Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pojava jednog "pokojnika" na sajtu mi je dala ideju da se zapitam koliko verujemo u vradžbine, vampire, veštice, odnosno, onostrano. Magija je sastavni i ravnopravni deo ljudske kulture, ma šta mi pojedinačno mislili o tome. Koliko ima magije u našim svakodnevnim životima, da li verujemo u nju, a ako da, u kojem je to stepenu ona prisutna u našoj svakodnevnici. Da li bi nekada otišli kod nekog od tzv. belih magova da zatražite pomoć za rešavanje svojih problema i da li su vam poznati takvi slučajevi?
vrtim prstem i nešto razmišljam..................... maaaaaaaaaaa................. evo javlja mi se da ćeš i ti uskoro posetiti nekog vidovnjaka..........................Smile))
jel mozda vidovitog muju

secas li se kako je muja naucio hasu vidovitosti
Jednom prilikom sam, na zalost, podlegla iskushenju i u nedostatku medicinskog reshenja problema koji je imala moja mama, a nemajuci vishe nikakvu alternativu, kontaktirala osobu "nadprirodnih sposobnosti".
Cela farsa se zavrshila mojim nemilosrdnim (ali argumentovanim) raskrinkavanjem dotichne osobe.
Naravno, to je ostalo medju nama.
Dotichna osoba josh uvek OTIMA pare od ljudi koji su izgubili svaku nadu.
Razmishljala sam o tome, koliko bi bilo etichki opravdano, sa moje strane, da im skrenem paznju na ochiglednu prevaru...
Na kraju sam shvatila da svako ima pravo da se ispali.
Jbg, sloboda izbora...
mrgreen
naravno da kao praktičan vjernik nemam nikakvo pozitivno mišljenje o takvim stvarima...
kao što reče Lale to je samo jedna vrsta poreza na one koji su izgubili i zadnju nadu...
proricem sudbinu iz pupka i tabana.... lol
Ja verujem. Rekao mi čovek da sam dugu bio "zaključan" od jedne žene koja mi se svetila zbog neuzvraćene ljubavi i uspeo da me "otključa". Pa ti sad vidi, bwe :!: 8) rollSmile

Ima tu nešto.
Naučno tehnološkom revolucijom, i filozofija i religija gube polako svoja mesta. Magija, vradžbine i sličan pristup rešavanju problema datira još od vremena kada smo dobijali reflex da se "sledimo od straha", tako da sa tim primordijalnim ostacima nije baš lako raskinuti.

Prisutnost u svakodnevici se prilično razlikuje kako između samih pojedinaca, tako i između sredina.

Delotvornost raznih magija je prema mom skromnom mišljenju vrlo spretno i efikasno definisao na jednoj sličnoj temi Zoocaa, tako da ne bih da plagiram. Wink
Verujem u magiju pogleda, dodira...osmeha...i još u neke...magije lol
da ne bih da Flashiram. Wink

8)

A i to je tačno. Falširam. Wink
Sujeverna sam. Ne previse, ali ipak jesam.
Kad je glogov kolac vec tu, da mi nataknemo nesto? a?
Zlatno doba magije je davno proslo (3000 godina pne Sumer, Egipat). U srednjem veku je pretrpela snazan udarac, naravno zbog inkvizicije, jer je crkva smatrala magiju praznoverjem. Sa razvojem niovovekovnih prirodnih nauka, tajanstvene prirodne sile nemaju vise svojstva licnih bica nego ponovo postaju bezlicne sile ali i prirodno zakoni. Astrologija postaje astronomija, a alhemija hemija. U modernom drustvu magija oblaci novo ruho u vidu okultizma i spiritizma.
Medjutim svi mi je na neki nacin, potpuno uslovno i cesto neznajuci koristimo kroz razne magijske rituale koji su se pretopili u mnoge narodne obicje koji su postali standardi ponasanja svakodnevnog zivota.
Ali i onaj njen sustinski deo je tu, oko nas. Pre par meseci dok sam bio kod nekih prijatelja u jednom vojvodjanskom gradu na tradicionalnom vasaru, cuo sam vise puta preko lokalnog radija nedvosmislenu reklamu jednog od ondasnjih belih magova. Receno mi je da samo u gradu dejstvuje 14 vracara i magova, dok za teritoriju opstine nisu sigurni...
To je na zalost nasa realnost, magovi i vracari postoje i dejstvuju i dalje, iako magija u realnom smislu niti je postajala nit ce ikada postojati...
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 3:40 pm.