Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Relativno sam mlad otac i imam problem.

Kako da dete ubedim da babaroga ne postoji?
Kao i svaki cestit pandur... Uhvati je i privedi da prizna detetu da ne postoji. Smile
Dosao policajac sa sinom u kafic, i on narucio pivo a sinu vocni sok na slamku. Dete k'o dete, pocne da brboce onaj sok i da se zanima kao sto bi i svako drugo dete od 3 godine, kad li ga ovaj pogleda preko novina i progovori:

"Koristi slamku kako treba inace cu ti oduzeti slamku!" shock

Reko' sad ce da ga privede kod sudije za prekrsaje, odnosno majke maloletnog deteta.

To je profesionalna deformacija ili ...

lollollol

8)
Kazi ti detetu da je babaroga zadnjom izmenom zakona ukinuta lollollol

8)
Relativno sam mlad otac i imam problem.

Kako da dete ubedim da babaroga ne postoji?

Zašto bi ga ubeđivao? Taman dok ga ubediš, doći će vreme da se ženi pa će gledajući taštu da misli kako mu je ćale lažov. Ja i danas verujem u babaroge, čume i hadžibahu...
kad "babaroga" sama ulitzom sheta, mnogi su "suntzokreti", brod, tashte su ipak samo veshtitze...lol... winkwinkwink
Kazi ti detetu da je babaroga zadnjom izmenom zakona ukinuta lollollol

8)

Yes,pa kad' ga dijete priupita ,,kako ukinute kad zbog njih imamo rebalans budzeta".... lol
Ja sam poznati babaroga za decu u komšiluku.
Primetio ja prolazeći našom ulicom da me neka deca gledaju onako ispod oka i sa podozrenjem, i onda saznam da su za to zaslužne njihove mame.
Znate ono po principu: ako ne budeš dobar-dobra doći će tebi čika Kajla..., i tako. 8)

Mame bi trebalo da znaju da nije lepo plašiti decu na taj način. wink

sve zavisi od toga ko mu je tacno usadio ideju babaroge u glavu. deca obicno ne izmisljaju takve stvari, vec ih neko dovoljno puta plasi time.
najlakse je detetu pokusati da objasnis da se doticna osoba samo salila, i da babaroge ipak ne postoje. prodaj mu neku pricu da su izumrle ili slicno lol ozbiljno, prvo saznaj sta su mu tacno o babarogama napricali i onda jednu po jednu stvar eliminisi. tipa, nema ih u mraku, ne zive u ormarima. ako mu je mama to rekla, mama NIJE lagala, vec se samo salila. nije mislila ozbiljno.... i tako dalje i tako blize Smile
srecno!

a vi ostali sto se sprdate sa covekom, dabogda vam maca papucarka odnela omiljeni par cipela lol
Nikako?!

Babaroga postoji, samo te strahove(?) treba nazivati pravim imenima.
ali, onda su strahovi, a ne babaroge... ili se varam?
barabarogu obicno ljudi koriste da bi zaplasili dete po fazonu: "ako budes nevaljao, doci ce babaroga u toku nooci da te odvede". verujem da se o toj vrsti babaroga ovde prica... strahovi su vec jedna druga i opasnija tema Smile
Kakve babaroge, kakvi bakrači. Moja žena decu plaši: "Ako ne budete dobri, zvaću tatu"...
A babaroga ih nikad nije išaketala...
lollollol
S'obzirom da su ti sake porasle nemoj molim te.... lollol
Sad su Krkobabici postali opasni... wink
ali, onda su strahovi, a ne babaroge... ili se varam?
barabarogu obicno ljudi koriste da bi zaplasili dete po fazonu: "ako budes nevaljao, doci ce babaroga u toku nooci da te odvede". verujem da se o toj vrsti babaroga ovde prica... strahovi su vec jedna druga i opasnija tema Smile

Babarogu tretiram kao zbirne strahove kod dece, obzirom da najčešće nisu u stanju da atrikulišu pojedinačni strah, sve što ga plaši postaje Babaroga (ili delo iste). Zar nije logično da posle "zaplašivanja dece" reakcija bude strah?

Ali to nije tema.
Dete već veruje u babarogu, a kako je strah od nepoznatog obično jači od onog koji je poznat, treba ga racionalizovati i kao beli lukac, skidati sloj po sloj.
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 10:19 am.