Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Sex je tabu?

Da li je seks još uvek tabu u našem društvu? Gledam nešto te Mađare, Slovake, Ruse, gledam žabare i švabe, sva ta pitanja oko seksa i raznih seksualnih ponašanja su kod njih sasvim normalna i ne izazivaju velike rasprave. Može Mađarica da promeni sto muškaraca niko joj neće reći da je kurva, niko se ne zgražava zbog svingera, fetišista i homoseksualaca, itd. Mislim, sve to imamo i mi u našem društvu ali je to sve tajna, tabu i predmet strašnog zgražavanja. Da li smo mi društvo lažnog morala ili smo "zdrava" nacija zato što se pravimo da toga kod nas nema?
Ja bih to nazvala drustvo laznog morala. Cinjenica je, da su se stvari jako promenile (mada ni to nije tacno, jer su postojale i ranije, samo su bile dobro maskirane, misilm na homosexualne odnose i poligamiju), cinjenica je da je sve gore navedeno deo naseg drustva, da se o tome vise prica i umesto, da zakrivamo oci, ignorisemo tu cinjenicu i zgorozavamo se,... bilo bi pametnije, da se o tome otvoreno razgovara i edukuje ljude, kako da se zastite od bolesti koje vrebaju sa svih strana i da ne potenciraju mrznju do drugacijih, jer to je njihov izbor, a oni bar fizicki ne ugrozavaju nikoga. Znaci ne diras me - ne diram te.
Ne bih rekao da je sex tabu. Ima ga i udecijim casopisima.

A rasprave o sklonostima i ponasanju seksualno dezorijentisanih? Ne zgrazavam se, ali i ne vidim zasto bi to trebalo da bude drustveni problem i predmet javnih rasprava...
Slazem se sa BR-om . Mislim da sex kod nas nije uopste
TABU . Ima mali milion primera.
Sve dok postoje dupli standardi karakterizacije muskaraca i zena kada je sex u pitanju, za mene je to drustvo laznog morala. Zena koja je imala vise partnera nosi etiketu "zena sa greskom". Zar to niej pokazatelj jednog konzervativnog i dvolicnog drustva?
Sve dok postoje dupli standardi karakterizacije muskaraca i zena kada je sex u pitanju, za mene je to drustvo laznog morala. Zena koja je imala vise partnera nosi etiketu "zena sa greskom". Zar to niej pokazatelj jednog konzervativnog i dvolicnog drustva?

u potpunosti se slazem sa Sneskom...
a kada rece zena sa greskom, mislim a je u istoimenoj knjizi veoma dobro opisano nase drustvo, i gledanje naseg drustva na sexualno aktivnu zenu....

To si upravu , ali mislim da sa ovom novom generacijom koja
dolazi to se i polako brise. Mislim da su potpuno razliciti
od starijih generacija. Nekad pogledam sestru od ujaka koja je
duplo mladja od mene to je totalna razlika u ponasanju od
onog koje sam imala Ja u to vreme , sta li ce biti kada bude u
mojim godinama rollrollroll
Nekad pogledam sestru od ujaka koja je
duplo mladja od mene to je totalna razlika u ponasanju od
onog koje sam imala Ja u to vreme , sta li ce biti kada bude u
mojim godinama

Ano, kad bIde u tvojim godinama, neće više biti duplo mlađa od tebe...........................Smile))
Da , Mico ali ce biti duplo gora od mene ..... twisted
Kako ono bese? Zene su X+X, muskarci su X+Y. Ne moz' to po istom standardu...

Uostalom, kome se svidjaju muskobanjaste zene?

Ima i takvih.
za mene,ne..ali u Srbiji da..cist primer ovde na sajtu...
Problem nas je u konzervativnom vaspitanju, mada mislim da
to polako izumire, nove generacije su puno slobodnije u sexu,
a zasto, zato sto smo im mi to dozvolili, posto nama nisu nasi
roditelji.... govorim to posto i sama imam decu, i ne postioji
tabu na tu temu. Normalno do neke granice. Nase zene su vec
poznate kao "dobre zenske" u svakom pogledu, samo jos malo
da se otvore... 8)
Ne meri se valjda vrednost zene ako promeni 100 muskaraca?
Bitnije je kako ona gleda na sex, razmislja...
A uostalom nije to sve sto dolazi sa zapada bas "zdravo" i
normalno.. mislim na gej populaciju, Bi zene.. itd.

Mogu li ja da budem "greshka"?? Gde se prijavljuje za tu ulogu?
Da li smo mi društvo lažnog morala ili smo "zdrava" nacija zato što se pravimo da toga kod nas nema?

ne.
u pitanju su samo suprotne krajnosti.

uvek bilo, uvek bice.
[quote="ishtar"]
Ne meri se valjda vrednost zene ako promeni 100 muskaraca?
Bitnije je kako ona gleda na sex, razmislja...
A uostalom nije to sve sto dolazi sa zapada bas "zdravo" i
normalno.. mislim na gej populaciju, Bi zene.. itd.[/quote
]

Naravno, da se ne meri i niko ne prica o brojkama. Cim je zena slobodnijih sexualnih shvacanja ona se tretira znas kako (da ne koristim pogrdne izraze).
Zapad. Jao, toliko puta koriscena rec na koju se odbijamo, kada nam nesto nije bas po volji. Da, da, na Balkanu su se sigurno pojavili homosexualci onog trenutka kada je to postao "trend" na zapadu... Jednostavo su odlucili da idu u korak sa zapadom.
Ne kazem da je to prirodno ali mislim, da svako ima pravo na izbor i da ne moram to razumeti ali ko sam ja da sudim.
Odgovorite mi samo na ovo pitanje. Da vam vase dete jednog dana dodje i kaze da je homosexualno usmereno, da li bi mu zbog toga okrenuli ledja? Ja ne bih. Vaznije od toga sta ce misliti ostala rodbina i komsiluk mi je definitivno sreca mog deteta, pa cak i ako neke stvari ne mogu razumeti i nisam istih uverenja.
Problem coveka je neprihvacanje razlicitosti. Cim neko odstupa iz uobicajenih okvira vecine on je outsider. Takvi smo mi ljudi.
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 1:34 pm.