Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Da li ste znali da munje na planeti Zemlji mogu biti duge i preko 5 km a statički napon koji je izazivaju dosežu više desetina miliona volti... Struja koja se tom prilikom oslobodi može biti nekoliko desetina hiljada ampera...Iako traje samo delić sekunde, oslobađa se električna energija koja kada bi se mogla uskladištiti, bila bi dovoljna da jednu prosečnu porodicu snabdeva električnom energijom bar dve godine...

Međutim to je tek plamičak sveće, spram munja na planeti Saturn... Ne zna se tačno koliko je munja na Saturnu veća od one na Zemlji ali sudeći po snimcima jačine el. magnetnih efekata koje izazivaju ova mega-pražnjenja, a koje je čak uspela da snimi i namenska letelica- sonda, Kasini -Hojgens decembra 2004 godine, pa bi po poređenju prostiranja elektromagnetnog praska, sa onim na Zemlji, vrlo verovatno da su Saturnove munje veće bar za 10.000 puta...

wink
bravo Kole..opet smo nesto interesantno saznali!
OVA TEMA ISLJUCIVO ZA INTERESANTNE,FRAPANTNE I ZANJILJIVCE INFORMACIJI,KOJ BI BILE KORISNI I ZANJIMLJIVE OVOM NASEM DRUSTVANCETU.TBOJI ZAKLJUCKU SU SAMO TBOJU I NADAM SE DA NJIH PAMETNO ISKORISTIS..KAD VEC NEMAS DA KAZES NESTO U VEZI SA OVOM TEMOM

POZDRAV

.

Lado, sve je u vezi teme! :D

Samo sam se složila sa Tobom i primetila da si veći znalac od mene, te da je upravo Tvoje poznavanje stepena iskorišćenja domaćih životinja, a naročito magaraca, na frapantno visokom nivou. Za to Ti skidam kapu! Zaista!!!

Pozdravčić i Tebi! Smile

neukusno,providno i jadno..

prica je zavrsena..

Ne sećam da Ti ili bilo ko drugi ovde ima razloga da mi kaže da sam jadna. Ako si dama, vodi računa o svom rečniku!!!

Ničim Te nisam uvredila - našalila sam se na osnovu posta na Tvojoj temi. Ne razumem zašto Te je to tako pogodilo. shock

Nisam kriva ako si se osetila prozvanom zbog nečeg meni neznanog! roll roll
njaci !!!! dalmatinac!!!!

Šta to pričaš, Jajo? :D
naviko redovno da bude pomuzen sad preko leta...
pa kontam nek njace pa mozda ga ljubitelji, endemske dalmatinske rase, pomuzu...
...
.. прва слова старословенске азбуке имају ове називе: аз буки вједи глагољу добро јест живјети земља. То значи: ја слова знајући велим: добро је живети на земљи (1. април 1965)
naviko redovno da bude pomuzen sad preko leta...
pa kontam nek njace pa mozda ga ljubitelji, endemske dalmatinske rase, pomuzu...

to je dobro vis za svasta sluziiii lol
zbog iluzije u kojoj živimo,umjetnost postoji
... у 16. веку главни доказ љубави жена према мужевима који би отишли у рат представљале су сузе које су лиле у вазе богато украшене драгим камењем. По мужевљевом повратку из рата добра супруга износила је пред њега читав низ ваза напуњених сузама. Што је љубав била већа низ ваза је био дужи. Жене које нису претерано туговале за својим мужевима уочи њиховог повратка вазе су пуниле – сланом водом ( 19. новембар 1985)
da bas zene koje imaju drago kamenje kukaju za kitom....ma daj....
ma ni u praistoriji....
...
da bas zene koje imaju drago kamenje kukaju za kitom cveća....ma daj....
ma ni u praistoriji....

Zašto tako misliš Jajo? shock

Sve žene vole cveće...
ja sam zena onda....
volim i ja cvece...
treba me testirati...
...
ja sam zena onda....
volim i ja cvece...
treba me testirati...

a mozse ti i u obicnu vazu ili oces bas sa kamencicima
ja sam zena....
volim i ja cvece...

Hoćeš le da mi budeš drugarica? :D

Da razmenjujemo pelcere? lol lol
jutros ti je ruza procvetala lol

http://youtu.be/6akPhksS_Gk
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 7:22 pm.