Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Ništa na poklon........

Bio je poseban dan i Tumaralo je poželeo da Erlu, svom najboljem drugu, nešto pokloni. Ali šta? Činiju za hranu već ima. Krevet ima. A ima i igračku za glodanje. Ima sve. Tumaralo se ubio od razmišljanja. Šta pokloniti nekom ko ima sve? NIŠTA!! Erlu će pokloniti jedno ništa. Ali gde naći ništa u ovom svetu prepunom svega i svačega?

Tumaralo je mnogo puta čuo kako Frenk kaže da «nema ništa na televiziji». Međutim, što se Tumarala tiče, na televiziji uvek ima ponešto. Mnogo je puta čuo i da Dizi i njeni drugari kažu kako im se ništa ne radi. Međutim, ako Tumarala pitate, svako uvek radi bar nešto. Mili se vratila iz prodavnice i rekla: «To što oni prodaju jedno je veliko ništa!»

I tako je Tumaralo pošao u kupovinu. Pogledao je na svakoj polici. Video je sve i svašta. Poslednje ovo i najnovije ono... ali nije pronašao ono što je tražio- ništa.

Onda se vratio kući, smestio se na svoje jastuče i ostao da mirno sedi (onako kako to samo mačke umeju da rade). I tek kada je prestao da traži, pronašao je ništa. Uzeo je kutiju i stavio ništa u nju, a onda je pomislio: Hmmm... možda Erl zaslužuje više od ovog, pa je uzeo veću kutiju.

«E sad ima ničeg koliko mu duša ište!»

«Za mene?», upita Erl. «Tumaralo, pa nije trebalo ništa da mi poklanjaš.»

«Ko li mu je rekao?», pomislio je Tumaralo.

Erl je otvorio poklon.

«Pa ovde nema ništa», reče Erl.

«Jeste!», na to će Tumaralo. «Ništa... osim tebe i mene.»

I tako su Tumaralo i Erl mirno sedeli i uživali u ničemu i svačemu.

Jer s prijateljem je čak i ništa vrednije nego sve na svetu!!!
==========================================

Autor knjige Patrik Makdonel, cuveni autor stripova.
Kako bi reagovali da dobijete NISTA na poklon?
``Ja bi ti poneo bar flasu vina na poklon, a ti em si cicija em nemas smisla za humor!``

winkwinkwink
Da... Imam prijatelja sa kojim je "nista" mnoooogo.
``Ja bi ti poneo bar flasu vina na poklon, a ti em si cicija em nemas smisla za humor!``

winkwinkwink

Hahaha.......pa da, to vino sto si doneo i popili smo,
zajedno........cicijooo sa smislom za humor lol
Sram vas bilo, alkoholicari nijedni :D
Sta se ti bunis, bolje priznaj da smo bratski popili botiljku lol ))

nas troje........ wink
Ja sam samo jela krempitu :D:D:D:D
A, mozda i nisam bila tamo roll

lollollol
Vidis, to je to NISTA a ustvari je NESTO.

"Jer s prijateljima je cak i nista vrednije nego sve na svetu!"

Da, stvarno, gde si ti nestala................. lolwink
«Ništa... osim tebe i mene.»

Jer s prijateljem je čak i ništa vrednije nego sve na svetu!!!

Lepo receno,ali malo je pravih prijatelja u danasnje vreme... UnhappyUnhappy
SVAKI DAN U TVOM ŽIVOTU JE "SPECIJAL

Moj prijatelj otvori jednu od ladica koja je pripadala njegovoj ženi. Izvadi jedan zamotuljak u pirinčanom papiru i reče : " Ovo nije bilo šta, ovo je nešto specijalno.".
Odmotao je paketić i odbacio papir, i onda se duboko zagledao u biranu svilu i čipku. Ona je ovo kupila kad' smo bili prvi put u NewYorku, pre otprilike osam ili devet godina. Nije ga nikada upotrebila. Čuvala je to za neku "specijalnu priliku". "Dobro... ja mislim da je sada prigodna prilika za to". Prišao je krevetu i položio rublje pored druge garderobe, koju će ona imati na pogrebu. Njegova žena je umrla.
Okrenu se prema meni i reče: "Ne čuvaj nikada ništa za neke specijalne prilike, svaki dan u tvom životu je specijalan".
Još uvek mislim na njegove reči... one su promenile moj život. Ja čitam više, a čistim manje. Ja sedim na terasi i uživam u pejsažu, i ne smeta mi korov u vrtu. Ja provodim više vremena sa porodicom, a manje na poslu. Shvatio sam da je život u suštini jedna celina ispunjena užicima, a ne kurs o preživljavanju.Ja ne čuvam ništa više. Ja upotrebljavam moje kristalne čase svaki dan. Ja obučem moj novi sako, kad idem u supermerket, ako mi je želja.
Ja ne čuvam moj najbolji parfem za specijalne izlaske, ja ga upotrebljavam uvek kad poželim. Fraze..."jednog dana" i "jednog od ovih dana" skoro su nestale iz mog rečnika. Ako je nešto vredno videti, slušati ili raditi, onda ja želim da vidim, slušam ili radim to SADA.
Ja nisam siguran u to šta bi žena mog prijatelja uradila, da je samo znala da je neće biti ovde sutra, u šta mi svi verujemo. Ja mislim da bi ona bila više u kontaktu sa svojom familijom, svojim najbližim prijateljima. Ona bi možda nazvala svoje stare prijatelje i
molila za oprostaj za neke nesporazume, i pomirila se s' njima.

Upravo ove neurađene male stvari što meni smetaju, ako bih ja znao da su mi sati izbrojani. Smeta me da sam prestao sretati moje dobre prijatelje koje sam ja "jednog dana" hteo da kontaktiram. Smeta mi da ne pišem pisma, koje sam mislio pisati "jednog od ovih dana". Smeta mi, i žalosti me da nisam rekao mojim roditeljima, mojoj braći i deci, češće, koliko ih volim!

Sada pokušavam da ne zakasnim, ne držim po strani, ili čuvam nešto, što može da obogati naš život, sa smehom ili radošću. I svaki dan kažem sebi samom, da je danas jedan specijalan dan... Svaki dan, svaki sat, svaki minut... je specijalan.

.......Cuvati i ceniti prave prijatelje...malo ih je.......
Prijateljstvo je svetlo koje je konstantno,
koje se nikada nece ugasiti...
Ono pruza utehu i nadu u vremenima krize i tuge... winklol

Prijatelji nas dovode do najviseg vrha,
ali i do najdubljeg ponora...
Propalo prijateljstvo mnogo vise boli nego propala ljubav...
Jer od prijatelja ne ocekujemo da nas izneveri 8)
Prijateljstvo je svetlo koje je konstantno,
koje se nikada nece ugasiti...
Ono pruza utehu i nadu u vremenima krize i tuge... winklol

Prijatelji nas dovode do najviseg vrha,
ali i do najdubljeg ponora...
Propalo prijateljstvo mnogo vise boli nego propala ljubav...
Jer od prijatelja ne ocekujemo da nas izneveri 8)

Kako si ovo lepo srocila 8) e sta ti je zivotno iskustvo lolwinkwink
Kad mi prijateljica dođe u posetu meni srce puno. 8)
Nikad mi ništa posebno nije poklonila ali nema veze, meni i moje puno srce dovoljno. Smile 8)

(Ebt-e, al sam se raznežio, ne ličim na sebe)
Meni ne treba "nista'...... samo TI........ lolwink
Meni ne treba "nista'...... samo TI........ lolwink

ps. mislila sam na NISTA wink
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 8:48 am.