Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Luda vremena su iza nas. A kako se čini i ispred nas.

Uzima li danak prethodni vremenski period na vaš život? Imate li manje ½živaca½, manje razumevanja i tolerancije za neke ljude ili događaje u okolini?
Kako se rešavate stresa? Svuda nam govore da je on pokretač svega lošeg za organizam.
Slušate li lekare kada vam preporuče nešto za smirenje ili sami sebi prepisujete po potrebi?
Da li su Srbiji potrebni pristupačniji psihoterapeuti?
Veoma zanimljiva tema, i zahteva zaista ozbiljan pristup....dakle kad govorimo o vremenima proteklim i onim koji dolaze mi Srbi nebitno da li smo u Srbiji Tongue smo se prilicno okalili, neki anketari ne znam tacno za koje organizacije rade, ali su isli po svetu i iznosili neku nasu prosecnu svakodnevicu, i postavljali ljudima pitanje kako bi se oni rukovodili u takvim situacijama, vecina se opredelila za saku sedativa...no mi smo sve to prevazisli i bez toga...tako da ne znam sta moze da se desi da nas duh slomi (odnosi se naravno na vecinu) no postoje i oni koji ne funkcionisu pod stresom sto je isto tako svakodnevica...pa se obracaju za pomoc, postujem i takav izbor...jer je ipak znatno prakticnije obratiti se ''strucnom'' licu nego na svoju ruku uzimati bilo kakva sredstva za smirenje...ja licno povremeno se obratim gosn. Bromazepanu za pomoc, to je jako retko ,a i to su situacije u kojima osecam da cu explodirati,, pa ispoljavam nervozu na nekim ljudima i mestima gde to nije pozeljno, crycry ...zato popijem jedan bromic ili dva, i ja sam spremna da se suocim sa svim stresovima...dosuse grogi i usporeno ali bar cool 8) 8) 8)
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
Ne laje kera sela radi, već sebe radi... tako i ja sa ovom temom... wink
Čini mi se da sam daleko kraćeg fitilja nego ranije. Sad, lagim sebe i druge da sam omatorila pa se okuražila da iznesem svoje mišljenje bez ½dlake na jeziku½... a nije baš tako :D . Reče mi lekar: u stresnim situacijama uzmite nešto, opustite se... e sad alkohol nešto ne volem više, a dijazepamčić me čini blentavijom nego što jesam, pa me prijatelji mole da ga ne uzimam u njihovom prisustvu... ostaje mi nada da ćemo dobiti i mi u Srbiji psihijatre kao Ameri, pa da sednem i lepo se izjadam: ko me nervira, koga bih ubila, koga zatvorila, kome kose počupala... i onda izađem sa osmehom u nove radne pobede.

Hvala Anasstasiji zbog teme o muškim suzama, to me asociralo, jer suzama stres ne znam izbaciti- eventualno krenu ali od besa!!!!
wink :D
Tempora mutantur et nos mutamur in illis - vremena se menjaju a i mi sa njima.

"Ponizeni i uvredjeni" smo bili veoma. Opet oni stariji su i osetili blagodeti socijalizma. Mi, koji smo odrastali u vremenima potresa i kriza, nismo mogli imati druge do da sami sebi izmisljamo forme perspektivnosti. Moji su bili i ostali sport i knjizevnost. Tako se i praznim od stresa i punim vitalom(uz neko pivo, povremeno i to preporucujem).
Ljude i dogadjaje, sto kaze jedna pametna baka, shvatam ali ne prihvatam. Svima nam je potrebno malo "dijaloga o teoleranciji"...

Potpuno si u pravu da su psihoterapeuti nepristupacni. Cene su im da te zaboli glava, a gordost ko da su svi od reda Frojd.
No, kod nas nema ni tradicije odlaska kod psihoterapeuta. Jos se gleda na ljude koji ih redovno posecuju kao na "ludake". Sto je potpuno pogresno. Oni su tu da pomognu da se rese problemi koje covek sam ne bi mogao.
Licno sam imao stresa, uglavnom zbog nemoci i nepravdi koje vidjam svaki dan oko sebe.
Imao sam i neke licne stresove zbog svojih milijih, tip sam coveka koji gusi u sebi a spolja prikazuje cool lice. Ipak odavno sam naucio da rukujem stresom, pa uglavnom prezivim sve sto zivot nosi.

Medjutim ukoliko pitanje glasi za drustvo, mogu reci da Srbiju dozivljavam kao najstresniju zemlju od svih normalnih zemalja. Mislim da je 95% stanovnistva poseduje izvesna ostecenja zbog dugogodisnjih stresova i to se naveliko vidi na njihovom ponasanju: sebicnosti, netoleranciji, nekulturi, istrcavanjima, verbalnim napadima, nebrigom za druge. Mladi koje rastu u ovakvom drustvu smatraju da je to normalno. Normalno je prezirati druge, gurati se u redovima, uzeti sve za sebe...
Strane internet clanice stvaraju legende o nemogucnosti nasih muskaraca da normalno dozive ljubav...
Sve u svemu srbiji ni psihijatri ne mogu pomoci. Pomoci ce jedino otvaranje, da jednom pogledamo koliko to ljudi bezbrizno zive u nekim drugim zemljama.
U Srbiji je sramota ici kod psihijatra, ljudi se sami "lece" i time uvaljuju u ovisnost o podstapalicama kao valijum, benzos i sl.
protekli zivot ostavlja tragove ali nas i uci kako da se izolujemo u stresnim situacijama, kako da "popricamo sami sa sobom " i sl.

Moja najbolja prijateljica a bivsa devojka je psihijatar, nekada pricam sa njom, nekada i pomogne(ako sam otvoren) mada se najcesce tucamo u mozak Smile (navika iz nase veze), imam oko sebe dosta psihijatara i negde sam sve ubedjeniji da oni to postaju da bi sebi pomogli.Neki su narcisoidni, neki ne prate nove tokove u njihovoj oblasti, kako na farmakoloskom tako i strucnom planu...Privatni psihijatar je luxuz koji ce ovde zaziveti kod snobova a obican covek ce se potucati po ludarama sa dijagnozama kao anksioznost, depresija i sl. koji se daju lako sanirati ako se diagnoza da na vreme....
Ja sam jos uvek infantilan, mene iz "losih dana" vadi dobra riba, muzika, kupovina, "nestasluci" Smile ...i naravno uspesi Partizana Smile
@ More, pa prijatelji smo majka mu stara Smile , cimni da popricamo, istresi se na mene, ako pomaze Smile a uvek te mogu nauciti i autogenom treningu, pomaze kada su ljudi jos relativno neosteceni
reci- NE lekovima, sem kada strucno lice insistira, onda za zene je kazu joga odlicna ne samo za telo vec i za glavu, ima dosta trikova za prevazilazenje losih dana...

drugarski pozdrav 8)
xexexe... VIP, hvala što brineš... wink

Mrzim tablete, pogotovo one što utiču na ponašanje wink zato ni alkohol baš ne preferiram, moja kiseljica vodica me vine višlje od bilo čega :D
Jako poštujem i cenim kada se osoba ne sakriva iza nekih stimulansa zbog učinjenog ili rečenog.

Pokrenuh temu jer se smehom i šalom borim protiv stresa i nemogućih situacija, nekada to bude malko i zla šala, ali srećom ljudi mi oproste, jer ne možemo svi biti stalno isti. A vidim u novinama, među ljudima na ulici kako nervoza uzima maha. A one ludačke trenutke smo stoički pregurali. Sada se bojim da oklop popušta, i da sve uzima svoj danak.
Bilo bi lepo popričati sa tobom, sa nekim, ali ja kad platim nekom taj mora da me sluša šta god rekla i NIKOME ne sme preneti rečeno lol e to je caka koja opušta za iskren razgovor. Žao mi nekada mojih par prijatelja kada im počnem analizirati, malko se hvataju za glavu sada već... jbt treba to izdržati, taj maraton.
Super je što ti imaš ventil iz prošlosti wink idealno zvuči... Smile
Ja mogu samo kratko da ti odgovorim : Danas nije normalan
onaj koji je normalan wink
Najvise ga ima na poslu, ali naucila sam, da kada zatvorim kancelarijska vrata, za mene posao vise ne postoji. Wink
Inace sam 'ladovina. Wink
Da pokucam u drvo, nisam nikada imala potrebu, da resavam stres pilulama lilulama, alkohol skoro da i ne pijem, a sto se cigareta tice, njih sam batalila 1. januara i o njima vise i ne razmisljam (brate, pa ja upravo shvatih, da nemam poroka lol ).
Obicno, kada imam los dan i nemirna sam, popijem pre spavanja soljicu mint tea, stavim neku laganini muziku za opustanje i citam dok se ne ususkam. Wink
Cini mi se da zivim pod stresom vec godinama. Naravno da se to odrazilo i na moje zdravlje, ne toliko mentalno koliko na neke druge stvari. Borim se. Dosta sam pozitivna. Mislim da dobro okruzenje moze da pomogne. Ljudi koji su nam dragi i uveseljavaju nas, koji mogu da nas razumeju i kad cutimo.
Inace sam, po prirodi, sekirljiva sto mozda jos vise pojacava stres. Povremeno kupujem kompleks B vitamina ili "antistres", sto je isto, samo je naziv drugi. Naravno, kao i ostali ponekad uzmem pilule za lilule. Dobro, ja sam i starija od vecine ovde, tako da je i normalno da sam prosla kroz vise situacija koje mogu stresno na nas da deluju.
Biti jak jeste dobra osobina, ali to nije garancija da necemo doziveti stres. I jaki dozivljavaju sam lakse izlaze iz krize. Neminovne su posledice po zdravlje.
Dobra tema, vidim da dobar deo ekipe ima sta da kaze o tome, a uz to je jos nismo pokvarili. lollol

Sta da vam kazem, u poslednjih par godina stress is my middle name. I ranije sam bivao u stresnim situacijama, i u braku, redje na poslu. Nikada mi to nije pravilo probleme jer sam sve sa lakocom resavao.

Medjutim, pre tri godine sam pokrenuo svoju malu firmu u koju sam ulozio osim para i rada, i puno ljubavi i strasti. Takoreci tri godine zivota. Posao je i dalje nestabilan, na ivici opstanka, mada sam zadovoljan kako sve zajedno izgleda i funkcionise. Uz malo srece bice sve kako zelim, ali intenzitet i dugotrajnost stresa kome sam izlozen svakodnevno su izuzetno veliki.

Nisam nikada uzimao pilule za opustanje, to resavam svakodnevnim meditacijama.
Volim da popijem povremeno dobro vino i dobru rakijicu, ali iskljucivo zbog uzitka, i to u dobrom drustvu i normalnim kolicinama.
Nisam isao kod psihoterapeuta jer to uglavnom resavam razgovorom sam sa sobom (znam da ce se Dealmasi nasmejati na ovo)

Svako treba da nadje svoj izlaz iz stresne situacije i ventil za opustanje, i svako treba da pokusa da radi na sebi ne bi li lakse prebrodio iskusenja kroz koja prolazi.
Razgovor sa dobrim psihoterspeutom mi se cini mnogo boljom varijantom od pilula, jer pilule samo trenutno olaksavaju stanje u kome se nalazimo a ne otklanjaju uzrok.
Ima li stresa i besa kod vas???

Ma jok!!!...- Sta je to stres?

Delim misljenje sa clanovima iznad -u pogledu odlaska kod psiho-terapeuta...Naravno, nema danas coveka koji nije pod stresom.

Zato je potrebno uhvatiti ritam, svoj ritam.

A covek je kao muzicki instrument, Kad je pod stresom -onda je kao razshtimovani instrument.
Srce udara ritam...-razshtimovani ili dobro namontirani(srecni), samo sa chika-doktorovim slusalicama bi mogli chuti tu (dobru ili losu vibraciju), muziku koja svira u nama.

Ne koristim nikakve sharene pilulice, ni stimulativna sredstva, i pored svakodnevnog stresa jos uvek se osecam u nekoj normali ,a to sve sve zahvaljujuci (odredjenim rezervama)
-balans izmedju rada i odmora, rekreacija-koja me odrzava, realni ciljevi i najvaznije izgraditi i odrzavati prijateljske odnose i medjusobno se podrzavati. Smile
Stresa na sve strane. Konkretno kod mene stresne situacije su uglavnom na poslu, ali je lose to sto tu nervozu prenosim i u kucu, medju prijatelje i ostale delove zivota, pa me malkice sve to koci.
Bogu hvala pa pored mog grada imam dve lepe banje i planinu, koje nisu isuvise daleko, pa odem povremeno da priroda upije stres, a ja se vratim novim radnim zadacima kao nova.
Mislim da nam je potrebno vise odlazaka u prirodu, a ne psihoterapeuti, bar meni to jako, jako pomaze Smile
Probajte da se lecite odlaskom u prirodu Smile
Jeste priroda je dobra antistres terapija, meditacija takodje, casa vina, dobro drustvo, pozitivna atmosfera, muzika, ples....sve je to divno i korisno, ali to je samo kao prevencija protiv tezeg oblika stresa, lek protiv te posati nazalost ne postoji, i nikad ne znamo kad ce se ispoljiti nesto negativno dozivljeno i na koji nacin....postoje ljudi nasmejani i naizgled neoptereceni, ali šgruću zubima u snu...to je kategorija izuzetno podložna stresu, neki se probude usred noci i ne mogu da zaspu i to je jedan znak da su doziveli stres...ponovo podvlacim ljudska psiha je jako slozena...ne postoji osoba koja nije osetila nemir, aritmiju, ili zelju da vrisne iz sveg glasa, a ne moze da objasni odakle taj osecaj, to je poststresna reakcija....sad je samo individualno kako se ko s takvim stanjem nosi, neko se prepusti vrisku, neko se obrati za pomoc, neko se isplace a neko jednostavno popije lilulicu i popusti tu napetost....stres je u svetu odraslih neminovan...i ne mozemo se jednostavno iskljuciti i da nemamo sluha tudju muku koja takodje uzrokuje stres Unhappyroll
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 2:37 am.