Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

U nekom trenutku zivota, kada pomislimo da smo konacno nasli nacin da "udavimo" svoju savest, ona opet polako nadolazi zbog neceg ili nekog. To stanje nije ni malo lako.

Da li ste probali nekad da skupite sve svoje stvari i dela, kojih se stidite, sve svoje poljupce sa savescu, kad vam sve vase greske budu blize nego ikad, kad vas je sramota da o njima uopste mislite ?

Mozda neko nema savestSmile ili mu je tako lakse, jer niko nije osudjen da provede zivot sa svojom savescu. Ipak, ne treba zaboraviti, vasa savest je osudjena da provede vas zivot sa vama.

P.S. Izgleda da sam i ja malo zatrpala forum svojim temama loloops Izvinjavam se "pucanstvu", doslo mi tako Tongue Nemojte samo da prevrcete ocima, kada ih ugledate ili citate lolrollwink pa da me posle grize savest oops

P.S. Izgleda da sam i ja malo zatrpala forum svojim temama loloops Izvinjavam se "pucanstvu", doslo mi tako Tongue Nemojte samo da prevrcete ocima, kada ih ugledate ili citate lolrollwink pa da me posle grize savest oops

ma nemas problema, dok te brod ne pocne da zeki! lollol

Nemam problema sa savestom, uglavnom sam sve odradio koretkno a ako sam nesto skrivio, zasvrbi me ponekad a ja brzo zaboravljam. Drugi su ipak vise gresili prema meni.

Moj nemir je posledica mnogo slozenijih stvari... :D
Oh, pa naravno, ima nekih stvari, dogadjaja o kojima i ne zelim da mislim, stidim se sebe iz tog perioda, svojih "dela", bolje reci nedela
Neko kaze ne muci se zaboravi, ali to je tesko i prati nas dok zivimo
Kazu vreme leci...Ne, vreme samo zamaskira slike ili nam pomaze da zamaglimo ono sta nas muci, ja licno znam da sebi oprostiti nesto, neke,... nikada necu, a za oprost...U njega bas i sumnjam
"kazu da je srebrni letac, dosao do Njega, pao na kolena i rekao:Oprosti mi....On mu rece, ja oprastam, ali mozes li ti sam sebi"
Unhappy
Da bi nam savest bila mirna treba se drzati krilatice: ne cini drugima sto ne zelis tebi da se cini.... wink

Ja na svu srecu nikada smisljeno nisam nekoga povredila nekim delom pa cak ni nekom prejakom recju (ovo sam lepo napisala "smisljeno" a ni prejakom recju - diskutabilno vrlo).

Mozda bolje reci, meni je savest mirna a ako se neko i osetio povredjen vecinom mi je i oprostio wink

U sustini smatram a i uverila sam se vise puta da se svako ponasanje kao bumerang vraca..... rollSmileroll
" Sve covekove bede i zablude dolaze otuda sto sredina u kojoj zivi nije kadra da zadovolji njegovu urodjenu potrebu za znanjem; niti njegovu urodjenu teznju za ljubavlju." Paskal

Ma koliko god se ja trudio da ne nanesem, mislima ili jos gore delom, zlo drugome, nikada necu moci podneti svoju nemoc da u toj teznji uspem.
U jednom odlicnom samurajskom filmu, RAN, otac koji je nacinio veliku nepravdu prema najmladjem sinu, pamecu je pomerio u pokusajima da smogne snage i zartazi oprostaj. Ali smrt ih obojicu spreci u nameri da otac dobije oprostaj; a sin pokaze najljudskije i prihavti oprostaj, ne postajuci gord i sujetan...

I Ivan Karamzov je do pakta sa djavolom stigao samo zato sto nije mogao proceniti da je ubitacno ostati dosledan recima koje, ponekad iz prokletstva logike razuma, izneses...

Stidim se svojih postupaka, koji nisu po opstim i uvrezenim normama izdaja morala, vec onih postupanja koja su bila u neskladu sa doslednoscu mojoj sveti - savest, doslednost svojoj svesti...

Nekoliko puta nisam prihvatio zatrazeni oprostaj. I sebe zbog toga osudjujem. A nekoliko puta sam ga sam trazio i ostao zaglusen i zaslepjen ravnodusnoscu onih sto hladnokrvno na moje vapaje gledase...

'...O zasto smo tako sami i slabi i krhki,
dok se zemlja okrece oko svoje smrti..." B. Miljkovic

Moram prekinuti, inace ce ova povest iz dubina najcrnjeg od svega tamnog na svetu - nagomilane covekove gluposti ili mozda neophodnosti postojanja tamne strane duse, postati elegija za "realmadridrobena"...

O prokleti, matori mislioce iz Jasne Poljane! Tebi je sve bilo jasno.
I ti me sada gledas prekorno porucujuci: Moj, forumski, Ljevine stani. Potri se. Ne postoj vise. Ucauri se i lazi. Budi okrutan i vredno kosi. Ne prestaj da kosis. Uvek, neprekidno sa kosacima kosi...
Svako je tu i tamo ponešto zasrao u životu. Ne razumem zašto sad treba sve takve situacije da skupim na gomilu i ubedačim se zbog toga? Radije se prisećam dobrih stvari.

Voleo bih da sam kao Biterlemon. On nikad u životu ništa nije pogrešio i nema čega da se stidi. Jednom rečju, savršen...
lollollol
Odgovornost za sve sto sam zasrao, ravnomerno sam raspodelio izmedju svojih rodjaka (sto su mi blizi, dobili su veci deo), kolega i prijatelja....... Tako je moja savest potpuno rasterecena i jedina briga joj je da pazi da joj neko nesto ne vrati......

lollollol
Griža savesti je nepraktična i kontraproduktivna.Savest kao sredstvo opominjanja je Ok.
Najbolji komentar je napisao Tirkiz. Onako, ljudski i iskreno.

Tema nije postavljena da se neko bedaci. Daleko od toga. Savest je u svima nama, samo je pitanje ko je koliko primecuje i pridaje vaznost.
Ne verujem da niko nikad nije osetio bilo kakvu savest. Toliko biti idealan, ne postoji. Pre svega, treba biti iskren prema samom sebi i priznati sve svoje mane, posto smo vrline vec apsolvirali lollol
Savest ima tu osobinu da se ne uzbudjuje preterano zbog paznje koju joj ukazujemo. Naravno, i to je jedna od individualnih osobina i razlicito je isprepletana sa mnogim drugim osobinama svake pojedine licnosti.... Oni kod kojih je snazno prisutna, jos ako su emotivni (a obicno jesu), ne uspevaju ni lako ni cesto da je potisnu, Nasuprot njima su oni koji je ne cuju.... obicno su i manje emotivni, proracunati.... Takvi cesto misle da mogu da se iskupe.....

Naravno, savest kao prvi i najvaznij savetodavac je mnogo korisnija nego kao ispovednik pred kojim se kajemo.......
Slazem se da je bolje unapred razmisljati o savesti, kao i da je individalna osobina. Upravo je zato i ne dozivljavamo svi isto.

BR, kad vec si vec pomenuo iskupljivanje. Veruj mi, to mi je nesto najgore, kad se neko iskupljuje. Kao da "kleci" i moli za oprostaj. Trebalo je ranije razmisljati, a ne doci u situaciju da se iskupljujes. Problem je u tome sto ljudi ne razmisljaju na vreme. U stanju su da zadaju "udarac", a da prethodno nisu ni procenili situaciju ili osobu. Nekad je i kasno za iskupljivanje.
Mirne savesti priznajem da sve sto mi se desava u zivotu
desilo....desiti, zavisi iskljucivo od mene. Naravno mimo
Bozije volje, gde smo svi nemocni. U dobrim ili losim situacijama
savest je kao semafor, a mi u vozilu.... proci na zeleno,
zuto ili pak crveno. Znaci da je ipak sve do nas, trenutnih
zelja.... prodji samnom kroz crveno... lol E pa posle moramo
savesno priznati svoje mane, biti svestan istih. Jer, covek bez
mana i proslosti je licnost bez savesti koja obmanjuje prvo
samog sebe. Mislim ja.....(savesno) idealno losha..... lolwink
Najbolji komentar je napisao Tirkiz. Onako, ljudski i iskreno.

Tema nije postavljena da se neko bedaci. Daleko od toga. Savest je u svima nama, samo je pitanje ko je koliko primecuje i pridaje vaznost.
Ne verujem da niko nikad nije osetio bilo kakvu savest. Toliko biti idealan, ne postoji. Pre svega, treba biti iskren prema samom sebi i priznati sve svoje mane, posto smo vrline vec apsolvirali lollol

Tako je Voćkice draga! Ali, najteže je pogledati sebi u lice i reći - ispao sam kreten! To može samo onaj ko IMA PETLJU i želi da se menja na bolje. Ja lično nikada nisam imala taj problem, da pogledam sebe ogoljenu do kraja i priznam svoje greške sebi i drugima! Da molim za oproštaj one koje sam nehotice povredila.....Ali ima mnogo takvih koji nikada nisu u stanju da to urade... Mislim da takvi nisu ni zaslužili da ih mnogo komentarišemo...
Stormy, naravno da ima bezskrupuloznih ljudi i uvek ce ih biti. Prave se blesavi, a ponekad misle da su napravili i dobar "fazon". Samo sto su te osobe vrlo sujete, pa ka neko njima stane na "zulj" onda je to najveca tragedija. Nisu svesni da svojim ponasanjem i izazivaju.

Coveku je lakse kad prizna sam sebi, pa makar ga niko ne cuo, vec samo on sam sebe. I to je nesto. Bar smo sebi pokazali da mozemo biti i bolji, a samim tim ce se to reflektovati i na nasu okolinu.
Savesno i odgovorno priznajem da sam imala naporan dan,
ali mi nije zao posto su moji najdrazi bili pored mene. Sada
mogu na spavanje, svi su zadovoljni...uveliko spavaju.. 8)
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 4:12 am.