Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Neki od ucesnika ovog foruma se bave reklamom....

Reklama se bavi svim ucesnicima ovog foruma....

Koje slogane smatrate uspelim?

Koje dozivljavate kao neuspele i glupe?

I sta mislite, da li neuspeli slogani upotrebljeni u agresivnoj kampanji, ipak postizu cilj?
I de me nadje u zoru , mlogo za razmisljanje .... idea
odgovoricu ti kasnije sad uzivam u jutarnjem
ispijanju caja ... Pauza :D
ŠLOGANI...

jes vala, BR, neki od učesnika foruma nam dođu kI šlogan na tortu.............................Smile))
A Ti bi ovi forumdzije na tortI... Tvojoj rodjendanskoj, predpostavljam... Smile

O's ih sitno seckaTe, pasiraTe il' u komaTima? A? :D
Nekada se marketing ili reklama ,pokazu boljim od samog "brenda" :? (grozna rec),koji se reklamira.
Secate se one reklame sa Sekom Sabljic o kafi:"Slovo K,nesto si tela"? wink ,a onda dolazi ime kafe....Retko ko se danas seca "imena"kafe,ali recenica ili sama reklama se pamte.
Nisam siguran sta ce napisati doticni marketinski magnati,ali ovo je samo moj kratki omaz toj reklami(shodno mojim skromniim mentalnim resursima) :D
Dobih danas karte za sutrasnju predstavu "Pomorandžina kora", odem na net da procitam kritiku i nadjem detalj kako je izvesna Maja Pelević inspiraciju za dramu stekla gledajući bas Niveinu reklamu za anticelulit kremu... Eto jos jedan vid reklamnog trika ...
Jutros sam u jednom casopisu video reklamu za jutarnji program jedne od nasih televizija. Ispod fotografije voditeljskog para pise: "Oni se bude sa Srbijom".

Nisu izgledali pospano. I nisam shvatio poruku. A da pise: "Srbija se budi sa njima", bilo bi mi mnogo jasnije sta je "pesnik hteo da kaze".

Pitacete sta tu ima strasno? Pa i nema nista... ali nema ni efektne reklame...
U opštoj devalvaciji i slogani su devalvirali, tako da trenutno ih zovem slAgani. Merilo uspešnosti je da sa sa što manje pojavljivanja (ulaganja) dobije čim veći broj slaganih.

Meni su interesantne i perfidne (kvarne) reklame. Tako je zabeležena i pikanterija da je XXX~cola svojevremeno u filmove kao jedan frejm (nedovoljno da prihvatimo na svesnom nivou) ubacivala subverzivnu poruku, a rezultat koje je da je odmah po buđenju se javljala vrlo jaka želja za baš tim "osvežavajućim" pićem.
"ulepshajte dan sebi i drugima, dajte krv" ...lol...
zaista lepa parola iz "Beograde, dobro jutro", Duska Radovica:

"Vase malo moze da bude mnogo onima koji nemaju nista".

Cesto se koristi u humanitarnim kampanjama, s razlogom.
"ulepshajte dan sebi i drugima, dajte krv" ...lol...

mrgreen
"Da ublazi stres i ubije bes"

Nectar

ps. Mogli bi svi poceti piti nectar lol
"ulepshajte dan sebi i drugima, PIJTE krv" ...lol...

lollol
Nego sta cu... lollol
Ima jedno lepo mesto, zove se Popokatepetl.... ko stvoreno za Alpske cure... Smile
Sem deklica mlada, vesela,
sem lepo Alpsko dekle.. lollol
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 11:26 am.