Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Mnogo dece na ovom svetu se rodi sa urodjenim talentom..mnogo je njih koji ni ne dodju u mogucnost da ga ispolje i da se pokazu.... evo nesto novo za sve nas......Koliko su Vasa deca talentovana ? Koliko njihov talenat utice na Vas? Da li uprkos ..poslu i obavezama uspevate da se posvetite dovoljno....? Da li Vam finansije to dozvoljavaju......?
KRAGUJEVAC - Ako komšije iz kragujevačkog Lepeničkog bulevara ne poznaju dobro zastave zemalja sveta, ili gde se neka zemlja na geografskoj karti nalazi, to mogu da saznaju od dvoipogodišnjeg Alekse Jovanovića, dečaka nesumnjivo natprosečne inteligencije, sa foto-pamćenjem. Aleksa će nepogrešivo u atlasu pronaći kontinente, okeane i sa lakoćom pokazati Madagaskar, Tobago, Japan, Irsku.

Pre prvog rođendana ovaj dečak je razlikovao sve boje, pola godine kasnije prepoznao je slova i brojeve, ređao špilove karata, onda zapamtio imena fudbalera reprezentacija sveta, a trenutno ga zanima šah. Bez greške ređa figure na tabli i povlači zadate poteze. Istovremeno, dok juri i skače po kući, pokazuje državno obeležje zemalja za koje mnogi nisu ni čuli poput Svete Lucije, Antigve i Barunde.
Aleksin tata Sveta, učitelj po profesiji, i mama Jelena, ekonomski tehničar, objašnjavaju da je malom genijalcu, koji je do pre dve nedelje bio u jaslicama, bilo dovoljno samo jednom pokazati zastavu, sliku fudbalera ili bilo šta drugo. Niko ga ne tera da uči jer on kupi znanje gde god stigne. Pita i zapamti sa takvom preciznošću da kada se zastave razlikuju u samo jednoj zvezdici, kao što su države Komonvelta, ne da se zbuniti. Problem nastaje jedino kada ne može da izgovori ime države, kao što je Zimbabve. Nikada ne meša Irak i Iran.
- U noćnoj šetnji gradom video je na nebu mlad mesec i zvezdu i uzviknuo: „Pakistan“ - priča majka Jelena, dodajući da su im u bolnici, kada je njen sin imao tri meseca, rekli da je natprosečno inteligentan. Roditelji kažu da je mali Aleksa počeo prošle godine da prelistava tomove enciklopedije „Britanike“. Najpre se zainteresovao za zastave i za svaku postavio jednostavno pitanje - šta je to? Od 180 zemalja zapamtio je stotinu.

Zaista neverovatno ali istinito....................
Tema je opsirna i ima bezbroj aspekata....

Jedna od opasnosti koju sa sobom donose talentovana deca je da postanu sredstvo za realizaciju neostvarenih ambicija svojih roditelja.

Svakom coveku je najvaznija sloboda. Talentovanoj deci bi trebalo prepustiti da sama izaberu nacin na koji ce da ostvare svoj talenat. To nije lako... naprotiv....
Deca pre svega treba da osete zadovoljstvo u onome cime se bave i u cemu postizu natprosecne rezultate...talenat se mora negovati, a ne rabiti....puno novca u prici ubija detinjstvo...bar ja tako mislim...
Primer koji sam navela upravo je taj, da roditelji ovde nemaju
jos nikakvog uticaja. Ipak je to dete od dve i po godine.
natprosecne inteligencije, ili kako su ga nazvali......
malisan sa foto pamcenjem.

Recimo moj sin je trenirao vaterpolo sedam godina.....
sve do jednog momenta, kada vise nije bilo zelje ni volje,
naravno bilo mi je zao, ali nisam insistirala po svaku cenu
da "mora". Ipak je to njegovo opredeljenje.

Ko meni prica da kopiram sa sajtova! shockroll

Vidim da ostalima mnogo bolje ide Copy - Paste 8) lol
Kasniš Brode........predstava završena lolwink
Deca su ukras sveta!

Ljudi su sposobni da i najlepse ukrase pretvore u kic...
Deca su ukras sveta!

Ljudi su sposobni da i najlepse ukrase pretvore u kic...

decu ne treba u to da mesas..... :?
Zbog cega? Ljudi ne uticu na decu? Deca ne postaju odrasli ljudi? Lebde iznad zemlje? Ne ubijaju se medjusobno po ugledu na odrasle?
Zbog cega? Ljudi ne uticu na decu? Deca ne postaju odrasli ljudi? Lebde iznad zemlje? Ne ubijaju se medjusobno po ugledu na odrasle?

Upravo sam to i navela,......da lose vaspitanje moze da dovede do toga, samo postoji druga rec od kica..(.kic me asocira na neki sljam.)... .kao na primer:Ljudi su sposobni da i od najboljeg deteta naprave bitangu,.tu se slazem...ali tu se vec ne radi o deci.....mislim onoj koja su mala i jos uvek pod zastitom naravno pravih roditelja..i kod takve dece je svakako to manja verovatnoca..
wink

Ko meni prica da kopiram sa sajtova! shockroll

Vidim da ostalima mnogo bolje ide Copy - Paste 8) lol

Nikiii, esi ti to na mene mislEla?
(Ne pričaj sa njom, nabodi je, nabodi jeee...)
lollollol
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 2:45 pm.