Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pocele su primene zakona o zabrani konzumiranja nikotinskih stapica u javnim prostorijama - kazna za pocinioca je 5000,00 dinara ,a kazna za poslodavca je jos veca .

Odobravate li ove drakonske mere?
slazem sa tim, ali mislim da bi trebalo da budu posebne prostorije za pusace. Ja nisam pusas, ali nemam nista protiv njih. Ijako se ne slazem sa tim, mislim da je to licni izbor i ne treba naglo doneti neke drasticne mere...
Posebne prostorije .. koji ce biti efekat rada .. svakih pola sata u van radnog okruzenja za dugogodisnje zavisnike?

Da li je palo na pamet nekom da bi im uz tu meru trebalo i finansirati tretman odvikavanja?
Ne postoji tretman odvikavanja, sve dok se pusac ne odluci da pocne da se odvikava!
Inace, nemam nista protiv zakona, ali, treba obezbediti prostoriju za pusace, mislim da se efekat rada nece bitno promeniti...
U ovoj drzavi treba regulisati jos mnogo, mnogo toga, ali, evo, za pocetak, kazne za pusenje...
ova drzava treba mnogo toga prvo da regulise pa onda da stupi na snagu i takav zakon slazem se treba da ima reda ali se ne pocinje od kraja, cak ni u zapadnim zemljama taj zakon nije skroz regulisan , zasto bi kod nas bio,primer mcdonalds ima deo za pusace i za ne pusace koji nije nicim odvojen samo je obelezen
sto se mene tice,kazne bi trebalo da budu jos vece i da se sto cesce primenjuju
Posoto ne zivim u Srbiji, zakon me mnogo ne dotice.Smatram da je ovo koska i zabava za sirke narodne mase kako bi se pogledi skrenuli sa nekih drugih problema. Isto tako je i obaveza svakog poslodavca da obezbedi prostoriju za pusenje. U korak sa Jevropom.

Ma el-salama
Sta znam ja sam pusac pusim vec 7 god ali ovaj zakon 100% ce da me odvikne od pusenja.Svako se promeni kad ga udaris po dzepu.
Da li je palo na pamet nekom da bi im uz tu meru trebalo i finansirati tretman odvikavanja?

Statisticki od broja pusaca koji se odluce da ostave cigarete,samo njih 15 % zaista u tome uspe.Porazavajuc procenat,zar ne?

Mnoga istrazivanja pokazuju da je da je pusenje duvana ,najznacajniji pojedinacni uzrok prevremenog umiranja u svetu.
Relativno slabi rezultati borbe protiv pusenja proisticu iz ambivaletnog odnosa vlasti prema pusenju(porezi od duvana su itekako vazna stavka u budzetu,a proizvodnja duvana uposljava veliki broj ljudi kojima preti da ostanu bez posla).
Cist marketing lezi u tome da se poziva na gradjanske slobode--"ima li covek pravo da izabere nacin na koji ce da se ubije,jer mu na kutiji cigareta stoji i natpis da je pusenje stetno po zdravlje",a to pozivanje cesto sluzi za prikrivanje interesa onih koji iza takvih argumenata stoje.

Ukratko,odvikavanje je daleko od lakog.
ja pusim od svoje 12 godine aktivno :-(
uzas
i za sam ,za sve vrste zabrane na javnom mestu,kazne...
Evo svima još jedan motiv za ostavljanje duvana. Saznao sam iz poverljivih izvora da su kod nas, a i u drugim istočnoevropskim zemljama svetski proizvođači cigareta ubeđivali vlade tih zemalja da ne proganjaju pušače. Oni su jednostavno napravili proračun koliko ljudi će umreti od duvana tokom svog radnog veka. Dakle, neće dočekati penziju, i tu je država na dobitku, jer neko godinama uplaćuje u penzioni fond, a kada dođe vreme da prima penziju, njega nema. Da pojasnim malo podatke koje je dao Šarmi. Pre 15-20 god. 15% ljudi moglo je da ostavi pušenje isključivo snagom volje. Sada to može svega 5% zbog raznih supstanci koje se ubacuju u cigarete radi stvaranja jače zavisnosti.
Treba nauciti pusace da i mi nepusaci treba da zivimo!!!!
Pozdrav svim nepusacima i ..........................
Dakle, neće dočekati penziju, i tu je država na dobitku, jer neko godinama uplaćuje u penzioni fond, a kada dođe vreme da prima penziju, njega nema.

UPRAVO tako Messer!!!!!Drzava je na dobitku,kako god okrenes.
Ja sam totalno za... jednostavno jer sam bivsi pusac i naravno najgori od svih... he he
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 8:23 pm.