Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Da li mislite da uspesna poslovna zena moze biti dobra majka i supruga?
Ja mislim da moze,a vi?
Predrasudeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee twistedtwistedtwisted

Pa naravno da moze, zasto ne bi mogla?
"El to ona gospodja sto umesto kuvara cita statistike sa berze?
A umesto na roditeljski sastanak ide na sastanak Upravnog odbora?
A umesto u bracnu postelju na poslovni prijem?

Moze, moze.... samo to njen muz i deca obicno ne primecuju... twisted
Zavisi koliko "visi" na netu...
twisted
Ako je dobro organizovana, zashto da ne.
Iskreno nisam tip za dobru domacicu , ali zato posao imam u
malom prstu . Ne stidim se toga , jednostavno takav sam tip Tongue A dali cu biti dobra majka - UF otom potom , za sada nemam to u planu
Slazem se sa Lale. Smile
Iskreno, ja bih vise volela biti dobra mama, nego preterano ambiciozna i uspesna poslovna zena. Posao majke je najodgovorniji i tu se ne trpe greske i propusti. Posao mozes da menjas, a dete nikada.
Slazem se sa Lale. Smile
Iskreno, ja bih vise volela biti dobra mama, nego preterano ambiciozna i uspesna poslovna zena. Posao majke je najodgovorniji i tu se ne trpe greske i propusti. Posao mozes da menjas, a dete nikada.

U stvari, Ti se ni najmanje ne slazes sa LeleSmile

Da se razumemo, ni poslovno uspesan muskarac ne moze istovremeno da bude uspesan muz, domacin i otac....
pa kroz moju karijeru sam upoznao mnogo zena koje su bile uspesne u poslovima kojima se bave i dalje su ali...
mnoge od njih su trenutno polovnjace (razvedene) iz mnogo razloga
prvi
od njih je da muskarac ne moze da pruzi svu paznju deci koja su u kuci kao majka i tu je prvi problem.
drugi
je muska sujeta
ne moze da podnese da zena bude uspesnija od njega
treci
poslovne zene se susrecu i imaju mnogo kontakta sa poslovnim klijentima od kojih su mnogi muskarci a tu onda moze da bude problem

itd itd...
e ja mislim da je ustvarni taj itd itd najveći problem......................................Smile))
Može neko i da bude uspešan/na i da bude dobar otac (ili majka). Potrebno je da budeš izuzetno svestan šta nosi i očekuje i jedno i drugo. Nisi uspešan ako si najbogatiji ili najbolji u branši, uspeo si ako si porodici obezbedio podjednako i materijalne stvari i ljubav i pažnju.
Muškarcima je lakše. Imaju hiljade godina muških iskustava iza sebe a i skloniji su razmišljanju od žena (sad sam gi naebo)
Žene su na poslovnom planu iskočile tek poslednjih decenija i moj je utisak da se slabo snalaze. Uspešna poslovna žena je po pravilu daleko arogantnija, nemilosrdnija i bezobzirnija od muškarca na položaju i pritom je najčešće razvedena i usamljena.
Ipak, svako drži svoj život u svojim rukama pa tako može da bira šta mu je važnije...
Slazem se sa Lale. Smile

U stvari, Ti se ni najmanje ne slazes sa LeleSmile

Da se razumemo, ni poslovno uspesan muskarac ne moze istovremeno da bude uspesan muz, domacin i otac....

No, no, no... Slazem se sa Lale, da moze biti i jedno i drugo, samo sam napisala sta je bitnije meni. Wink
To mogu da tvrde samo oni koji nisu probali... Tongue

A Ti si se, opredeljujuci se sta je Tvoj izbor, indirektno izjasnila da izbor postoji....

Svedoci smo da i muskarci uspesni u karijeri (ne mislim na vrhunske automehanicare) tesko odrzavaju brakove i porodicu jer se svakodnevno nalaze u situaciji da se opredeljuju izmedju porodice i karijere. Uz duzno postovanje, ne vidim zasto bi zenama taj izbor bio laksi (da ne navodim moguce razloge zbog kojih je tezi...).
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 3:35 am.