Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pregled samo jednog posta.
Tema: Zivotinje...
''...Znam da vredjam vasa najdragocenija uverenja, jer ne mogu da ne primetim da ste vi i vasi- jos jedna kolektivisticka zavera!-uvereni, ili ste na putu da to postanete, kako sve zivotinje imaju prava i mozda dusu, ne iskljucujuci mocvarnog malarijkog komarca, hijenu strvinara, zvizducu kobru i prozdrljivu piranu. Javno priznajem da u meni zivotinje izazivaju jestivi, dekorativan i mozda sportski interes...Premda postujem, izdaleka, one koji im pripisuju erotsku funkciju, mene licno ne privlaci (naprotiv, njusim odvratne mirise i slutim raznolike fizicke neugodnosti) ideja da opstim sa kokoskom, patkom, majmunicom, kobilom ili bilo kojom varijantom zivotinje sa rupom, i usvojio sam iritirajucu sumnju da su oni koji se zadovoljavaju takvom gimnastikom u sustini – nemojte to shvatiti licno- ekolozi na primitivnom stepenu, nesvesni zastitnici, posve sposobni da se u buducnosti udruze sa Brizit Bardo kako bi se borili za prezivljavanje foka...'' ( Mario Vargas Ljosa, ''Don Rigobertove beleznice''Wink
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 8:39 am.