Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pregled samo jednog posta.
Tema: Glogov kolac
Zlatno doba magije je davno proslo (3000 godina pne Sumer, Egipat). U srednjem veku je pretrpela snazan udarac, naravno zbog inkvizicije, jer je crkva smatrala magiju praznoverjem. Sa razvojem niovovekovnih prirodnih nauka, tajanstvene prirodne sile nemaju vise svojstva licnih bica nego ponovo postaju bezlicne sile ali i prirodno zakoni. Astrologija postaje astronomija, a alhemija hemija. U modernom drustvu magija oblaci novo ruho u vidu okultizma i spiritizma.
Medjutim svi mi je na neki nacin, potpuno uslovno i cesto neznajuci koristimo kroz razne magijske rituale koji su se pretopili u mnoge narodne obicje koji su postali standardi ponasanja svakodnevnog zivota.
Ali i onaj njen sustinski deo je tu, oko nas. Pre par meseci dok sam bio kod nekih prijatelja u jednom vojvodjanskom gradu na tradicionalnom vasaru, cuo sam vise puta preko lokalnog radija nedvosmislenu reklamu jednog od ondasnjih belih magova. Receno mi je da samo u gradu dejstvuje 14 vracara i magova, dok za teritoriju opstine nisu sigurni...
To je na zalost nasa realnost, magovi i vracari postoje i dejstvuju i dalje, iako magija u realnom smislu niti je postajala nit ce ikada postojati...
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 3:44 pm.