Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Koliko god godina da imaš, sigurno si se bar jednom osvrnuo(la) za sobom i odmerio(la) svoje prošle ljubavi, kratka uzbuđujuća poznanstva, neostvarene želje i svakako patnju bez koje i nema osećaja duboke privrženosti nekome...
Nekako ni danas nemam osecaj da li se ranija iskustva mogu uspesno iskoristiti u novim vezama... ima li kalkulisanja u davanju i traženju, da li ljubav koja slabi ima šanse da preživi ili treba što pre napustiti brod koji tone?
Koliko pomisao na neko davno uzbuđenje umannjuje harmoniju trenutne veze?
Zivot se zivi sa pogledom unapred, sto ne znaci da se ne osvrnemo
unazad, podseti nas ponekada neka banalna stvar. Mislim da
nije dobro koristiti iskustva iz prethodnih veza, svaka ljubav je
prica za sebe.
Brod koji tone se napusta, ako ljubavi vise ne postoji, naj
korektnije 8)
Mislim da pomisao na neko davno uzbudjenje, u trenutnoj
vezi, samo otezava situaciju.... nije iskreno... to mi je nekako
igra na kvarno!
Svaki dozivljaj je iskustvo a svako iskustvo ugradjujemo u sebe.
To nas menja. Naravno da pomislim na bivse ljubavi i to su moja iskustva. Secam se samo lepog.

Naravno, da je svaka veza sve uspesnija, u svemu smo uspesniji drugi, treci, 100-i put.
Ne uciti nista iz proslih iskustava bi bilo prilicno nepametno, zar ne?
Hvala na komentarima ishtar i zedlion...odlicni su i donekle oslikavaju zenski i muski pogled na ulogu ljubavnog iskustva (moje skromno misljenje). Negde sam cuo da u Japanu nije neobicno da ljudi imaju po dva braka:
1. brak sa staijom osobom (dobijas iskustvo, zrelost...) i
2. brak sa mladjom osobom (dobijas ono sto mladost nudi)...
Svakako nema sistema koji obecava srecu, ali mislim da u slucaju koji sam opisao ima puno toga zivotnog...
Moze sada pitanje za tebe? Za koju varijantu od dve
ponudjene bi se ti opredelio? Ili pak za obe, sto da ne.... 8)

Nisu japanci glupi, tako!
"U ljubavi niko nije dovoljno odrastao." kaze u jednom svom romanu Remarques.

Svaka nova ljubav je novi, nepoznat put... sva iskustva iz prethodnih ljubavi (koje su, ili nisu, prestale) potpuno su bezvredna...

A ako pokusas da "iskopiras" prethodnu ljubav, sigurno ces novu da obezvredis....
Potpuno se slazem sa tobom BR, mislim da sam tako nesto
i ja pisala. Znaci nema pravila... ma nema ni definicije, svako
je opisuje na svoj nacin.
Uvek nam se cini da je trenutna ljubav najveca ljubav, zato i mislim da svaka ljubav nosi svoje. Svaka na svoj nacin ima svoju jacinu, svoju strast, svoju trajnost. I ako se okrenemo unazad i uspemo da sagledamo neku od prethodnih ljubavi, uvek ce nam izgledati trenutna ljubav jaca od te.
Nije greska praviti poredjenje. Poredjenjem sagledavamo nas kao osobu spremnu na uzamanje i davanje ljubavi. Sagledavamo nasu zrelost kao osobe...sumiramo zivot, na neki nacin.
Vazno je da je covek sposoban da voli. Onaj ko ume da pruzi ljubav bice mu i uzvracena. Covek ima potrebu da voli i da bude voljen do zadnjeg uzdisaja. Prema tome, volite i budite voljeni ! Nista lepse od tog osecaja, ma koliko godina imali.
"U ljubavi niko nije dovoljno odrastao." kaze u jednom svom romanu Remarques.

Svaka nova ljubav je novi, nepoznat put... sva iskustva iz prethodnih ljubavi (koje su, ili nisu, prestale) potpuno su bezvredna...

A ako pokusas da "iskopiras" prethodnu ljubav, sigurno ces novu da obezvredis....

Slazem se :D
Za mene je svaka ljubav bila i ostala iskustvo koje nema cenu. Ne mogu da poredim, niti bi to bilo fer prema bivsim partnerima. Svako je karakter za sebe, sa svakim je bilo drugacije, i svaka veza je nezaboravna na svoj nacin. Isto tako kroz tu razlicitost otkrivas i samog sebe.
Nova ljubav znaci novi korak, nema pravila, nema kalupa, jednostavno treba uzivati u njoj sada, ovog trenutka, a ne kalkulisati koliko dati, a koliko uzeti.
Raduje me sto se javljate i sto mudro zborite. Zao mi je sto nisam lepse formulisao pricu o brakovima u Japanu...elem, u pitanju je jedna varijanta (dva braka u zivotu). Sto se mene tice, zivot me je stavio u poziciju da se ne opredeljujem, vec da trazim i drugu sansu... (odgovor na pitanje koje je postavila ishtar)
Evo i ja da kazem kako osecam stvari, po cenu da nikad vise ne nadjem drugu ljubav.
Mislim da se samo jednom voli iskreno
(Jesenjin:
Ko je ljubio taj ne ljubi vise,
izgorelog niko ne zapali!)
Druge ljubavi su uteha...
Naravno, ne mislim u ovom trenutku na prvu ljubav, vec onu u koju ste planirali da ugradite sebe celog, do kraja i bez rezerve...
Ipak verujem da se zadovoljstvo i razumevanje moze naci i tamo gde nisi ocekivao....
Bezumno je...

Mrziti sve ruže
jer si se ogrebao na jedan trn...
Odustati od svojih snova

jer se jedan nije ostvario.

Izgubiti nadu u molitve
jer jedna nije uslišana...

Odustati od svojih napora
jer je jedan bio uzaludan...

Okriviti sve prijatelje
jer te jedan izneverio...

Ne verovati u ljubav
jer ti je neko bio neveran
ili ti nije uzvratio ljubav...

Odbaciti svaku mogućnost
da budeš sretan,
jer nisi uspeo u prvom pokušaju....

Nadam se da se na svom putu
ne predaješ tom bezumlju

Zapamti da se uvek ...

Može pojaviti druga šansa

Novi prijatelj

Nova ljubav

Obnoviti snaga

Budi uporan

Traži sreću u svakom danu

Siguran put ka neuspehu je - odustati!

Često budući uspesi dolaze preko sadašnjih promašaja – NASTAVI SE TRUDITI!

Bog te blagoslovio!
Hvala na komentarima ishtar i zedlion...odlicni su i donekle oslikavaju zenski i muski pogled na ulogu ljubavnog iskustva (moje skromno misljenje). Negde sam cuo da u Japanu nije neobicno da ljudi imaju po dva braka:
1. brak sa staijom osobom (dobijas iskustvo, zrelost...) i
2. brak sa mladjom osobom (dobijas ono sto mladost nudi)...
Svakako nema sistema koji obecava srecu, ali mislim da u slucaju koji sam opisao ima puno toga zivotnog...

Mislim da idemo vrlo slicnim putanjama...
wink
"Guardian"

Mislim da se samo jednom voli iskreno ........

Ipak verujem da se zadovoljstvo i razumevanje moze naci i tamo gde nisi ocekivao....

Ishtar.......

Neces tako misliti kada se zaljubis drugi put, mozda jace i
snaznije nego prvi put. Isto tako voleti i biti voljen, iskreno!

Zadovoljstvo i razumevanje tamo gde nisi ocekivao.....opet
pricas bez emocija....znaci bez ljubavi. Ali samo da znas, ako
se to desi, sve ovo sto si sada ispricao bice ti nekako strano,
nova ljubav zna da probudi vece emocije nego sto mozes i
zamisliti....zbog toga se i kaze svaka nova ljubav je prica za
sebe. I zato, u nove pobede lollol
"Zaljubim se 5-6 puta
u roku od 5 minuta.
Volim, volim, volim zene,
ali one malo manje vole mene...."

Ne jaaaaaaaaa, Bora (Corba) lol
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 4:23 am.