Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

.. Mogao bih nesto da kazem iz licnog iskustva,posto sam u periodima kada sam imao vise vremena mnogo o tome citao ali i ozbiljno vezbao Yogu,meditaciju, pa to i sada cinim kroz svakodnevne aktivnosti,duhovni stav isl. (Karma Yoga)..Indijska kultura sa svojom ISTORIJOM FILOSOFIJE (starom,raznolikom i slozenom kao i ona u Evropi),umetnoscu,tehnikama duhovnog razvoja,pa i kulturom telesnog i culnog je jedna VEOMA SIROKA POJAVA, gde se u svakom njenom pojedinacnom segmentu moze sresti izuzetan duhovni domet,i uzviseni primeri moralnosti,covestva.. gotovo isprepletani sa primitivnim sujeverjem,jalovim i tupim konzervativizmom isl.GOVORITI O INDIJSKOJ FILOZOFIJI UOPSTENO ZNACI NE RECI NISTA.Fofusiram se na najbitnije,koliko ja vidim kao laik koji nesto (malo u odnosu na dubinu teme) zna i u toj meri i kazeTongueOSTOJE NEKI AKSIOMI ZNACAJNIH FILOSOFSKIH SISTEMA U INDIJI KOJI SU ISTINITI.. BOG JESTE,KAO STVARNOST SA KOJOM MOZEMO IMATI DODIR I KAO ISKUSTVO U KOJE MOZEMO DA URASTAMO I KROZ NJEGA DA SAZREVAMO, A KOJE TREBA DA PREDSTAVLJA PRIRODNU OSNOVU NASEG ZIVOTA KAO I IZVORISTE I CILJ, ALI I AUTENTICAN LJUDSKI IZRAZ NASIH ZIVOTNIH TEZNJI I ENERGIJA..ZAKON KARME I REINKARNACIJA POSTOJE I ONO STO MI MISLIMO,OSECAMO,CINIMO,ODNOSNO MORALNI KVALITET OVIH CINJENICA IMAJU UTICAJA NA NASU TZV "BUDUCU KARMU",ODNOSNO NA OKOLNOSTI I DOGADJAJE U SADASNJEM I BUDUCIM "INKARNACIJAMA",ZBOG CEGA JE ZA SVAKOGA VAZNO DA BUDE DOSLEDNO MORALNA LICNOST U ODNOSU PREMA SEBI,DRUGIM LJUDIMA ,ZAJEDNICI, PRIRODI.. Cinjenice kao sto su energetski centri (cakre),kanali (nadiji),kundalini energija su savrseno prirodne i kada izvesno vreme vezbate yogu mozete da ih osetite i da manipulisete sa njima u prakticnom smislu ali to nije tako vazno.. Druga,NIMALO MANJE VAZNA STVAR je nasa percepcija ovih vrednosti kao pripadnika jedne druge nacionalnosti,tradicije i kulture.MISLIM,NA OSNOVU SVEGA STO ZNAM U VEZI TOGA DA JE DOMINANTAN STAV REZERVISANOSTI I SUMNJE SAVRSENO I JEDINI ISPRAVAN, S TIM DA SVAKO PROMISLJANJE TREBA DA BUDE DOSLEDNO IZVEDENO NA OSNOVU DOVOLJNOG ZNANJA I NEPRISTRASNO DA BI ZAKLJUCI BILI ISPRAVNI,STO CESTO NIJE SLUCAJ.Ja sam, baveci se Yogom idr. sreo puno ljudi i stvari koji mi se nisu uopste svideli,ali sam sreo i dosta d i v n i h i u svakom pogledu primernih ljudi (i zena) koje za razliku od onih prvih nije niko setio da pomene ili nesto pita u tekstovima o "sektama",koji se tako dobro prodaju..
Mislim da je jako dobro da se u vezi ove teme razgovara,jer je jedno otvoreno kulturolosko pitanje kako naci odgovarajucu formu i izraz da se sve ono vredno,lepo i istinito u dalekoistocnim kulturama razluci od "onog drugog", da bismo mogli nesto od tih vrednosti sa mirom da prihvatimo i zivimo i da pri tome budemo samo bolji ljudi,gradjani,pripadnici svojih nacija idr.

Ovo skromno razmisljanje smerno posvecujem Paramahansa Joganandi,Sri Yuktesvar Giri-u,Swami Rami..,mojim premilim drugaricama Shakti i Nirbhasi koji su svaki na svoj nacin ucinili da se jedna Neugasiva Ziska Svetla useli u moje srce.OM JAI GURU DEVA!
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 7:06 pm.