Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Kažu da prva ljubav zaborava nema.

Evo prilike da se svako do nas malo priseti svoje prve ljubavi.
Kad je to bilo, koliko je trajalo, je li ostalo u lepoj ili manje lepoj uspomeni, je li ta ljubav bila samo platonska ili..., i tako to. Smile 8)

Da unesemo malo pozitivnih vibracija na ovaj Forum, bwe.
Bilo je to godine devesto i... Ona se zvala Snezana a ja sam bio glavni klinac u skoli ,fudbaler,rukometas,odbojkas...cak sam i sahovsku medalju dobio na opstinskom ( doduse prevarom jer smo svercali prijatelja iz prvog srednje a bio je lokalni Spasky ) i jos sam muziku pustao na matineima...jednom rijecju svaka bi me majka pozeljela za zeta sa pocekom od cca 10 god. barem . Bio sam nedodirljiv za sve cure u skoli zato sto sam jedino sam sebe dirao i sto sam bio toliki junfer da bi mi pozavidjeli mnogi crkvenjaci i pustinjaci , ali prica i fasada karizmaticnog Don Zumanjka je bila tu ...necu nikad zaboraviti kad smo "krenuli" kako je ona bila rumena u licu ( kasnije se ispostavilo da ima neke alergije...) i kako su joj pasali ljubomorni pogledi ostatka vidjenije zenskadi ...i svakako nikad, ali nikad necu zaboraviti prvi poljubac koji mi je podarila...jer ona je mene poljubila a ja sam mislio da je upravo patentirana teleportacijska paluba kojom me neki Scoty upravo salje u najudaljeniji svemir prepun nekih iskrica i trnaca koji prolaze po cijelom mom bicu iznutra i izvana i okolo ...znam samo da sam nakon sto je odvojila svoje usne od mojih ( i nakon sto sam uspio zatrvorit usta i usisati slinu koja mi je curila van ) uspio prozboriti jedan promukli " hvala ".Srecom da je ona to skontala kao salu ,i dobru moju provalu jer ko zna koliko sam ih poljubio prije nje...imao sam 14 godina i da...nakon toga ON je ustao...
Deslio se to leta gospodnjeg 196... u jbt, znas li Ti kad je to bilo... sad se sneveselih. Unhappy
Moja prva ljubav se zvala Olivera i desila se u četvrtom razredu osnovne škole. Sećam se ko da je juče bilo.

Bili smo u istom odeljenju. Na jednom od časova "tutne" ona meni onako ispod ruke ceduljicu na kojoj je pisalo da me voli i da želi da se posle časova vidimo u kuruzima. U to vreme kraj školskog dvorišta bila jedna njiva zasejana kukuruzom koji je te godine baš dobro rodio. U tom kukuruzu su se tokom te godine mnoge lepe "stvari" izdešavale pošto je dobro zaklanjao od nepoželjnih pogleda. Šta ću, kud ću odem ti ja u kuruz posle časova. Ona me tamo već čekala...

Bila je malo viša od mene i krupnija, gleda me onim njenim lepim okicama i samo trepće. Kaže, mnogo joj se sviđam i da želi poljubac. A ja se "udrvenio" ko drvena Marija, sav zbunjen i smeten, pojma nemam. Vidi ona valjda kolko je sati pa mi priđe, zagli me i poljubi u usta. Uf, jbt-e a meni oči stale, zarumenio se ko bulka..., ni da beknem a kamoli šta drugo. Ipak je to bio šok za mene. Posle sam malo došao k sebi pa smo se u kuruzima još nekolko puta ljubakali. Smile

I eto, ostala lepa uspomena na prvu, dečačku ljubav. 8)
Prva ljubav se pamti iz razloga sto je prva, i nista vise.
Tek kasnije se radja prava velika ljubav. Bar u mom slucaju,
a mislim da ce se vecina sloziti.
moja prva ljubav, moj prvi predjen most
moja prva ljubav moja nevinost
moja prva ljubav, sada svetom hara
postala je kraljitza trotora

garant zbog mene...lol... winkwinkwink
Onda si se ti Biniću još kao mali "omrsio". rollSmile

Smrsio i zamrsio...sada vise Bog ne moze da razmrsi!!!))

u vreme posta jock ja, a kad prodje post, tju vam mozhda i napishem, ono zbog onog splektarosha darvina...lol... winkwinkwink
Potpuno se slazem sa Ric-om........prva se pamti samo zato sto je
prva, kasnije dolazi prava velika ljubav...... 8)
Vrlo je važno,
pre svega,
da prvu ljubav umeš
da izgovoris cutanjem.

Da je sagledaš žmureci.
Da je oslušneš osmehom.
I dotakneš šaputanjem.

Vrlo je važno da o njoj
ne brbljaš hvalisavo svima
Ljubav - to nije užina
koju drugari dele.

Prva ljubav je providna
kao lutkino oko,
drhtava kao tišina
koja hoda po prstima

i prva prava cistota
tvoje nežnosti bele.
Moja prva ljubav desila se sa 17 godina. Pre osam godina. Zvao se Vlada, imao je plavu kosu i plave oci. Bio je stariji osam godina od mene. Bio je vrlo romantican i osvojio me lepim manirima i paznjom. Mnogo sam ga volela a i on je mene. Medjutim, nije uvek onako kako zelimo. Pre mene je bio u vezi pet godina sa devojkom, koju je znao jos od detinjstva i ta njihova "ljubav" je ustvari bila "namestena" od strane njihovih roditelja. Otac mu je ziveo u Parizu a majka u BGD-u - bili su razvedeni. On je bio strasno vezan za majku i na kraju je ipak uradio da bi majka bila zadovoljna. Posle devet nezaboravnih meseci zabavljanja i veze on mi je samo jedne veceri rekao da mora da ide u Pariz kod caleta, ja sam mislila da je to na nedelju, dve kao i uvek do tada. Njegovo cutanje mi je ipak stavilo do znanja da je rec o mnogo dubljem problemu. Ta njegova devojka sa kojom je bio u vezi pre mene cekala je njegovu bebu, on mi to nije rekao, samo mi je rekao da moramo da raskinemo i da cemo se cuti. Njegova majka me nije posebno gotivila, jer je on decko zavrsio pravni fax i pucao na mesto advokata, ja sam jos bila u srednjoj skoli i vrlo onako hedobnisticki nastrojena nisam bas odavala utisak nekoga ko je mnogo ozbiljan za neki zivot koji me je tek cekao. Ipak, ja sam to vece rekla Vladi da ga volim i da sam spremna da krenem sa njim na kraj sveta, na kraj sveta. Da cu se boriti i za njega i za nas, da cu zavrsiti skolu i da cu uspeti u zivotu. Cutali smo i plakali. On je otisao 27. septembra zauvek. Otisao je u Pariz i ozenio se sa tom devojkom. Mnogo sam patila, posle mesec dana odlucila sam da ga pozovem da vidim gde je sta je, da li ce se vratiti. Pozvala sam ga na kucu u BGDu javila se njegova majka i prkosno mi rekla da ga ostavim na miru da je on ozenjen i da ceka bebu. To me je dotuklo skroz. Mislila sam da cu da umrem, jos se i racunica uklapala skroz da je on sa tom bivsom bio dok smo mi bili u vezi. Prevario me. Bas sam se osetila glupo, ponizeno i ni sama ne znam kako jos. Tesko mi je sve to palo. S obzirom na sva ponizenje koja sam dozivljavala od njegove majke dok smo bili u vezi, bili sam odlucna da uspem po svaku cenu. Ubrzo sam se zaposlila na dobrom radnom mestu i drasticno promenila imidz. Patila sam celu godinu za njim, plakala svako vece kad ne vidi niko i korak po korak pocela da zivim koliko - toliko normalno. Posle tri godine, slucajno smo se sreli na jednom velikom prijemu gde je bilo mnogo uglednih zvanica. Njegov sin, koji je tada imao tri godine potrcao je i sapleo se pred moje noge, ja sam potrcala da ga podignem, a pritrcao je i Vlada, dok sam mu davala dete gledala sam ga pravo u oci i bila sam skamenjena. Nisam umela nista da progovorim. Samo sam ukopana stajala. On me je samo pozvao imenom, i ja sam rekla da ja sam. Bili smo suvise zbunjeni da bismo razgovarali o bilo cemu. Pitala sam ga za dete, je l' to njegov sin on je rekao da jeste. Pitala sam ga kako se zove - on je rekao Filip. (Kada smo mi sedeli zagrljeni na kalisu i tako pricali ja sam rekla da bih volela da se moj sin u nekoj buducnosti zove Filip). Sva sam se najezila. Dogovorili smo se da odemo na veceru i da procaskamo sutradan hladne glave o svemu. Ispricao mi je sta je sve bilo zasto i kako itd. Uglavnom, posle sest meseci od zenidbe od te zene se razveo. Preselio se u Spaniju i danas tamo zivi sa detetom. Dete je pripalo njemu jer je advokat a i finansijski je obezbedjeniji od majke deteta. Sve u svemu, pokusaovao je mnogo puta da me privoli da opet budemo zajedno, ali jednostavno posle velikog bola i velike patnje koju sam dozivela i prozivela zbog svega toga sto je tako ispalo, nisam imala snage da se upustim u takvu avanturu. I danas me zove, cestita rodjendan, Novu godinu, osmi mart itd. Rekao mi je da ce me cekati i 100 godina ako treba... ali, i danas se secam i suza i bola i patnje. Ne znam. Kako bude moralo da bude bice.
Daće Bog biće dobro. roll
Iz tvog teksta se da naslutiti da si još uvek emotivno vezana za njega iako ste dugo razdvojeni. 8)
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 2:37 am.