Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

sinoc sam bila na proslavi ili, tacnije, okupljanju povodom 16 godina od mature. skupili se gimnazoidi u kafanU. nit' je ta kafana ono sto je nekad bila, nit' su gimnazoidi ono sto su nekad bili... a opet, kad malo bolje pogledam, bas smo skroz isti...

od nas 24 iz odeljenja, bilo nas 10. ostali su se rasuli po svetu, zive u drugim gradovima i imaju sitnu decu pa nisu dosli, a neki nikad nisu ni dolazili na ovakva okupljanja. Igor je umro prosle godine.
neki imaju sjajan posao, neki porodice, neki su jos uvek u pokusajima snalazenja...
ipak, najsnazniji utisak koji mi je ostao je da sam mogla sve da nas zamislim u istim onim klupama.

idete li na ova okupljanja? koliko ste u kontaktu sa drugarima iz generacije?
drustvo sa kojim sam se druzila u srednjoj skoli i sad se druzim, najbolja prijateljica mi je jos od prvog razreda osnovne... s kim sam u skoli imala dobar odnos imam ga i sada...
meni ove godine pet godina mature lol , ako sve bude ok u julu se vidimo Smile, neki su se udali/ozenili, imaju djecu, neki zavrsili studije, neki zavrsavaju, a neki su i dalje na prvoj godini, nazalost ima i nekih koji su nastradali i nisu vise medju nama...
drago mi ih je vidjeti, podsjetiti se tih skolskih dana, ali da se vratim opet u skolsku klupu nemam zelje ... Wink
Bio sam na 10 god. mature. Još je tada skoro pola razreda bilo u inostranstvu a ostali su svi došli. Trt, mrt, ništa posebno. Neće niko da se potrudi da organizuje ponovo. Sa druge strane, ja se sa dragim ljudima i danas vidim i čujem a svega je nekoliko likova koje bi baš voleo da vidim. Ne volim baš ta velika okupljanja na kojima se svi prave da im je drago što vide ljude za koje ih inače nije briga...
Prošle godine je razredna htela da nas okupi za 5-cu male mature, ali videvsi da se dosta njih odselilo, promenilo brojeve i sl. brzo je odustala od toga... inace, iako smo svi iz istog kraja (bili) neke ljude nisam videla bas od mature, sa njih par koje izuzetno volim vidjam se i dalje bar jednom nedeljno, a ostale kad sretnem drago mi je, neki su potpuno pali zaborav nazalost...

Sto se tice srednje, polako se osipamo i standardno dogovaramo, samo nikad da to ostvarimo... sve je to do zelje u nama samima
Kad se previse instistira nije to to...

Za pojedine znam preko drugih gde su sta su, drugu je skoro izgoreo i stanm jedna trenira odbojku u Rumunija, dve se vec udale shock vecina studira, odustaje, menja svake godine fakultet, propaliteti su samo postali jos gori...gde nestadose ona mala dobra deca iz prvog osnovne cool

S dosta njih sam ponovo stupila u kontakt na Facebook-u, sto mozda ovako ne bih vise nikada...ali sve dok nekog ne vidjam i ne cujem ucestalo ne mogu vise smatrati drustvom...
Sledeca godina nam je jubilarna, 20 - ta.
Cujem se sa nekolicinom, a drug iz razreda mi je krsni kum.
Svi smo zavrsili fakultet.
Svi su u Srbiji.
Na 5. god. nisu dosli svi, kao ni na 10.
15. nismo slavili.
Naredne godine u ovo vreme, JA cu da BIDnem organizator, pa nek' probaju da ne dodju... lol
Za 32 godine od kako sam maturirao nisam cuo da je neko pokusao da organizuje susret.... a i ne znam da li bih otisao. Jedva da mogu da se setim nekoliko ljudi....

Drustvo sa studija je nekoliko puta uspevalo da se sastane... onako bez povoda. Nekad odem, nekad ne....
Ja idem sledeceg vikenda na 10-togodisnjicu male mature. Sa nekoliko ljudi sam u kontaktu i vidjamo se redovno dok sam sa nekima potpuno izgubila kontakt. Nije da se bas nesto radujem preterano jer ljude koje ne vidjam gotovo da sam i zaboravila... Ipak, nadam se dobroj zurci Smile. Sto se tice drustva iz srednje, gotovo sa svima sam do skora bila u kontaktu, sada samo sa jos nekima... Vecina ih se poudavala i pozenila, neki vec imaju decu, neki pozavrsavali fakultete, neki su pri kraju, neki vec odavno rade... Vecina nas je uspela da se negde skrasi, da tako kazem.
Od 30 ljudi oko 3 je ostalo u zemlji, svi drugi se rasprsili u razne krajeve sveta 90 ih...
Tako da mi nikada ne slavimo godisnjice... Unhappy
Ja imam ta desavanja krajem ovog meseca, pa da vidim sta se desavalo zadnjih godina.

Neki su postali profesori, neki su otisli u inostranstvo, ali to je mali broj, neki su postali direktori, neki su otisli u privatnike, neki rade, nekima i ne ide kako su zamislili.

Svi smo zavrsili fakultete, trebalo bi da smo postali ozbiljni ljudi, ali imam utisak da to ne ide uvek sa godinama, vec sa iskustvom.

Mada, imam jedan problem. Ne znam sta bih pricao sa njima.
Ma jasno je da ti nemaš šta da pričaš sa tim profesorima, direktorima, privatnicima i onima što su otišli u inostranstvo. Možda bi trebalo da pričaš sa onima koji nisu uspeli u životu, verovatno bi našli puno zajedničkih tema...
lollollollol
Jednom sam bila, drugi put sam bila sluzbeno sprecena ali sam u kontaktu sa nekima od njih. Wink
Nisam bio ovde kada je bilo 10 `dina od mature a cujem da su zbog protesta 98.odlozili okupljanje...

Ne volim okupljanja koja nisu spontana(malo bi mi bilo tuzno), neki vise nisu "ovde", neki su daleko, a zelim da zadrzim iluziju koju sam imao sa 18 god.
roll :?
Otkako sam se rasuo . . . ne okupljam se.
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 4:33 pm.