Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pregled samo jednog posta.
Verujem da je autor ove teme hteo da ukaže na pojavu bele kuge koja je dobrano zahvatila nase drustvo, kao i da ukaže na slučajeve i porodice u kojima postoje realna sredstva za izdržavanje i više dece nego što ih ta porodica ima. Bela kuga je stari problem ovih prostora, ali je ipak danas dobila, čini mi se, dramatične razmere. Mogu vam raći da ja živim u opštini čiji je prosek starosti stanovništva tačno 42,5 godina. Ja sam ovde gotovo pionir. Čak, pesperktivan, što je, naravno, smešno....
Ali, da li stvarno ne možemo kao država, kao narod i kao društvo iznedriti više dece godišnje? Da li možemo sav taj naš besplodni seks opravdati lošim standardom i tobožnjom brigom kako li će to živeti naše potomstvo? Da li stvarno mislimo da smo rođeni samo da bi uživali i bili u trendu i po pravilu bili nezadovoljni, jer nam je standarda uvek malo. Zapitajmo se sve to ako imamo snage, ako imamo morala i elementarne odgovornosti. Svom jedincu i mezimcu možemo skoro sve kupiti, ali ne i brata ili sestru....
Setimo se Duška Radovića (ta tema je jos cinimi se aktuelna) kada kaže: Majke, rađajte žensku decu, jer će ona jednog dana postati tetke, a tetke kupuju najlepše poklone na svetu!

Zapitajmo se, da li smo mi to na putu u budućnost koja neće imati tetke?
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 10:52 pm.