Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pregled samo jednog posta.
"zavrzan"]
ovako zavrzan, nisam se udala do pre dva meseca za sasvim nepoznatog muskarca. Udala sam se, davno, za coveka koga sam upoznala za ta dva meseca, bila u braku, poginuo je i nisam se udavala posle njega. A sto se tice boginje Ishtar... ili Inanna...
boginja zvezde venere, sto je boginja ljubavi, divlja, mudra i
hrabra zena, zastitnica vladara,boginja plodnosti itd.
Ta ista biginja je rodila sina Adonisa.... (a nije se udavala) cak ni posle dva meseca poznanstva... i ostala je boginja.
Hram boginje Ishtar je u Maraju, u Siriji, blizu granice sa Irakom.
Dopalo mi se sve to, a vidim i tebi, tako da cu zadrzati ovaj
nick.. 8) nije transparentno vec iskreno... pozz :D

Bas mi je drago sto je tako jer sam duboko osecao da su potpuno netacne tvrdnje raznih ozbiljnih enciklopedija, kao i svetski priznatih autora kao sto su Robert Grevs, Artur Koterel i ostali, koje boginji Istar daju i atribute kao sto su pozuda, prostitucija i razvrat, potpuno netacne. Takodje sada, zahvaljujuci tvom krajnje iscrpnom i apsolutno tacnom objasnjenju, vise ne verujem da su ovoj bradatoj boginji zrtvovavili novorodjencad, kao ni to da se Istar kao boginja rata kupala u krvi svojih zrtava. Sada verujem i to da su i glinene ploce pronadjene u Ninivi na kojima su zapisani stihovi u kojima se Istar bestidno nudi nekom totalno aut liku sklonom moralu koji se zove Gilgames, samo vest falsifikat, prvenstveno napravljen kako bi kompromitovali nadasve dobru, humanu, plemenitu i altruizmu sklonu boginju Istar. lollollollollollol

Samo malo pazljivije prateci tekst mog prethodnog posta, shvatices da nisi trebala pisati objasnjenje u vezi ona dva meseca. wink :D :D :D

Vidim da si dobro upoznat sa zivotom i radom boginje ISHTAR
bas mi drago lol .... za ona dva meseca... ok 8)
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 12:39 pm.