Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Zasto nasi prijatelji smatraju da znaju bolje od nas samih,sta je dobro za nas?
Sta mislite koliko ljudi iz nase okoline mogu bolje od nas samih prosuditi da li je nas izbor (djelo) dobar ili nije?
moji prijatelji i deo familija sa kojima sam svakodnevo, znaju sve o meni, pa chak i na kom forumu kutzkam, zashto sam stavio forum bash, pa zbog tog shto smo nekad davno imali "silne polemike" oko toga, jednostavno ljudi ne razumeju niti ih to zanima, u ostalom, ne setjam se kada nisam dobio od njih podrshku, pa chak u vishe navrata i finansijsku, zato postojimo i zato se druzhimo, pre svega da se nadjemo uvek jedni za druge, a iskren prijatelj kod mene je u ravni sa bratom, a brat je najvetja svetinja i ja ga Ebem ko nije spreman i zhivot da da za brata... tako su nas i vaspitavali i tako su i tako i dan danas postupaju nashi stariji!!!

winkwinkwink
To je O.K. Binicu,ali ako uzmes na primjer;, imas slucajeva gdje su ti prijatelji skloni davati savjete ili misljenja u vezi necega iz tvog zivota s najboljim namjerama, ali savjeti se baziraju na temelju onog sto im ti prezentiras, dakle pitanje je kakva je tvoja istina u odnosu na tvoj problem, a onda je i njihovo sagledavanje te istine i dijeljenje savjeta povezano s njom upitno. Ko je tu subjektivan, a ko objektivan? S druge strane, mozes imati osobu koja izuzetno dobro percipira tvoj problem, totalno je nepristrasna i objektivna, a iz nekog razloga u velikom postotku zna objektivnu istinu i daje ti svoje misljenje o problemu, ali je ono drugacije od ostalih misljenja i ne ide ti bas u prilog. Hoces li je poslusati? Kontas?
Skloni smo kad imamo problem, slusati misljenja ljudi koji su nam dragi i bliski, samo ako su nam zaista bliski pitanje je koliko su zaista objektivni?
Ja uvijek slusam radije misljenja onih kojima bas i nisam drag, u njihovim ponekad zlobnim i meni neugodnim komentarima zna biti skrivena objektivna stvarmost mog problema - dakle istina.
mislim da nema potrebe nikad niko na njih da se ljuti zbog toga, imaju takav stav i stalo im je do tebe, a sad iz mog iskustva, kada predju granitzu ukusa(nazovimo tako) ja namerno zahladim odnos i posle izvesnog perioda samo imamo josh uspshniju, chvrshtju veze, znam i ubedjen sam da mi samo zhele dobro, a svi greshimo, kao oni tako i ja, eto!!!
Ljudi koji te vole mogu ti često dati pogrešan savet kao što ti i nepoznati mogu dati dobar. Normalno je da ti ljudi koji te vole često daju savete i dele svoja razmišljanja sa tobom. Isto kao i ti sa njima. Koliko si u stanju da razlikuješ dobar od lošeg saveta zavisi pre svega od tvoje inteligencije i životnog iskustva...
Na sve ovo sto Brod kaze dodao bih jos nesto na temu savetovanja...
Nikad ne deli savet onome ko ti ga ne trazi...

Mislim da jedino imamo obavezu i duznost prema svojoj deci da kazemo sta mislimo ... do one mere kada savet postaje pridika..
Uvazam prijatelje, cenim, saslusam.....ali ipak na kraju bude
onako kako ja odlucim. Isto tako nikome ne delim savete,
mozda jos jedino svojoj deci, a i tu se trudim u malo reci
da kazem sve. Volim i cenim samostalnost i odlucnost......
Na sve ovo sto Brod kaze dodao bih jos nesto na temu savetovanja...
Nikad ne deli savet onome ko ti ga ne trazi...

Mislim da jedino imamo obavezu i duznost prema svojoj deci da kazemo sta mislimo ... do one mere kada savet postaje pridika..

Savjete ne treba dijeliti, jer ga pametan ne treba a budala ga nece svakako prihvatiti.
Uvodni post nije baziran na savjetu............
Saveti su važni i korisni. Nekada čovek iz sopstvene perspektive ne može dobro da sagleda situaciju pa mu savet dobro dođe. Poznato je da se sa strane često bolje vidi nego iz "prvog lica". Ja volim da pitam čak i kad znam šta ću da uradim. Posao me je naučio. Važno je čuti i tuđe mišljenje jer čak i kad znate šta treba desi se da neko ima jednostavnije ili bolje rešenje...
Imam svoj mali svet i oko njega kineski zid.... wink

8)
bata Zoco, to ti je propas'...................................Smile))
Slusam srce i radim sta mi ono kaze ali koristim glavu da bih to uradio kako valja. I nikada se nisam pokajao. wink
e ova dopunjeTa varijante, mož da prođe................................Smile))
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 3:23 pm.