Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Koje vam knjige ili pisac vrate pozitivnu energiju u dusu... ?

Meni licno Njegos, "Gorski vijenac" i "Luca mikrokozma"
Pozitivnu? Tomas Man,Bariko,Pekic...malo je ovde prostora za toliko nabrajanje
Erik Bern, Thomas A. Harris, Zoran Milivojevic, Bob & Mary Gulding, Samuel James...
Nabrajanje svih omiljenih pisaca bio bi obiman posao,mada ni spisak onih koji bude "pozitivnu" energiju,nije jednostavno napraviti...dodajem Gorana Petrovica,Ducica,Knuta Hamsuna,Nusica...
Nekako mi to jedino ucini Kapor u zadnje vreme
Po meni Vuk Draskovic je pisac bez premca.A sto se tice dela na prvom mestu je Noz,Koekude Srbijo i Noc djenerala.
Pozitivnu....."Remark", Kronin....hm,ma ima ih ali od njih sam procitala bas par dobrih knjiga. Da i jos...Janos Zilahi....
Koje vam knjige ili pisac vrate pozitivnu energiju u dusu... ?

Meni licno Njegos, "Gorski vijenac" i "Luca mikrokozma"

Pij serbeta iz case sveceve
Al sjekiru cekaj medju usi...

P.P.Njegos...
deki84-nadovezao bih Ruski Konzul...A,kao politicar taj covek je "IZGUBLJEN u PRAZNOM PROSTORU"...
"Moc podsvesti" Dzozef Marfi..
To je zadnja koju sam procitala, a i knjiga je super..
Ima mnogo dobrih knjiga i pisaca...
Retko se cuje da bilo ko, pogotovo zenska populacija, istice Njegosa kao pisca koji joj uliva dodatnu energiju i da voli tu vrsu misli! Zaista sam iznenadjen i obradovan da jos ima takvih devojaka.Moj opredeljenje je mahom vezano za filozofski, psiholoski i istorijski knjizevni put. Sto se imena autora dela koja su na mene ostavila veliki utisak, mogao bih ponmenutu mnoge ali svakako "prvi medju jednakima" su Jung, Kant, Hegel, Makijaveli, Jerotic..
binicu u pravu si.Bolje da je ostao pisac,nego sto je politicar.
pseudo - emil ajar
sedam sunaca, sedam mesecina - hose saramago
svila - alesandro bariko
znakovi pored puta - andric
plodovi zemlje - kunt hamsun
dostojevski - sta god
jovo tosevski - sta god
i ....................................................... ............... ....................................................... ............... .........................................
Sartr, Nice, Kami, Kis, Hese, Scepanovic, Bulgakov, Dostojevski, Vajld,................. Inace obozavam da citam.
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 2:24 pm.