Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Da je Pepeljuga klasična sponzoruša, Snežana rasna nimfomanka, Trnoružica fantastična folirantkinja, dok za Crvenkapu nije baš jasno da li je ona sklona zoofiliji, ili je njena baka sklonija pedofiliji.... Ovo sam nedavno saznao kroz raspravu o bajkama i mogućem uticaju bajki, kao subkulturološkog fenomena, na savremene sociološke tokove, koja se u vanredno zezatorskoj atmosferi vodila na jednom sajtu.

Međutim, šalu na stranu. Pošto nam se bliži Nova godina, a za nju se vezane i bajke, možda je dobro da se zapitamo koliko su one moguće. Da li mislite da su bajke i u kojem stepenu izraz realnog života, ili ipak naše večite želje za boljim i lagodnijim životom, ili ko zna šta već...
Priznajem da se nisam nikada udubljivao u analizu uticaja bajki, ali jesam bio njihova "zrtva", odnosno, i bajke su imale svoj udeo u mom vaspitanju. Imam utisak mnoge od odanasnje dece bajke "mimoidju", a bezmalo svi imaju averziju prema knjizi.. i to se u njihovom vaspitanju oseca...
sve bajke imaju borbu dobro-zlo.

Ono o chemu sam razmishljala je to shto u istima ima poprilichno nasilja (rasporili vuku stomak, vuk pojeo baku i tzrvenkapu, vuk pojeo jaritje, a o punjenju stomaka kamenjem da i ne govorim...) :!:
da samo znas kolko je bilo pre nasilja u tim bajkama dok ih nisu braca grim ''humanizovala'' wink
Ма говорио је Живота и раније да су му сумњиве те шмизле к`о што су Пепељуга, Црвенкапа и остале. Он ти је више за ове наше Лептирице, Равијојле, Баш Челике, Гвоздензубе и тако то...
e to su bajke a ne te evropse nasilno sado mazo orgije i razne perverzije.
pa gde ces bolje bajke od bas celika.
ima cak i jedan crno beli film
Тај је био много опасан. Ех, када би се опет вратио међу нас...
Pocecu da verujem u bajke, pod hitno.. wink
Ми у Равнику, да видиш, баш нешто и не верујемо у тог Деада Мраза. Воли да краде. Добрила га је сваки пут клела када је оном детету мазнуо синалко. Овде код нас је по том питању главни Божић Бата. Осим тога, како сам баш овде негде прочитао, Деда Мраза бије и глас да је перверзан и да воли дечицу, али не баш као доброћудни дека.... wink
Napricam se bajki na poslu, i posle...sve mi nesto zao sto ne verujem u njih.
A bude mi zao i kada vidim da neka deca vise ne veruju u Deda Mraza... Sve je to odrastanje, ali je meni definitivno, bilo najlepse doba kada sam verovala u bajke, Deda Mraza, vile...Kada porastes, pocnes da verujes u neke druge stvari...npr. u vecu platu, bolji posao, da ce doci lepsa vremena... Smile
Mislim da je nesretna osoba koja u detinjstvu nije verovala u bajke. Posebno na ovim prostorima koji su vecito bili pod nekom vrstom okupacije, pa su tako bajke najčešće supstiusale hronični manjak osnovnih ljudskih prava, a kasnije (bar delimično) i religijskih sloboda. Dakle, uveren sam da bajke delotvorno utiču u detinjstvu na razvoj mogućnosti što boljeg baratanja vrednosnim sudovima u zreloj dobi, kao i na ukupnu duhovnost čoveka. I pored njihove univerzalnosti u visokom stepenu, nekako su mi najmilije one naše, ne zato što su bolje od drugih, već s toga što verujem da su primerenije našem duhu.
ja verujem u hepi endove....(shta tju kad sam nepopravljivi romantik) lol
Isti slucaj je i sa mnom. Nema sanse da gledam neki tuzan film. cry
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 2:37 am.