Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pregled samo jednog posta.
Draga Trešnjice

stvarno sam se trudio da te shvatim
ali mi nikako ne polazi za rukom

što ti se moralo desiti da imaš tako pesimističan
stav o nečemu što je naveće bogadstvo ovoga svijeta...

razmisli jo jednom
Mozda sam se na poslu nagledala previse onih koji bez ikakve odgovornosti stvaraju to "najvece bogatstvo", a poslije ih umjesto na flasicu, hrane sa dvolitarskim plasticnim flasama tzv. coca cole (iz garazne proizvodnje) na koje su nabili stare dude s kojima je nekada komsija jarice hranio...
Sto je najgore, ni u te flasetine nemaju sta da uspu... Nemaju pelena, nemaju djeci sta da obuku, sta da im daju da jedu, cime da ih operu...
Pa dodjes sa par paketa pomoci, a oni se oko tebe skupe kao pilici i gledaju te krupnim okicama, nesvjesni da su vec i prije rodjenja osudjeni da sutra budu samo jos jedan teret drustva, bez mogucnosti za skolovanje, za normalan zivot, za samopostovanje...

To o cemu ti pricas deklarativno krasno zvuci, ali u praksi stvari stoje bitno drugacije... Ili bolje receno, bitno gore...

I da ne zaboravim, ljudi koji imaju uslove da odgoje vise djece, a nece, i ne trebaju da ih donose na svijet...
Sta ce djeca onima koji ih ne zele?

Btw. zanimljivo je da su, kad se povede prica o bijeloj kugi, obicno najglasniji oni koji imaju po jedno ili dvoje djece... Ili ih uopste nemaju...
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 2:12 am.