Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Ovu pricicu sam nasla na netu i koristi se u radionicama radi konfrontiranja razlicitih vrednosti koje svi imamo.Nema ispravnog resenja,sve zavisi iz kog ugleda na situaciju i kakve moralne vrednosti imamo.
Cilj je da poredjamo likove na osnovu naseg sistema vrednosti i da damo objasnjenje zasto?

Ebigejl voli Toma koji zivi sa druge strane reke. Poplava je unistila sve mostove kojima se ide preko reke, preostao je samo jedan camac. Ebigejl je zamolila Sinbada, vlasnika camca, da je prevede preko reke. Sinbad je pristao ali je za uzvrat trazio da Ebigejl spava sa njim.

Ebigejl nije znala sta da uradi pa je otrcala svojoj majci da je pita sta da uradi. Majka joj je rekla da ne zeli da se uplice u njen zivot. U svom ocajanju, Ebigejl pristaje da spava sa Sinbadom, koji ju je nakon toga prevezao preko reke. Stigavsi na drugu stranu, Ebigejl je potrcala prema Tomu i radosno ga zagrlila, a potom ispricala sve sto se dogodilo. Kada je to cuo Tom ju je nabusito odgurnuo od sebe, a nakon toga Ebigejl odlazi.

Nedaleko od Tomove kuce, Ebigejl srece Dzona, Tomovog najboljeg prijatelja, kome je ispricala sve sto se desilo. Dzon prebije Toma za sve sto je ucinio Ebigejl i potom odlazi sa njom.
Tom - nista nije skrivio, samo se razocaro

majka - nije znala da pomogne, mozda nije ni shvatila situaciju

Ebigejl - mogla je da predvidi reagovanje Toma ali njoj je samo seks bio na umu... wink

Sinbad - iskoristava zene, tipicni muski sebicnjak

Dzon - glupan, trebao je da prebije Sinbada a ne svog prijatelja
1. Tom - on je faca zbog koje je Jebigejl bila spremna na sve.... 8)
2. Sinbad - Zna sta radi i zna sta hoce lol
3. Dzon - Dakle, rame za plakanje ili ti "Crveni Krst"...

4. Jebigejl - objekt u celoj prici medju subjektima...
5. Njena draga mama - mogla je da joj kaze da ne prica previse?!
Da li sam dobro razumeo?

Ebigejl toliko voli Toma da je spavala sa "skeledžijom", samo da bi došla do dragog, a ovaj to ne razume. (možda bi razumeo da je prevezao osmerac sa kormilarom pod istim uslovima roll )

Skeledžija razume na način da se ukazala prilika koju je (možda) priželjkivao, ili je samo shvatio da ako Ebigejl pristane na ucenu Tomica će da raskanta vezu za koju je smatrao da nije Ok', pa se malo igrao Boga.

Džon pak je opet sve razumeo na način da iskoristi priliku i "prisvoji" Ebigejl za sebe. Kao tek tada je to shvatio. Nedam se da je bar razumeo da treba da žive na istoj obali.

A mama nije uopšte iz priče i ne želi da se meša.

Meni nekako to sve liči na špansku seriju. lol
A meni ovo lici na emisiju Sve za ljubaF... lolrolllol
E, da... Sinbad je jadnik, koji mora, da ucenjuje, kako bi dosao do sexa, sram da ga bIDNe! lol

Ebigejl bi trebala da se kresne sa Dzonom, jer je vise nego ocigledno, da samo on kapira njenu ljubav i ne osudjuje je. Smile

Tom je tipicni ljubomorni papak. Umesto da razbije nos onom jadniku, on okrene ledja ljubavi. lollol

Mama, ae pravi veceru tati, kada neces da se petljas u zivot svoje cerke. lol
Sinbad je moreplovac . . . zaogreo k'o kaubojski tiganj, pa ne obraća pažnju na stil . . . udubi se bwe u fabulu radnje. lol
Da li sam dobro razumeo?

Ebigejl toliko voli Toma da je spavala sa "skeledžijom", samo da bi došla do dragog, a ovaj to ne razume. (možda bi razumeo da je prevezao osmerac sa kormilarom pod istim uslovima roll )

Uh, ova ti je dobra sa osmercom....Osmorica djene, djene...., ali kormilar na kraju?!... Tu bi Tom stvarno trebalo konacno da shvati dubinu ljubavi.... wink
Sinbad je moreplovac . . . zaogreo k'o kaubojski tiganj, pa ne obraća pažnju na stil . . . udubi se bwe u fabulu radnje. lol

More, kada vas ja udubim u fabulu radnje, imacete nocne more... lol
. . . moćne nore??

(toga već imamo napretek)
Verovatno zato sto cujes samog sebe nocu.... lollol
Jock.

Spavam u drugoj sobi. lol
Sinbad je ispao šmeker jer je provalio da je Ebigejl droca i postupio je onako kako sa drocama i treba. Još jedan dokaz da su mornari pravi muškarci. Tom je ispao rogonja jer su mu svi izebali ribu. Džonu za sad ide dobro, jebo je droljicu ali treba da je šutne što pre dok i on nije ispao rogonja. Moglo bi se reći da je prilično neverovatno da je Džon istukao najboljeg druga tek tako. Možda ipak nisu bili tako dobri. Keva je odradila kako treba jer keve ne treba da se mešaju u odnose svojoj deci a Ebigejl, Ebigejl... kao i svaka dobra fufika, zaboraviće šta je bilo i zakačiće se nekoj novoj naivčini. Možda Džonu...

P.S. Eto napisah nešto da ne bude da sabotiram temu ali ne mogu da se otmem utisku da je priča neverovatno glupa da ne kažem kretenska. Kako ikog ovo može toliko da zaintrigira pa da stavi na forum?
Koliko se ja razumem u medEcinu, JEbilejl ne ume da pliva.... lollol
ne razumem sto ste napali tog Sinbada kad je covek karakteran i odrzao je obecanje: preveo je Ebi preko vode.

malo mi nije jasna prica izmedju Ebi i Tome. sto Toma nije presao reku da nju vidi? nes'o mi tu ne stima od starta...

a taj najbolji prijatelj je bas najbolji prijatelj koji je iz najboljeg prijateljstva svom najboljem prijatelju onako prijateljski rekao da je budaletina sto tako tretira zenu, cak mu i eksplicitno fizicki pokazao kak'a je budaletina (sto ce ovaj dugo pamtiti), a onda se isto tako iz prijateljskih namera zrtvovao i otisao sa Ebi samo da bi svom najboljem prijatelju iz najprijateljskijih namera pokazao do kraja zivotnu lekciju kako se treba odnositi (sa) prema ljubavi.

mama me nekako najvise asocira na nase politicare koji se nikako ne mesaju u svoj posao i svoje duznosti...

a Ebi... sestro slatka, nikad ne trci za autobusom, a pogotovo ne za muskarcima...

Tongue
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 12:21 am.