Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Nenkica me sa onim sukanim korama podstakla (i podenula lol ) da otvorim temu o receptima.Nešto sam gledala,tražila,vidim da ima raznih kuvarskih diskusija,a nigde recepata da mi nove domaćice dok se forumiramo možemo nešto i da naučimo a da to nije o sexu...i tako lol a možda i da mi nove,naučimo nešto iskusne.
Ili bar da imamo ideju-šta za ručak lol

Pišite recepte vaših omiljenih kolača,jela,salata..itd
Poslednja izmena Avgust 5, 11:13 pm od Plavkica.
Moja je sreća srneća, a grešno mi je smešno. Ako me neko čačne, u oči ove plačne, nije to neutešno...ja umem od suza da pravim-klikere lepe, prozračne
Za početak princes krofne Smile

Za krofne: Staviti da provri 4 šoljica vode i dve šoljice ulja,pa kad se ohladi,pomešati sa 5 jaja i jednim praškom za pecivo..i naravno staviti da se peče,može da se vade kašikom a najbolje je špricem.

Za fil: Od 1l mleka odvojiti malo i pomešati sa 10 kašika šećera,jednim pudingom od vanile,jednim vanilinim šećerom i 10 kašika gustina,pa kad ostatak mleka provri,mutiti da se ne zgrudva,sve zajedno.
Mikserom umešati jedan margarin i krem šlag,pa kad se prethodna masa ohladi,dodati.
Kad se krofne ispeku,raseći na pola i puniti filom...i tako Tongue
Moja je sreća srneća, a grešno mi je smešno. Ako me neko čačne, u oči ove plačne, nije to neutešno...ja umem od suza da pravim-klikere lepe, prozračne
a jel mogu da budem imenovana u glavnog degustatora i ocenjivacha predlozenih jela?

msm mozete vi tu svashta da ispoprepisujete, ko zna odakle... nishta ja ne bih verovala dok neko iskusan (chitaj JA) ne proba i ne da konachan sud wink

ps. primam mito u djakonijama svih vrsta.... slobodno pustite mashti na volju... 8)
ravno slatko lol lol lol

daklem olovku i piši:

1. Ispeći 150 gr lešnika, pa preko toga preliti 200 gr ušpinovanog šećera (ono da bude braon tamno) kada se stvrdne i ohladi samleti na mašinu za meso...

2. Umutiti 500 gr šlaga

3. Umutiti 8 belanaca sa 8 kašika šećera (po receptu 200 gr, ali bude mnogo slatkoooooo)

4. Umutiti 8 žumanaca sa 1 margarinom (ja stavljam 1/2) i 400 gr šećera ( ja stavljam 200gr)

U žunamaca dodati samleven karmelizovani lešnik, a u umućena belanca umućen šlag, i onda sve sjediniti, sipati u plastične posude i zalediti..(iliti u 4 dodaš 1, a u 3 dodaješ 2, pa onda sve pomešaš)

PRIJATNOOOOOOOOOOO
znaš ono kada sve krene loše...a prijatelji te sete na Marfijev zakon ;-)
Limitka mož da probuješ,al pazi da ti se ne osladi mlogo lol
Hvala Biljka,će da bidne probano Smile

A za ručak evo jedne preporuke:
400gr junećih šnicli (ja kupim kilo,pošto ovaj moj mlogo jede lol )
namazati senfom,staviti biber i malo prezli i tako ih izlupati (al lagano da prezle ne lete Smile )
a u pola litra vode skuvati jednu kocku goveđe supe i dodati malo vina,belog.
Šnicle propržiti s obe strane (uvaljati u jaja pa u prezle) ,da porumene,i onda sipati tu supu i vino,da malo odstoje.
Dodati peršun,gomilu belog luka i staviti da se zapeču,nekih 50ak minuta.
Baš su njam njam Tongue
Plavkice a jesi pravila pire sa celerom?
Jesam,a još sam mu koknula i rendan kačkavalj,ma prste da poližeš Smile
Jesam,a još sam mu koknula i rendan kačkavalj,ma prste da poližeš Smile

Znači nije zagoreo.... shock
Moje jelo nikad ne zagori,samo ga nekad previše pobiberim lol
Moje jelo nikad ne zagori,samo ga nekad previše pobiberim lol

Pa ti si ne znaš kad ti je dosta.... shock
nema na čemu, ali slano od mene nemoj očekivati lol lol lol
znaš ono kada sve krene loše...a prijatelji te sete na Marfijev zakon ;-)
Karađorđeva šnicla

(http://www.becook.com/uploads/recipes/70/karadjordjeva-snicla.jpg)

Konačno nešto na šta ste odavno čekali - demistifikacija Karađorđeve šnicle (poznate i pod šaljivim nazivom „devojački san“), nezaobilaznog specijaliteta sa menija apsolutno svih restorana!

Sastojci za 1 osobe

150 g prezli
200 g svinjska šnicla (las kare)
100 g kajmaka
100 g brašna
100 g trapista
2 kom jaja
3 dl ulja
80 g stišnjene šunke
malo soli

Las kare je deo svinjskog mesa koji je najpogodniji za pripremu ove šnicle, ali to ne znači da ne možete da je napravite i od nekog drugog dela svinjetine.

Priprema (40 min) na:

(http://www.becook.com/sr/recept/kara%C4%91or%C4%91eva-%C5%A1nicla.htm)
Limitka mož da probuješ,al pazi da ti se ne osladi mlogo lol

jupijajeeeeeeeeeee.....

i ne beri brigu... oko mnogo wink
Za početak princes krofne Smile

Za krofne: Staviti da provri 4 šoljica vode i dve šoljice ulja,pa kad se ohladi,pomešati sa 5 jaja i jednim praškom za pecivo..i naravno staviti da se peče,može da se vade kašikom a najbolje je špricem.

Za fil: Od 1l mleka odvojiti malo i pomešati sa 10 kašika šećera,jednim pudingom od vanile,jednim vanilinim šećerom i 10 kašika gustina,pa kad ostatak mleka provri,mutiti da se ne zgrudva,sve zajedno.
Mikserom umešati jedan margarin i krem šlag,pa kad se prethodna masa ohladi,dodati.
Kad se krofne ispeku,raseći na pola i puniti filom...i tako Tongue

domacice slobodno ih ti pristavi... eto mene!!!

domacice slobodno ih ti pristavi... eto mene!!!

a di se ti trpash? prva sam se setila!!!!!!!! mada... mozda bi mogla da ti dam.... msm malo... krofne... jel? 8)
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 1:20 pm.