Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Koji mesec najvise volite? I zasto?

Je li to snezni januar, hladni februar, vetroviti mart, veseli april, zeleni maj, ugodni jun, vreli jul, nepodnosljivo topli avgust, rumeni septembar, smedji oktobar, ledeni novembar, praznicni decembar?

Sada je april, upravo svuda, a ne samo u Beogradu, ali kao moj prilog, jedna pesma o aprilu u Beogradu winkTongue

Prolaze i vracaju se s lastama
Suncani i nasmijani dani
opet je u mojoj dusi proljece
da l' si djevojka il' zena sada ti?

April u Beogradu uzaludno trazim
Usne jedne djevojke sto se divno mazi
April u Beogradu miluje joj kosu
Ispod Savskog mosta to je mozda ona
Al' je drugi ljubi.

Prolaze i vracaju se s lastama
Suncani i nasmijani dani
opet je u mojoj dusi proljece
da l' si devojka il' zena sada ti?

April u Beogradu jedno proslo doba
nosim ga u mislima iz vojnickih soba
April u Beogradu umorno se smjesi
Ispod savskog mosta dok se sumrak sprema
vise mene nema.
Draga Vockice, svaka cast za temu! Podsetila si me pesme koja me vraca u Beograd i mada mislim da nisam nostalgicarka, budi to cudno osecanje...zelju da se proseta obalama Dunava i Save, da se cuje, mirise, vidi...taj april u Beogradu....Mada ni ovde gde sam nije lose, reka nije Dunav ali je siroka i drvece bez ijednog lista procvetalo, trava zelena a ja bi , kada sve to vidim , kao u Japanu, da trazim savrsen tresnjin cvet...Rekla bih onda, kao odgovor na tvoju temu, da je april moj omiljeni mesec u godini, ali ni maj, kada stizu prve rane tresnje i kada je rodjena moja cerka, mi nije nista manje drag, ni decembar kada sve mirise na cimet, pecene bademe i kuvano vino i sa svih strana se cuju Bozicne pesmice ( cak mi u to doba ni kiceraj ne smeta), mozda zato sto je onda rodjen moj sin...no razlozi nisu toliko bitni koliko cinjenica da, kada imamo otvorene oci tj sva cula i unutrasnji mir, mozemo da uzivamo u svakom mesecu ponaosob a imamo ih 12 za to lol
Jos jednom sve pohvale za, kao i uvek, zanimljivu temu :D kisko
Meni su najdrazi meseci maj, junij, julij i avgust. Wink Ja sam "dete" sunca, meni ono daje nekakvu posebnu energiju i zalet. Osecam se, da bih mogla zagrliti ceo svet. Obozavam miris prirode u to doba godine, obozavam duge setnje pored jezera, obozavam cvrkut pticica, koje cujem jos pre nego dobro otvorim oci...
I jesen ima svoje cari, a sto se zime tice, nju bih najradje prespavala, kao pravi medo. Wink
Lepa tema, bravo. Smile

veseli april, , vreli jul, nepodnosljivo topli avgust, .

Tad sam vesela, vrela i nepodnosljivo hyperaktivna lollollol

jesam zimsko dete, rođeno u decembru al od zime ne volim ni Z evil

Živele vreline, i sto vrelije to veselije lollol
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
Sad je meni jasno zasto ti volis velike pse... lol
Volim prolece i jesen... Leto samo na moru... Zimu ne volem... I tako... Smile

Tad sam vesela, vrela i nepodnosljivo hyperaktivna

I kako sad covek/zzena da ostane ravnodushan na ovo?! Kako?! winkTongue
Lako uz Sinalko lollol

Šta Vi je bre ja samo odgovaram, a Zlico jes ja volim velike pCe, al oni mene ne volU roll
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
Iskreno sve mi je jedno, svako doba ima svoju draz. Letnje vreme za setnju i zezanje, Zimsko padaju divne pahuljice, planine skijanje.... sve ima svoje prednosti i mane , mada danas kakvo je vreme bili smo ocevidci da se tokom jednog dana promene sva cetiri godisnja doba tako da nam niceg ne manjka . wink
Sto kaze "ana" stasita sve jedno....

....al, ipak,dva bi posebno naglasio (u interpretaciji nasih zapadnih suseda): 1. "prosinac" i 2. "sijecanj".

P.S. mada i "svibanj" ima svojih lepota
Proletje, prolećne mesece... i po neki septembar wink

Volim naznaku toplih dana, kada Sunce lagano dobija na žestini... i jako volim boje jeseni, sve promene koje donosi, onaj tugaljivi osećaj za letom... mirise hladnjikavih večeri.... :D
Da Real nije ostavio komentar, pomislla bih da sam, na samom pocetku, napisala "zabranjen pristup muskarcima" lol
Draga Vockice, svaka cast za temu! Podsetila si me pesme koja me vraca u Beograd i mada mislim da nisam nostalgicarka, budi to cudno osecanje...zelju da se proseta obalama Dunava i Save, da se cuje, mirise, vidi...taj april u Beogradu....Mada ni ovde gde sam nije lose, reka nije Dunav ali je siroka i drvece bez ijednog lista procvetalo, trava zelena a ja bi , kada sve to vidim , kao u Japanu, da trazim savrsen tresnjin cvet...Rekla bih onda, kao odgovor na tvoju temu, da je april moj omiljeni mesec u godini, ali ni maj, kada stizu prve rane tresnje i kada je rodjena moja cerka, mi nije nista manje drag, ni decembar kada sve mirise na cimet, pecene bademe i kuvano vino i sa svih strana se cuju Bozicne pesmice ( cak mi u to doba ni kiceraj ne smeta), mozda zato sto je onda rodjen moj sin...no razlozi nisu toliko bitni koliko cinjenica da, kada imamo otvorene oci tj sva cula i unutrasnji mir, mozemo da uzivamo u svakom mesecu ponaosob a imamo ih 12 za to lol
Jos jednom sve pohvale za, kao i uvek, zanimljivu temu :D kisko

Blondika, svako ko nije u svojoj zemlji, gradu oseti nostalgiju, cak i oni koji nisu nostalgicni. Proradi nesto, to je neverovatno, ali to samo moze da zna onaj ko je daleko i duze odsutan, samo je toj osobi prepoznatljiv osecaj. Za raliku od tebe, ja sam nostalgicna. Kad mi proradi nostalgija padnem ko sljiva u g.... Unhappy

Hvala ti za pohvalu. Smile Izgleda da se jedino tebi i Zlockici dopala ova tema. Vazno da je nekog dirnula i drago mi je sto si to ti, kao da si razumela moju "poruku" s ovom temom. Za svakog od nas neki mesec, u godini, ima svoju prednost i volimo ga vise od ostalih, mada, mozda toga nismo ni svesni.
Meni su najdrazi meseci maj, junij, julij i avgust. Wink Ja sam "dete" sunca, meni ono daje nekakvu posebnu energiju i zalet. Osecam se, da bih mogla zagrliti ceo svet. Obozavam miris prirode u to doba godine, obozavam duge setnje pored jezera, obozavam cvrkut pticica, koje cujem jos pre nego dobro otvorim oci...
I jesen ima svoje cari, a sto se zime tice, nju bih najradje prespavala, kao pravi medo. Wink
Lepa tema, bravo. Smile

Ti si definitivno "dete sunca" wink Tvoja vedrina i optimizam para vrede. Smile
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 9:41 am.