Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Koliko vas zanima i koliko znate o slikarstvu?
Cije vas slike odusevljavaju i zasto?
Pierre-Auguste Renoir forever

Koliko vas zanima i koliko znate o slikarstvu?
Sve me zanima, pa i ova sfera.Naravno, svako u zavisnosti od svojih sklonosti necemu pokloni vise ili manje paznje. Znam ponesto...ali sam pravi "antitantitalenat" za crtanje, slikanje...SmileSmile
Da te cujemo kontra .. ne stidi se ...Smile
Da te cujemo kontra .. ne stidi se ...Smile

"Bolje je cutati i biti smatran budalom nego progovoriti i odstraniti svaku sumnju"...rece jednom jedan pametan cika po imenu AbrahamSmileSmile
Definitivno Salvadore Dali.... svidja ju mi se njegove slike jer su totalno uvrnute a u svakoj moze da se nadje poruka.
Kandinski zbog savrsenog kombinovanja boja i oblika.
Dali svakako... zbog toga sto je mnogo posvetio svojoj naobrazbi i bio jedan od rijetkih koji su razumjeli ljudsku psihu a jos su i slikari... je li neko citao knjigu o njemu mozda?
Ja najvise volim dela Kaspara Davida Friedricha,mada bih u svim razdobljima razvoja i istorije lik.umetnosti mogao izdvojiti ponekog slikara koji mi je "na momente" najznacajniji(Piero Della Franceska,Louis David,Monet,Polock..).Inace jako volim umetnost i mnogo mi znaci jer mi pomaze da prevazidjem svakodnevne zivotne stresove i napore,da nekako "uronim" duboko u sebe i tamo ponovo nadjem tacke oslonca,izvore energije, i onaj pravi glas izmedju "onih drugih" tuznih i umornih,koji mi govori "sta da cinim" i "kako dalje",oslobodim se slabih i losih emocija..najiskrenije:kada se setim nekih perioda u zivotu cini mi se da umetnosti mogu da zahvalim,izmedju jos par vrednosti sto sada uopste pisem ove redove... Najvise mi se dopadaju Friedrich-ova dela zbog toga sto me beskrajno fascinira njegova sposobnost da sliku nekog,recimo, pejsaza u prirodi predoci kao simbolicku poruku za osnovne vrednosti zivota (Veru Nadu i Ljubav prema Zeni,Otadzbini,Bogu..) ili sliku dubljih psihickih stanja i energija..ali na taj nacin da uvek i svaki detalj slike,simbol ili sloj znacenja snazno isijava Svetom,Bozanskom Sustinom Zivota.."The mystic with the brush"(Norbert Wolf)..
Van Gogh, Raffaello Sanzio i mnogo njih...volim umetnost i slikarstvo jer nam daju malo boje u nas ponekad svakodnevni sivi zivot...
Najviše mi se dopadaju slike Leonarda Da Vinčija,zbog finoće
kojom su slikane,kao i zbog misterije koju svaka od njih nosi sa sobom.
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 9:20 am.