Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Prosjačenje je jedan od najstarijih zanata zato kad prođete pored prosjaka vi:

a) Nikad mu ništa ne date (nek ide, nek radi i zaradi)

b) Ostavite mu novac (prosjačenje je stvar ličnog izbora a davanje je čin milosrđa bez obzira na to da li je prosjak radno sposoban)

c) Ostavite ponekad (da bi impresionirali nekog prisutnog)

d) Nešto pod e...
d) izvrsim prvo licnu procenu gore navedenog, posto ne volim da dajem kintu prevarantima. Kada se uverim da je pravi, pribegavam ostavljanju koje pare...
Najčešće ostavim neku kintu... ali nikada onim nasrtljivim...
d) izvrsim prvo licnu procenu gore navedenog, posto ne volim da dajem kintu prevarantima. Kada se uverim da je pravi, pribegavam ostavljanju koje pare...

E ta ti je prava, meni se desilo da se zeznem i od tada prvo
skeniram ali u zadnje vreme ih izbegavam u sirokom luku sa
debelim razlogom. roll
ne dam nikome nista twisted
prosjak a ima mob od 250 evra shock
sve je to kriminal
Uvek dajem,vise za taliju,manje zbog prosjaka
sve je to kriminal

Ih, Aco jesi ti neki covek od kamena. Pa mora i on da napuni kredit za taj mob od 250 Eur. Wink
Prosim? Smile
Dam poneku kintu.

Zar vi u dezeli primate dinare? twisted
otkad sam videla prosjake (i to ispred crkve) da pozajmljuju drugima evre pod kamatu sa sve "priznanicom" i od kad znam da sva ona bosa deca prose jer su zaposlena na tom radnom mestu, znatno redje dam novac.

radije cu na njihovo:"daj seko malo para da kupim nesto da jedem" da udjem u prodavnicu i da im kupim hranu. retko kad me sacekaju... Unhappy
Poznat je slucaj amerikanca koji je leta provodio na severu SAD kao prosjak, a zime na Floridi, u luksuznim hotelima, kao ugledan biznismen. Stvar se otkrila kada je preminuo na ulici, kao prosjak...
8) ima i starijih mada idu ruku pod ruku ... call it Prostitution :D hehe
sve je to kriminal

Ih, Aco jesi ti neki covek od kamena. Pa mora i on da napuni kredit za taj mob od 250 Eur. Wink

pa je nasao peko mojih napacenih i ukocenih ledja da ga puni napuim mu ga..bip...bip...bip...i jos....bip...bip....bip
Uveren sam da je prosjačenje, kao zanat, dakle ono što vidimo na ulicama (kao što je Balkanska), ili u blizini nekih institucija (bolnice, groblja..), samo najvidljiviji i tek smo delić jednog daleko šireg i dubljeg sociološkog fenomena prisutnog u svim civilizacijama, svim državama i svim društvenim slojevima, od Adama i Eve pa do danas.

Onu su svuda oko nas. Na ulici, u našim firmama, u našoj porodici... Kako prepoznati prosijaka? Jednostavno. Oni se kriju iza neke, obično lične, nesreće koju bestidno eksponiraju u želji da izazovu osećaj sažaljenja kod onih od kojih se mogu okoristiti...

O prosijacima iz teme mogu reći da ih smatram delom visoko organizovane profesije koja ima surova i potpuno definisana pravila kao i teritorije delovanja. Ne idimo im naruku našom naivnošću, jer postoji niz drugih, delotvornijih načina da učinimo dobro delo...
Prosjačenje je jedan od najstarijih zanata . . .

Moje razmišljanje ide u malo drugačijem pravcu . . . ne verujem da se prosjačenje pojavilo pre pojave "viška vrednosti", a što će reći da i u našem civilizacijskom okruženju (Evroazija i sever Afrike) se u odnosu na same pećinsko sojeničke početke . . . pojavilo u (relativno) kasnijem periodu.
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 2:24 pm.