Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pregled samo jednog posta.
ovako zavrzan, nisam se udala do pre dva meseca za sasvim nepoznatog muskarca. Udala sam se, davno, za coveka koga sam upoznala za ta dva meseca, bila u braku, poginuo je i nisam se udavala posle njega. A sto se tice boginje Ishtar... ili Inanna...
boginja zvezde venere, sto je boginja ljubavi, divlja, mudra i
hrabra zena, zastitnica vladara,boginja plodnosti itd.
Ta ista biginja je rodila sina Adonisa.... (a nije se udavala) cak ni posle dva meseca poznanstva... i ostala je boginja.
Hram boginje Ishtar je u Maraju, u Siriji, blizu granice sa Irakom.
Dopalo mi se sve to, a vidim i tebi, tako da cu zadrzati ovaj
nick.. 8) nije transparentno vec iskreno... pozz :D

Bas mi je drago sto je tako jer sam duboko osecao da su potpuno netacne tvrdnje raznih ozbiljnih enciklopedija, kao i svetski priznatih autora kao sto su Robert Grevs, Artur Koterel i ostali, koje boginji Istar daju i atribute kao sto su pozuda, prostitucija i razvrat, potpuno netacne. Takodje sada, zahvaljujuci tvom krajnje iscrpnom i apsolutno tacnom objasnjenju, vise ne verujem da su ovoj bradatoj boginji zrtvovavili novorodjencad, kao ni to da se Istar kao boginja rata kupala u krvi svojih zrtava. Sada verujem i to da su i glinene ploce pronadjene u Ninivi na kojima su zapisani stihovi u kojima se Istar bestidno nudi nekom totalno aut liku sklonom moralu koji se zove Gilgames, samo vest falsifikat, prvenstveno napravljen kako bi kompromitovali nadasve dobru, humanu, plemenitu i altruizmu sklonu boginju Istar. lollollollollollol

Samo malo pazljivije prateci tekst mog prethodnog posta, shvatices da nisi trebala pisati objasnjenje u vezi ona dva meseca. wink :D :D :D
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 6:50 am.