Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Da li treba dozvoliti naucnicima potpunu slobodu u radu, dati im potpuno odresene ruke da unapredjuju civilizaciju.. ili treba to sve drzati pod kontrolom i cak zabranjivati rad onima ciji su projekti potencijalno opasni po ljude i planetu.. Da li nauka u danasnje doba predstavlja pretnju nasoj buducnosti?
Podsećaš na mene iz mlađih dana. roll

Ja sam za nauku bez granica. Smile
Propast sveta će ionako da bude pre ili kasnije. 8)
Mi ga nećemo doživeti.
Nije pretnja naucni rad, ovu planetu vode interesi, a to je vec ekonomska dimenzija.
Ne verujem da se to moze kontrolisati administrativnim merama.
Cak naprotiv, nauku treba stimulirati da bi u slucaju pocetka bitnih promena nepovoljnih za nas primenile nove tehnologije. Naime u tom slucaju one ce posati izuzetan interes i sa time postat ce i isplative.
Moje misljenje je da naucnicima treba dozvoliti potpunu slobodu u radu, i mislim da nauka u danasnje vreme ne predstavlja opasnost tj. pretnju nasoj buducnosti. Da smo mi kada smo bili mali imali ono sto danasnja deca imaju (komp,mobilne...) pitam se gde bi mi sada bili i koliko bi napredovali u zivotu...

Podrzavam nauku u svakom smislu!
Ma i ja je podržavam pod jednim uslovom.
Da nam žene ne diraju i ne prepravljaju.
Nezamislivo mi je da vodim ljubav sa ženom kiborgom. 8)
Moje misljenje je da naucnicima treba dozvoliti potpunu slobodu u radu, i mislim da nauka u danasnje vreme ne predstavlja opasnost tj. pretnju nasoj buducnosti. Da smo mi kada smo bili mali imali ono sto danasnja deca imaju (komp,mobilne...) pitam se gde bi mi sada bili i koliko bi napredovali u zivotu...

Podrzavam nauku u svakom smislu!

Najbolje ces da podrzis nauku i naucnike i da im obezbedis neogranicenu slobodu u radu ako im das neograniceni fond za finansiranje njihovih aktivnosti.

Daj im pare...
Da li treba dozvoliti naucnicima potpunu slobodu u radu, dati im potpuno odresene ruke da unapredjuju civilizaciju.. ili treba to sve drzati pod kontrolom i cak zabranjivati rad onima ciji su projekti potencijalno opasni po ljude i planetu.. Da li nauka u danasnje doba predstavlja pretnju nasoj buducnosti?

Ja mislim da treba poslati svim naucnicima jednu peticiju sa ovog sajta da nastave sa radom Smile
Pokušaji da se zabrane istraživanja su unapred osuđeni na propast, tako da bez obzira na odgovor, da li "napredak civilizacije" vodi napred ili nazad . . . zabranama će samo da se favorizuju oni koji su već favoriti.
Ja u sustini podrzavam nauku i mislim da nam ne prijeti opasnost ukoliko aktivnosti naucnika budu dobro kontrolisane,da ne bi doslo do zloupotrebe naucnih dostignuca u nehumane svrhe,narocito u oblasti nuklearnih zajebancija,i kloniranja ljudi.Npr.podrzavam kloniranje tkiva i pojedinih organa,radi pomoci bolesnim,kojima ti organi trebaju,ali kloniranje cijelog organizma kao samostalne jedinke je,po meni,pokusaj pojedinih naucnika da glume Boga,stvarajuci novi zivot.To se zestoko kosi sa mojim vjerskim ubjedjenjima,pa zato to ne podrzavam.Sve ostalo,sto ce pomoci ljudima i olaksati im zivot,apsolutno podrzavam. 8)
Hehehehe... daj im ti wink

Ne zagovaram ja slobodu nauke, nego Ti... Smile
Ja podrzavam nauku, ali ne i to, da ih finansiram wink
Htedoh da Ti kazem da nauku ne kontrolisu naucnici nego finansijeri.. a njih ne zanima previse sta bilo ko misli... oni samo osluskuju svoju kesu....

Dakle, pravo pitanje je kako obezbediti nezavisnost nauke, a ne da li bi trebalo... Bojim se da nemam odgovor, a ni Ti...
Meni se cini da ti nisi dobro razumeo temu, ili nisi pazljivo procitao
sta sam postavila kao "pitanje".
Sasvim sam Te dobro razumeo. I odgovorio Ti implicitno, a mogu, ako hoces, i direktno...

S obziom da nauku motivise profit, a njome ne upravljaju naucnici za koje pretpostavljam da poseduju profesionalnu i naucnicku etiku vec neki drugi ljudi koji diektno uticu na izbor pravaca istrazivanja, da, savremena nauka je pogubna po covecanstvo (u najvecoj meri).
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 1:48 am.