, i zato oni mogu da žive srećno do kraja života, a možda i duže Tongue
Život brzo prolazi
Morski_Konjic kaže...

Te bajke su uvijek bile pune stillskih figura, a prenesena znacenja dominiraju.
Trnova ruzica se nabola na trn koji, naravno, simbolise nesto drugo.

Koji trn?! Oma se nabola na vreteno (iglu)...eee pa to razlog zašto ja mrzim da šijem i nemam iglu u kući Smile

nista vi ne razumete, sve je to prenesenog znacenja, ona se nabola i prokrvarila ali posle vise nije krvarila iako je princ budi redovito svake noci.
stvar je u tome da decaka ne moze seksualno vaspitati majka, vec donekle otac ili najvise drustvo, da dete ne bi dobilo traume ali i da ne bi postao smokljan.

zedlion kaže...

nista vi ne razumete, sve je to prenesenog znacenja, ona se nabola i prokrvarila ali posle vise nije krvarila iako je princ budi redovito svake noci.
stvar je u tome da decaka ne moze seksualno vaspitati majka, vec donekle otac ili najvise drustvo, da dete ne bi dobilo traume ali i da ne bi postao smokljan.

A biće da ti nisi pročitao bajku...nju je princ uspeo probuditi Tek posle 100 godina spavanja...a ne svako veče!
Elem, sada možemo reči da je pisac mislio ovo ili Ono, analiziramo, izmišljamo,da je hteo reći ovo ili ono, a on je Samo napisao, to što je napisao...

Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 2:07 pm.