Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pregled samo jednog posta.
Ja najvise volim dela Kaspara Davida Friedricha,mada bih u svim razdobljima razvoja i istorije lik.umetnosti mogao izdvojiti ponekog slikara koji mi je "na momente" najznacajniji(Piero Della Franceska,Louis David,Monet,Polock..).Inace jako volim umetnost i mnogo mi znaci jer mi pomaze da prevazidjem svakodnevne zivotne stresove i napore,da nekako "uronim" duboko u sebe i tamo ponovo nadjem tacke oslonca,izvore energije, i onaj pravi glas izmedju "onih drugih" tuznih i umornih,koji mi govori "sta da cinim" i "kako dalje",oslobodim se slabih i losih emocija..najiskrenije:kada se setim nekih perioda u zivotu cini mi se da umetnosti mogu da zahvalim,izmedju jos par vrednosti sto sada uopste pisem ove redove... Najvise mi se dopadaju Friedrich-ova dela zbog toga sto me beskrajno fascinira njegova sposobnost da sliku nekog,recimo, pejsaza u prirodi predoci kao simbolicku poruku za osnovne vrednosti zivota (Veru Nadu i Ljubav prema Zeni,Otadzbini,Bogu..) ili sliku dubljih psihickih stanja i energija..ali na taj nacin da uvek i svaki detalj slike,simbol ili sloj znacenja snazno isijava Svetom,Bozanskom Sustinom Zivota.."The mystic with the brush"(Norbert Wolf)..
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 3:05 am.