Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Ispricacu vam jednu kratku zanimljivu "pricicu" koju sam nedavno gledala u jednoj emisiji.

Psiholog prica sa jednom zenom. Pita je:
"Sta vidis kada se pogledas u ogledalo?"
Odgovara: "Vidim svoj lik kako se smeje."
"Dobro", rece psiholog; "ogledalo se odjednom razbija."
Zena se mrsti:"Jao, ne!"
Psiholog:"Nemoj tako da razmisljas. U polomljenim parcicima vidis na milion svojih lica kako se smeju."

Da li ste vedrog duha, da li uvek vidite svetlo na kraju tunela?
Da li mislite da se ta divna crta ljudskog karaktera vremenom stice ili uci, ili se radjamo s tim?

Da li ste vedrog duha, da li uvek vidite svetlo na kraju tunela?
Da li mislite da se ta divna crta ljudskog karaktera vremenom stice ili uci, ili se radjamo s tim?

Jesam. Wink Cak i kada mi nekada ne ide, trudim se da gledam na zivot sa vedrije strane. Dosta se smejem. Smile Cak sam pretezno i okruzena pozitivnim ljudima. Verovatno ne kazu dzaba, da privlacimo ono sto mi u stvari projeciramo. Smile
Ne verujem, da se radjamo takvi. Pre bih rekla, da se to stice i nauci, da to zavisi od okruzenja u kojem odrastamo, kasnije od drustva sa kojima se druzimo, itd..
...da privlacimo ono sto mi u stvari projeciramo. Smile

uvek, u svakoj situaciji je tako. ne samo da privlacimo nego stvaramo sami odredjenu atmosferu.

samo sto ljudi retko zapitaju sebe koliko su sami tome doprineli... uvek je neko ili nesto drugo kriv/o...
Da, upravu si. Samokritika je uvek najteza. Uvek je lakse vrsiti analizu iz pravca drugi - ja, nego obrnuto.
mislis da je samokritika najteza??

mnogo je teze tj.losije ono

jebiga takva mi je priroda takav sam ne mogu da se menjam...
Tunel ne postoji!
Optimista sam tu, i sada!
To mi daje snagu, daje samopouzdanje!

Da, radjamo se ciste dushe, srecni i zadovoljni, veselo iscekujemo otkrivanje sveta.
I za tih prvih 20 godina zivota nam se sakupi gorcine, a sve to menja nas...
Ponovo mozemo postati optimisti.

Cista dusha je bez kompleksa. Mukotrpnim radom na sebi se moze popeti ponovo na to, za nekoliko godina.
Da Li Ste Optimisti?

Optimisti su osobe, koje nemaju (tačne) informacije.
Da Li Ste Optimisti?

A pesimisti su optimisti sa iskustvom? wink
Da je (vlastito) iskustvo jedini način dobijanja (tačnih) informacija, moglo bi da se kaže da je tačno. Wink

A, kako je život prekratak da bi se dobilo dovoljno informacija, potrebno je da se koristi i tuđe iskustvo.
e al umete da ga ukukumuljite...............................Smile))

pitanje je jednostavno Da li ste..........................?

i vi jednostavno odgovorite saS DA il saS yock........................Smile))
Ma prosto je . . . čim osetim (neki) optimizam . . . siguran sam da o datoj pojavi ne znam sve činjenice. lol

pitanje je jednostavno Da li ste..........................?

ne. lol
Da Li Ste Optimisti?

Mislim da su optimisti osobe koje ne haju za preteranu tacnost informacija, vec se koriste kreativno postojecim informacijama. To ih cini srecnim....

Naravno, polazim iz teze da niko ne moze da raspolaze potpuno tacnom informacijom...
Da Li Ste Optimisti?

Mislim da su optimisti osobe koje ne haju za preteranu tacnost informacija, vec se koriste kreativno postojecim informacijama. To ih cini srecnim....

Naravno, polazim iz teze da niko ne moze da raspolaze potpuno tacnom informacijom...

ljigawi, samo retzi broj odela i naraFski firmu, a za ostalo lako...lol... winkwinkwink
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 8:49 am.