Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pregled samo jednog posta.
Volim M. Kapora, Dragoslava Andrica, Bukovskog, a pravo otkrovenje za mene je, kako ga neki nazivaju, srpski Bukovski, Marko Vidojkovic. Odusevila sam se njegovim knjigama, narocito poslednjom "Sve Crvenkape su iste".
Svidja mi se sto unosi punk u knjizevnost, i glas je jedne generacije, koja je stasavala devedesetih. Podseca koliko je pametnog mladog sveta u Srbiji, kojima ni sirene, ni nestasice, ni pogazena obecanja, nisu ubila duh.

ja sam tog vidojkovica citao jos kada je on bio go kurac i kada niko zivi nije znao za njega,i imao sam lepo misljenje o njemu sve dok nisam procitao CRVENKAPE...ma dajte bre ljudi,covek je video da ako samo malo pise o drogi i o sexu moxe da privuce paznju napaljene klincadije,i onda je seo i napisao "crvenkape" jer nije imao druga posla i jer su kandze mnogo dobro prosle i zaradile mnogo para...ovo je samo se subjektivno misljenje jednog bivseg fana...

Jel` mislis na period kada je napisao "Ples sitnih demona" ili "Pikavci na plazi", ili mozda "Djavo je moj drug"?
Ne slazem se sa tobom, jer mislim da mu je svaki roman za nijansu bolji od prethodnog, kako je on sazrevao, sazrevala su i njegova dela.
Kandze imaju odredjenu tematiku, i tezinu, ali Crvenkape su ipak jedan BUM u odnosu na sve prethodno.
Sta reci, sem da svaki panker vremenom odraste, ne moze se ziveti od ideala...
Daleko sam od napaljene klinke ( bar ovaj deo klinke :D ), ali ima u Crvenkapama jos mnogo toga osim droge i sexa.
Ovo je misljenje sadasnjeg fana...
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 7:43 pm.